Незважаючи на те, що тенденція погашення заборгованості із зарплатні працівникам на підприємствах-банкрутах в області є далеко не оптимістичною, арбітражні керуючі, які є ключовими фігурами на всіх стадіях процедури банкрутства та власне відповідальними за виплату боргів розореного підприємства, колективно ігнорують рандеву з начальством.
22 лютого в обласному управлінні юстиції відбулося відразу два заходи: засідання тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати та зустріч з арбітражними керуючими. Проте, незважаючи на важливість запланованих заходів, із 32 арбітражних керуючих на засідання з’явилося тільки 11.
Начальник управління юстиції Василь Кавацюк зобов’язав своїх підлеглих з’ясувати причини прогулів держслужбовцями важливих засідань.
«Пам’ятаю, у 1998 році в нас було 96 мільйонів заборгованої заробітної плати та інших соціальних виплат! І ми з цим впоралися. Тому для мене трохи дивним є те, що сьогодні ми перетворюємо свою роботу на такі от «здибанки», – зауважив присутній на засіданні заступник голови ОДА Ігор Зварич. – Заборгована заробітна плата – це те, що ми набули в спадок від початків утворення держави і ніяк не можемо позбутися. То почнімо вже нарешті із того, за що нас з вами проклинають люди – з боргів із заробітної плати. Сьогодні вперше в цьому році ми зібралися для відвертої розмови. Наступна буде набагато жорсткіша».
Додамо, що, згідно із статистичними даними, сьогодні в області є 118 підприємств, які перебувають у стадії банкрутства. Власне борги із заробітної плати обліковуються на 17 підприємствах і становлять 3 млн. 784 тисячі гривень, що на 1 млн. гривень більше, порівняно з аналогічним періодом 2012 року, пише ЗК.