У Франківську думали, як громадянам впливати на політику в Україні

 

Вчора в Івано-Франківську відбувся круглий стіл на тему «Як активні громадяни можуть впливати на політику в Україні?», де експерти представили нові кампанії громадської участі.

 

Тарас Случик, Координатор програм Експертної мережі Аналізу державної політики, на початку свого виступу зазначив, що подібні заходи мають за мету інформувати медіа та активістів про те, як інститут громадянського суспільства намагаються впливати на органи публічної влади не лише на національному рівні, але й на теренах Прикарпаття.

 

У своєму виступі представник Експертної мережі Аналізу державної політики зазначив, що розробка обласної програми розвитку громадянського суспільства в Івано-Франківській області на 2012 рік направлена на вирішення трьох основних проблем. Перша – це відсутність зв’язку між організаціями різного профілю; друге – це висока потреба у навчанні лідерів інститутів громадянського суспільства: третя – відсутність системної комунікації між органами публічної влади та громадськими організаціями. «Ми повинні усвідомити, що стратегічне завдання для громадських організацій не лише відстоювати інтереси своїх членів, але й намагатись покращити систему функціонування влади, навіть якщо вона сама цього не хоче» - зазначив експерт.

 

«Всі  прекрасно розуміють, що політики будуть відповідальними тоді, коли самі громадяни будуть підходити до політики відповідально. Коли українці почнуть задавати політикам питання і будуть мати чіткі критерії людини, якій вони дають роботу, наймаючи її на посаду депутата. Лише тоді в Україні може щось помінятись на краще. Лише той народ може обирати парламент, який реально володіє станом справ. Громадський рух «Чесно» не політичний і не партійний, ми будемо намагатись проводити кампанії знизу – просто створювати людям можливості, а от чи скористаються вони ними – це і буде тест на спроможність» - наголосила Іванна Фединчу, Координатор проектів Центру громадської адвокатури.

 

«Ще у 2008 році Україна перед Радою Європи зобов’язалася прийняти новий Закон «Про громадські організації», коли Європейський суд з прав людини визнав чинний Закон «Про об’єднання громадян» таким, що обмежує наше право на об’єднання. Новий Закон України «Про громадські організації» - це не лише досягнення європейських стандартів у сфері побудови сильного громадянського суспільства, це інструмент для того щоб змінити систему. Це шанс дати громадянам легкий спосіб об’єднуватись і змінювати ситуацію в себе в місті чи області. Зараз цей проект Закон застряг в Комітеті з питань державного  будівництва та місцевого самоврядування Верховної Ради України, а в робочу групу допустили лише двох представників громадських організацій. Тепер від народних депутатів, які складають більшість цієї «не робочої» групи, залежить чи буде створено належні умови для розвитку громадських організацій та подолані штучні бар’єри на шляху об’єднання громадян» - так прокоментував ситуацію експерт Українського незалежного центру політичних досліджень Іван Лукеря.

 

Тарас Малий, Голова міської організації  Фундація регіональних ініціатив, розповів про нову кампанію громадського лобіювання, яка покликана підняти законодавство  у сфері мирних зібрань до рівня європейських стандартів. Деякі органи місцевого самоврядування керуються актами часів СРСР і це може бути інструментом тиску на організації та громадян які хочуть відстоювати свої права. Тому зараз громадські активісти, громадськість та експерти розробляють новий Закон України «Про мирні зібрання».  


16.11.2011 2286 0
Коментарі (0)

21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

334
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1401
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

2560 3
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

3637
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

2980
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2150

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

618

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

469

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1639

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

1803
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

290
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

510
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

812
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

4992
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

362
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

883
07.12.2024

Перша святиня у селі була зведена далекого 1852 року. Споруда згоріла у роки І світової війни. Але попри складні часи прикарпатці взялись на її місці відновлювати храм. І нова церква була зведена 1924 року.  

10131
18.12.2024

У суботу, 21 грудня 2024 року, в приміщенні Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери відбудеться благодійний захід "Традиції Різдва в часі боротьби".  

514
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

267
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

376
13.12.2024

Литва є одним із найбільших прибічників й адвокатів України на міжнародній арені.

403
11.12.2024

В Україні продовжують цифровізацію послуг для чинних і колишніх військовослужбовців та їхніх рідних.  

724