У фортечній галереї "Бастіон" відкриється виставка архітектурного конкурсу "Простір Інновацій"

 

 

У четвер, 18 червня, у фортечній галереї “Бастіон” відкривається виставка кращих робіт унікального архітектурного конкурсу “Innovative Space” (“Простір інновацій”).

 

Протягом декількох днів кожен охочий може ознайомитись із 13-ма роботами, відібраними журі. Серед них — і три роботи-фіналісти.

 

“Innovative Space” — міжнародний конкурс архітектурних проектів, що має на меті здобути гідні ідеї побудови інноваційного простору для життя та бізнесу у Івано-Франківську. Збудувати сучасний IT-бізнес центр планується на території нового мікрорайону “Арсенал-Сіті” (в межах вулиць Національної Гвардії, Коновальця, Чорновола та Сорохтея). Кожна конкурсна робота — спроба поєднати бізнес-центр, громадський простір, приміщення для коворкінгу та стартапів, офісні приміщення в одній будівлі так, щоб працювати в IT у Івано-Франківську стало затишніше, зручніше та продуктивніше.ІT — галузь, спеціалісти в якій нині — одні з найбільш затребуваних у світі. Найбільш сприятливі умови для розвитку IT наразі створені у Києві та Харкові (на ці міста припадає 40% та 19% всіх задіяних в IT українців). На третьому місці — Львів (16%). Івано-Франківськ має значний потенціал, проте великих IT-компаній, роботу в яких можна було б назвати перспективною, в місті одиниці. Робоча кваліфікована сила є, проте за працевлаштуванням доводиться виїжджати якщо не до столиці, то закордон.

 

Тож, головна мета “Innovative Space” — створити в Івано-Франківську всі умови для розвитку IT-сфери та запобігти робочій міграції талановитих франківчан, в тому числі будуючи комплекс, придатний як для фрілансу, так і для повноцінної роботи веб-студій та IT-компаній.

 

Наталя ЗІНЧУК, член журі, головний архітектор проектів ZELEMIN-ART, керівник архітектурної групи:

“Простір інновацій — це об`єкт, метою якого є запустити процеси нового підходу до формування міського простору і життя в ньому. Ці процеси мають дві характеристики — технологічну і соціальну інновативність.Вже зараз технологічна інновативність є потребою малих і середніх IT-компаній в Івано-Франківську. Технологічність повинна стати абсолютно зрозумілою для ширшого кола мешканців, бо її кінцевою метою є підняття комфорту і якості нашого повсякдення.Суспільна інноваційність — це доступність простору для всіх, його освітня спрямованість та роль — повернути людей у спілкування. Чи є цей проект унікальним? З точки зору типології будівлі  — ні, але зміст і процеси всередині, які відбуваються заради і для людей, є особливими!”

 

До речі, серед робіт-фіналістів є й проект з Івано-Франківська!

 

Конкурсом більш ніж півроку опікуються девелоперська компанія «Арсенал City», архітектурна компанія «Зелемінь» та веб-студія “Webmil”. До складу журі увійшло чимало відомих як в Україні, так і поза її межами представників галузі:

Віктор ЗОТОВ, керівник архітектурного бюро Zotov&Co, засновник і куратор Міжнародного архітектурного фестивалю CANactions;

Дмитро АНТОНЮК, професор кафедри архітектурного проектування Національної академії образотворчого мистецтва та архітектури;

Ігор ФАКАС, член Національної спілки архітекторів України, керівник архітектурного департаменту компанії «Боржава Резорт»;

Наталя ЗІНЧУК, головний архітектор проектів ZELEMIN-ART, керівник архітектурної групи.

 

Виставка конкурсних проектів інноваційного протору для Івано-Франківська триватиме з 18 червня до 23 червня у фортечній галереї “Бастіон”. Можна будепобачити шорт-лист проектів конкурсу “Innovative Space”, серед яких — роботи з Києва, Харкова, Одеси та Івано-Франківська.

 

На трьох фіналістів конкурсу чекатиме ще один конкурсний етап, що й визначить переможця орієнтовно до кінця літа!

 

Коли у Івано-Франківську може з’явитись інноваційний простір? Будівництво планується розпочати навесні 2016 року!


18.06.2015 439 0
Коментарі (0)

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

634
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3246
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21345
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2126
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1608 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2487

Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…

439

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

283

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

880

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2284
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

296
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

575
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1122
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

279
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

896
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

868
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

776
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8360
22.07.2025

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти.  

452
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

1295 6
10.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2302 4
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

1011