У зв’язку з загостренням проблеми спотворення пам’яток архітектури в Івано-Франківську через стихійну заміну історичних столярних елементів споруд відділ з питань охорони культурної спадщини виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради розпочав роботу над проектом Положення про правила оновлення та реставрацію історичних елементів фасадів споруд культурної спадщини міста.
"Такий крок є не лише вимогою існуючих норм і законодавства, але наповнений надзвичайно практичними порадами і рекомендаціями, - кажуть у відомстві. Вже зараз очевидними є такі : - власники, змінюючи дерев’яні вікна на пластикові змінюють будівельно-фізичне функціонування будинку і мікроклімат в своїй квартирі. Конденсат, який мав би осідати на зовнішній шибці подвійних вікон через занадто щільну ізоляцію пластикових, осідає в мурах будинку, які внаслідок цього з часом починають гнити, а мешканці квартири в результаті змушені дихати цим повітрям; - в буквальному значенні власники, що замінюють дерев’яні вікна на пластикові рубають гілку, на якій самі сидять, бо викидаючи оригінальний елемент квартири та будівлі, автоматично зменшують вартість своєї нерухомості, фактично вони промінюють три-чотири тисячі євро, в еквіваленті їхніх добротних дерев’яних вікон ручної роботи, на сто євро дешевого промислового виробництва в еквіваленті пластикових".
Тенденції ринку нерухомості в Європі зараз показують, що квартиру з збереженими вікнами, дверима, підлогами можна здати в оренду набагато дорожче, аніж квартиру де ці історичні елементи втрачено.
"Врешті, історичні вікна – це декор на рівні з вітражами, декоративними кахлями та ліпниною, вікна виконані з тонкими профілями, вишуканим гнучким членуванням – це фантастична ручна робота майстрів найвищої якості, яку у Івано-Франківську і зараз дуже мало хто з мешканців може собі дозволити, тому їх збереження це і додаткова інвестиція у статус власника і його самоствердження", - наголосили у відділі з питань охорони культурної спадщини.