У Франківському університеті розпочалася загальнодержавна реалізація підвищення якості вищої освіти

Університет Короля Данила став першою платформою, з якої стартуватиме загальнодержавна реалізація підвищення якості вищої освіти.

У рамках втілення цієї мети, в навчальному закладі відбувся круглий стіл «Нова процедура акредитації освітніх програм: як покращуватиметься якість?», поважним гостем якого став керівник секретаріату НАЗЯВО (Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти) Михайло Винницький.

Захід, на який було запрошено декілька десятків керівників регіональних ЗВО, вітальним словом розпочав ректор Університету Короля Данила Віталій Хромець.

Віталій Леонідович наголосив на тому, що сьогоднішні умови акредитації приємно його шокували, адже цей документ більше не вимагає кількісної статистики.

«Приємно, що нам не потрібно ганятися за стосами паперів, адже ми знаємо, що паперова реальність рідко дорівнює дійсності. Сьогодні акцент в оцінюванні освіти зміщений на організацію процесів, а відтак на якість. Відбувається щось нове і я цьому безмежно радію, адже як людина, що перейшла з державного ЗВО в приватний, маю з чим порівняти», – розповів Віталій Хромець.

Також ректор запевнив, що Університет Короля Данила використовує сьогоднішні критерії якості освіти, як свої цілі, які допоможуть йому втілити в життя свою місію – побудувати екосистему для формування успішної та підприємливої особистості.

Зміни в якості української освіти відмітив і керівник секретаріату Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти Михайло Винницький.

«Якість освіти в Україні справді стає кращою. І зараз наша місія полягає в тому, щоб пояснити людям, що акредитація – це інструмент, який допомагає досягати бажаного, а не банальні довідки. Критерії «якісної» освіти, якими ми досі стереотипно послуговуємося, вже втратили свою актуальність. Ні складність та престижність закладу, яка визначається міжнародними рейтингами, ні науковий прогрес, який визначається кількістю викладачів, чиї дослідження цитуються іншими, ні готовність до ринку праці, яка визначається кількістю випускників, які працюють за спеціальністю, ні навіть економічний ефект більше не працюють.

Рейтинги визначаються науковою роботою, яка мало що говорить про якість знань, які виносять з закладу його випускники. А досвід світових університетів говорить про те, що кількість цитованих викладачів може банально залежати від розмірів університету.

Сучасний випускник бакалаврату за статистикою мінятиме свою професію чотири рази за життя, тому кількісний фактор випускників, що працюють за спеціальність теж не працюватиме сьогодні.

Натомість нам пропонують п’ятий найбільш комплексний підхід до оцінювання якості освіти: «Університет визначає свою ціль і досягає чи не досягає її. Якщо навчальної цілі досягнуто – отже якісно», – розповідає Михайло Винницький.

Також в рамках зустрічі Михайло Винницький презентував методичні рекомендації для експертів з акредитації освітніх програм, розповів, як користуватися порадником із заповнення відомостей про самооцінювання освітньої програми та прокоментував результати конкурсу до Галузевих експертних рад Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти.


12.10.2019 1694 1
Коментарі (1)

Вітер 2019.10.12, 23:01

При такому підході немає різниці між коледжем та університетом. Навчання - важлива складова вищої освіти. Але є ще наука. При цьому підході вона не важлива. Не дивно, що нарада пройшла у приватному ЗВО. Приватники не мають ні хімії з біологією, ні фізики з філологією. Хіба це університети?

Працевлаштування випускника за професією не має значення. Головне, щоб він просто працював і вмів себе реалізувати. Якщо так, то для чого генпрокурору мати юридичну освіту, а лікарю медичну?

МОН просто веде до ліквідації державних ЗВО замість того, щоб закривати приватні. Щось не те твориться в нашому королівстві

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1016
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2414
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2056
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2091
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6348 55
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2383 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

258

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1070

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1057

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1323
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

199
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

537
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1996
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26438
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

493
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10397 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7937
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

482
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

342
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

487
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

566
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1509