У Франківську думали, як громадянам впливати на політику в Україні

 

Вчора в Івано-Франківську відбувся круглий стіл на тему «Як активні громадяни можуть впливати на політику в Україні?», де експерти представили нові кампанії громадської участі.

 

Тарас Случик, Координатор програм Експертної мережі Аналізу державної політики, на початку свого виступу зазначив, що подібні заходи мають за мету інформувати медіа та активістів про те, як інститут громадянського суспільства намагаються впливати на органи публічної влади не лише на національному рівні, але й на теренах Прикарпаття.

 

У своєму виступі представник Експертної мережі Аналізу державної політики зазначив, що розробка обласної програми розвитку громадянського суспільства в Івано-Франківській області на 2012 рік направлена на вирішення трьох основних проблем. Перша – це відсутність зв’язку між організаціями різного профілю; друге – це висока потреба у навчанні лідерів інститутів громадянського суспільства: третя – відсутність системної комунікації між органами публічної влади та громадськими організаціями. «Ми повинні усвідомити, що стратегічне завдання для громадських організацій не лише відстоювати інтереси своїх членів, але й намагатись покращити систему функціонування влади, навіть якщо вона сама цього не хоче» - зазначив експерт.

 

«Всі  прекрасно розуміють, що політики будуть відповідальними тоді, коли самі громадяни будуть підходити до політики відповідально. Коли українці почнуть задавати політикам питання і будуть мати чіткі критерії людини, якій вони дають роботу, наймаючи її на посаду депутата. Лише тоді в Україні може щось помінятись на краще. Лише той народ може обирати парламент, який реально володіє станом справ. Громадський рух «Чесно» не політичний і не партійний, ми будемо намагатись проводити кампанії знизу – просто створювати людям можливості, а от чи скористаються вони ними – це і буде тест на спроможність» - наголосила Іванна Фединчу, Координатор проектів Центру громадської адвокатури.

 

«Ще у 2008 році Україна перед Радою Європи зобов’язалася прийняти новий Закон «Про громадські організації», коли Європейський суд з прав людини визнав чинний Закон «Про об’єднання громадян» таким, що обмежує наше право на об’єднання. Новий Закон України «Про громадські організації» - це не лише досягнення європейських стандартів у сфері побудови сильного громадянського суспільства, це інструмент для того щоб змінити систему. Це шанс дати громадянам легкий спосіб об’єднуватись і змінювати ситуацію в себе в місті чи області. Зараз цей проект Закон застряг в Комітеті з питань державного  будівництва та місцевого самоврядування Верховної Ради України, а в робочу групу допустили лише двох представників громадських організацій. Тепер від народних депутатів, які складають більшість цієї «не робочої» групи, залежить чи буде створено належні умови для розвитку громадських організацій та подолані штучні бар’єри на шляху об’єднання громадян» - так прокоментував ситуацію експерт Українського незалежного центру політичних досліджень Іван Лукеря.

 

Тарас Малий, Голова міської організації  Фундація регіональних ініціатив, розповів про нову кампанію громадського лобіювання, яка покликана підняти законодавство  у сфері мирних зібрань до рівня європейських стандартів. Деякі органи місцевого самоврядування керуються актами часів СРСР і це може бути інструментом тиску на організації та громадян які хочуть відстоювати свої права. Тому зараз громадські активісти, громадськість та експерти розробляють новий Закон України «Про мирні зібрання».  


16.11.2011 2199 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

760
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

586
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1657
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2963
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2436
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2421

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

466

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

583

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1441

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1513
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

546
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

403
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

780
30.04.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

167
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

275
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26909
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

739
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

298
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

301
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

625
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

977 1
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

825