
У четвер, 18 червня, у фортечній галереї “Бастіон” відкривається виставка кращих робіт унікального архітектурного конкурсу “Innovative Space” (“Простір інновацій”).
Протягом декількох днів кожен охочий може ознайомитись із 13-ма роботами, відібраними журі. Серед них — і три роботи-фіналісти.
“Innovative Space” — міжнародний конкурс архітектурних проектів, що має на меті здобути гідні ідеї побудови інноваційного простору для життя та бізнесу у Івано-Франківську. Збудувати сучасний IT-бізнес центр планується на території нового мікрорайону “Арсенал-Сіті” (в межах вулиць Національної Гвардії, Коновальця, Чорновола та Сорохтея). Кожна конкурсна робота — спроба поєднати бізнес-центр, громадський простір, приміщення для коворкінгу та стартапів, офісні приміщення в одній будівлі так, щоб працювати в IT у Івано-Франківську стало затишніше, зручніше та продуктивніше.ІT — галузь, спеціалісти в якій нині — одні з найбільш затребуваних у світі. Найбільш сприятливі умови для розвитку IT наразі створені у Києві та Харкові (на ці міста припадає 40% та 19% всіх задіяних в IT українців). На третьому місці — Львів (16%). Івано-Франківськ має значний потенціал, проте великих IT-компаній, роботу в яких можна було б назвати перспективною, в місті одиниці. Робоча кваліфікована сила є, проте за працевлаштуванням доводиться виїжджати якщо не до столиці, то закордон.
Тож, головна мета “Innovative Space” — створити в Івано-Франківську всі умови для розвитку IT-сфери та запобігти робочій міграції талановитих франківчан, в тому числі будуючи комплекс, придатний як для фрілансу, так і для повноцінної роботи веб-студій та IT-компаній.
Наталя ЗІНЧУК, член журі, головний архітектор проектів ZELEMIN-ART, керівник архітектурної групи:
“Простір інновацій — це об`єкт, метою якого є запустити процеси нового підходу до формування міського простору і життя в ньому. Ці процеси мають дві характеристики — технологічну і соціальну інновативність.Вже зараз технологічна інновативність є потребою малих і середніх IT-компаній в Івано-Франківську. Технологічність повинна стати абсолютно зрозумілою для ширшого кола мешканців, бо її кінцевою метою є підняття комфорту і якості нашого повсякдення.Суспільна інноваційність — це доступність простору для всіх, його освітня спрямованість та роль — повернути людей у спілкування. Чи є цей проект унікальним? З точки зору типології будівлі — ні, але зміст і процеси всередині, які відбуваються заради і для людей, є особливими!”
До речі, серед робіт-фіналістів є й проект з Івано-Франківська!
Конкурсом більш ніж півроку опікуються девелоперська компанія «Арсенал City», архітектурна компанія «Зелемінь» та веб-студія “Webmil”. До складу журі увійшло чимало відомих як в Україні, так і поза її межами представників галузі:
Віктор ЗОТОВ, керівник архітектурного бюро Zotov&Co, засновник і куратор Міжнародного архітектурного фестивалю CANactions;
Дмитро АНТОНЮК, професор кафедри архітектурного проектування Національної академії образотворчого мистецтва та архітектури;
Ігор ФАКАС, член Національної спілки архітекторів України, керівник архітектурного департаменту компанії «Боржава Резорт»;
Наталя ЗІНЧУК, головний архітектор проектів ZELEMIN-ART, керівник архітектурної групи.
Виставка конкурсних проектів інноваційного протору для Івано-Франківська триватиме з 18 червня до 23 червня у фортечній галереї “Бастіон”. Можна будепобачити шорт-лист проектів конкурсу “Innovative Space”, серед яких — роботи з Києва, Харкова, Одеси та Івано-Франківська.
На трьох фіналістів конкурсу чекатиме ще один конкурсний етап, що й визначить переможця орієнтовно до кінця літа!
Коли у Івано-Франківську може з’явитись інноваційний простір? Будівництво планується розпочати навесні 2016 року!