У Франківському університеті розпочалася загальнодержавна реалізація підвищення якості вищої освіти

Університет Короля Данила став першою платформою, з якої стартуватиме загальнодержавна реалізація підвищення якості вищої освіти.

У рамках втілення цієї мети, в навчальному закладі відбувся круглий стіл «Нова процедура акредитації освітніх програм: як покращуватиметься якість?», поважним гостем якого став керівник секретаріату НАЗЯВО (Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти) Михайло Винницький.

Захід, на який було запрошено декілька десятків керівників регіональних ЗВО, вітальним словом розпочав ректор Університету Короля Данила Віталій Хромець.

Віталій Леонідович наголосив на тому, що сьогоднішні умови акредитації приємно його шокували, адже цей документ більше не вимагає кількісної статистики.

«Приємно, що нам не потрібно ганятися за стосами паперів, адже ми знаємо, що паперова реальність рідко дорівнює дійсності. Сьогодні акцент в оцінюванні освіти зміщений на організацію процесів, а відтак на якість. Відбувається щось нове і я цьому безмежно радію, адже як людина, що перейшла з державного ЗВО в приватний, маю з чим порівняти», – розповів Віталій Хромець.

Також ректор запевнив, що Університет Короля Данила використовує сьогоднішні критерії якості освіти, як свої цілі, які допоможуть йому втілити в життя свою місію – побудувати екосистему для формування успішної та підприємливої особистості.

Зміни в якості української освіти відмітив і керівник секретаріату Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти Михайло Винницький.

«Якість освіти в Україні справді стає кращою. І зараз наша місія полягає в тому, щоб пояснити людям, що акредитація – це інструмент, який допомагає досягати бажаного, а не банальні довідки. Критерії «якісної» освіти, якими ми досі стереотипно послуговуємося, вже втратили свою актуальність. Ні складність та престижність закладу, яка визначається міжнародними рейтингами, ні науковий прогрес, який визначається кількістю викладачів, чиї дослідження цитуються іншими, ні готовність до ринку праці, яка визначається кількістю випускників, які працюють за спеціальністю, ні навіть економічний ефект більше не працюють.

Рейтинги визначаються науковою роботою, яка мало що говорить про якість знань, які виносять з закладу його випускники. А досвід світових університетів говорить про те, що кількість цитованих викладачів може банально залежати від розмірів університету.

Сучасний випускник бакалаврату за статистикою мінятиме свою професію чотири рази за життя, тому кількісний фактор випускників, що працюють за спеціальність теж не працюватиме сьогодні.

Натомість нам пропонують п’ятий найбільш комплексний підхід до оцінювання якості освіти: «Університет визначає свою ціль і досягає чи не досягає її. Якщо навчальної цілі досягнуто – отже якісно», – розповідає Михайло Винницький.

Також в рамках зустрічі Михайло Винницький презентував методичні рекомендації для експертів з акредитації освітніх програм, розповів, як користуватися порадником із заповнення відомостей про самооцінювання освітньої програми та прокоментував результати конкурсу до Галузевих експертних рад Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти.


12.10.2019 1774 1
Коментарі (1)

Вітер 2019.10.12, 23:01

При такому підході немає різниці між коледжем та університетом. Навчання - важлива складова вищої освіти. Але є ще наука. При цьому підході вона не важлива. Не дивно, що нарада пройшла у приватному ЗВО. Приватники не мають ні хімії з біологією, ні фізики з філологією. Хіба це університети?

Працевлаштування випускника за професією не має значення. Головне, щоб він просто працював і вмів себе реалізувати. Якщо так, то для чого генпрокурору мати юридичну освіту, а лікарю медичну?

МОН просто веде до ліквідації державних ЗВО замість того, щоб закривати приватні. Щось не те твориться в нашому королівстві

13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

15515
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1529
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1104
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2132
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3672
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1388

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1797

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

570

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1193

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1358
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

657
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24303
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

548
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

519
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

665
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1556
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

720
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

7410
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

669
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1729 3
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

655
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

562