У Франківську думали, як громадянам впливати на політику в Україні

 

Вчора в Івано-Франківську відбувся круглий стіл на тему «Як активні громадяни можуть впливати на політику в Україні?», де експерти представили нові кампанії громадської участі.

 

Тарас Случик, Координатор програм Експертної мережі Аналізу державної політики, на початку свого виступу зазначив, що подібні заходи мають за мету інформувати медіа та активістів про те, як інститут громадянського суспільства намагаються впливати на органи публічної влади не лише на національному рівні, але й на теренах Прикарпаття.

 

У своєму виступі представник Експертної мережі Аналізу державної політики зазначив, що розробка обласної програми розвитку громадянського суспільства в Івано-Франківській області на 2012 рік направлена на вирішення трьох основних проблем. Перша – це відсутність зв’язку між організаціями різного профілю; друге – це висока потреба у навчанні лідерів інститутів громадянського суспільства: третя – відсутність системної комунікації між органами публічної влади та громадськими організаціями. «Ми повинні усвідомити, що стратегічне завдання для громадських організацій не лише відстоювати інтереси своїх членів, але й намагатись покращити систему функціонування влади, навіть якщо вона сама цього не хоче» - зазначив експерт.

 

«Всі  прекрасно розуміють, що політики будуть відповідальними тоді, коли самі громадяни будуть підходити до політики відповідально. Коли українці почнуть задавати політикам питання і будуть мати чіткі критерії людини, якій вони дають роботу, наймаючи її на посаду депутата. Лише тоді в Україні може щось помінятись на краще. Лише той народ може обирати парламент, який реально володіє станом справ. Громадський рух «Чесно» не політичний і не партійний, ми будемо намагатись проводити кампанії знизу – просто створювати людям можливості, а от чи скористаються вони ними – це і буде тест на спроможність» - наголосила Іванна Фединчу, Координатор проектів Центру громадської адвокатури.

 

«Ще у 2008 році Україна перед Радою Європи зобов’язалася прийняти новий Закон «Про громадські організації», коли Європейський суд з прав людини визнав чинний Закон «Про об’єднання громадян» таким, що обмежує наше право на об’єднання. Новий Закон України «Про громадські організації» - це не лише досягнення європейських стандартів у сфері побудови сильного громадянського суспільства, це інструмент для того щоб змінити систему. Це шанс дати громадянам легкий спосіб об’єднуватись і змінювати ситуацію в себе в місті чи області. Зараз цей проект Закон застряг в Комітеті з питань державного  будівництва та місцевого самоврядування Верховної Ради України, а в робочу групу допустили лише двох представників громадських організацій. Тепер від народних депутатів, які складають більшість цієї «не робочої» групи, залежить чи буде створено належні умови для розвитку громадських організацій та подолані штучні бар’єри на шляху об’єднання громадян» - так прокоментував ситуацію експерт Українського незалежного центру політичних досліджень Іван Лукеря.

 

Тарас Малий, Голова міської організації  Фундація регіональних ініціатив, розповів про нову кампанію громадського лобіювання, яка покликана підняти законодавство  у сфері мирних зібрань до рівня європейських стандартів. Деякі органи місцевого самоврядування керуються актами часів СРСР і це може бути інструментом тиску на організації та громадян які хочуть відстоювати свої права. Тому зараз громадські активісти, громадськість та експерти розробляють новий Закон України «Про мирні зібрання».  


16.11.2011 2330 0
Коментарі (0)

16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2608
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1632 2
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3708
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5496
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1722
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

2138

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

221

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

234

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

427

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

918
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

522
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

801
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2501 1
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

570
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

907
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4952
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

770
16.04.2025

Це перша в історії країни експозиція, де на кожній писанці зображено герб одного з історичних регіонів України — від кожної області до великого державного герба.  

697
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

631
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

434
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

761
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

922 2