Як писала Фіртка, депутат міської ради від партії «Самопоміч» Олександра Федорук неодноразово надсилала запити до міської влади з проханням допомогти мешканцям Новгородської, 30.
Будинок належить до переліку пам’яток архітектури Івано-Франківська. Але берегти її нікому. Тріщини на стелі, обшарпані стіни фасаду. Все це може у будь-який момент впасти на голови мешканців.
У 2016 році будинок зняли з балансу МІУКу, тож руйнування кам’яниці, яка зведена у 1840 році, перетворилося на проблему самих мешканців.
На останній сесії міськради Олександра Федорук зачитала запит з проханням створити тимчасову комісію, щоб розглянути можливість ремонту цього будинку.
Про те, що будинок перебуває в аварійному стані та може завалитися у будь-який момент, є висновок комісії міського управління ДСНС.
Після останньої сесії міськради влада міста таки дослухалась до проблем мешканців. Департамент містобудування, архітектури та культурної спадщини мав виділити 300 тисяч гривень на ремонт цього будинку з програми охорони архітектурної спадщини.
«Сподіваюсь, що це тільки перший крок допомоги людям цього старенького будинку. Влада не має перекладати на плечі мешканців проблеми з аварійними будівлями. Таких споруд, які розвалюються, у Франківську є багато», – каже депутат міськради від партії «Самопоміч» Олександра Федорук.
Проте, як стало відомо Фіртці, наразі кошти на ремонт не виділені. Стан будинку погіршився настільки, що на другий поверх мешканці дістаються пожежною драбиною.
"Ми боїмося, що скоро це все впаде прямо нам на голови, - розповідає мешканка Ірина. - Ще й будівництво, яке ведеться збоку (реконструкція солодового цеху пивзаводу,- авт.) допомагає у руйнуванні. Крани працюють - стіни дрижать".
Мешканці кам'яниці на Новгородській, 30 стверджують, якщо найближчим часом ремонтні роботи не розпочнуть - перекриватимуть вулиці.
Також люди планують звернутися до Президента України, прем'єра та голови ВРУ.
Кам’яницю на Новгородській, 30, яка є пам'яткою архітектури звів домовласник Бертіш у 1840-х роках. Тильним боком дім прилягає до залишків міського валу. Поруч був розташований солодовий цех пивоварного заводу. А навпроти мешкав власник підприємства — німець Петро Седельмайєр.