У фортечній галереї "Бастіон" відкриється виставка архітектурного конкурсу "Простір Інновацій"

 

 

У четвер, 18 червня, у фортечній галереї “Бастіон” відкривається виставка кращих робіт унікального архітектурного конкурсу “Innovative Space” (“Простір інновацій”).

 

Протягом декількох днів кожен охочий може ознайомитись із 13-ма роботами, відібраними журі. Серед них — і три роботи-фіналісти.

 

“Innovative Space” — міжнародний конкурс архітектурних проектів, що має на меті здобути гідні ідеї побудови інноваційного простору для життя та бізнесу у Івано-Франківську. Збудувати сучасний IT-бізнес центр планується на території нового мікрорайону “Арсенал-Сіті” (в межах вулиць Національної Гвардії, Коновальця, Чорновола та Сорохтея). Кожна конкурсна робота — спроба поєднати бізнес-центр, громадський простір, приміщення для коворкінгу та стартапів, офісні приміщення в одній будівлі так, щоб працювати в IT у Івано-Франківську стало затишніше, зручніше та продуктивніше.ІT — галузь, спеціалісти в якій нині — одні з найбільш затребуваних у світі. Найбільш сприятливі умови для розвитку IT наразі створені у Києві та Харкові (на ці міста припадає 40% та 19% всіх задіяних в IT українців). На третьому місці — Львів (16%). Івано-Франківськ має значний потенціал, проте великих IT-компаній, роботу в яких можна було б назвати перспективною, в місті одиниці. Робоча кваліфікована сила є, проте за працевлаштуванням доводиться виїжджати якщо не до столиці, то закордон.

 

Тож, головна мета “Innovative Space” — створити в Івано-Франківську всі умови для розвитку IT-сфери та запобігти робочій міграції талановитих франківчан, в тому числі будуючи комплекс, придатний як для фрілансу, так і для повноцінної роботи веб-студій та IT-компаній.

 

Наталя ЗІНЧУК, член журі, головний архітектор проектів ZELEMIN-ART, керівник архітектурної групи:

“Простір інновацій — це об`єкт, метою якого є запустити процеси нового підходу до формування міського простору і життя в ньому. Ці процеси мають дві характеристики — технологічну і соціальну інновативність.Вже зараз технологічна інновативність є потребою малих і середніх IT-компаній в Івано-Франківську. Технологічність повинна стати абсолютно зрозумілою для ширшого кола мешканців, бо її кінцевою метою є підняття комфорту і якості нашого повсякдення.Суспільна інноваційність — це доступність простору для всіх, його освітня спрямованість та роль — повернути людей у спілкування. Чи є цей проект унікальним? З точки зору типології будівлі  — ні, але зміст і процеси всередині, які відбуваються заради і для людей, є особливими!”

 

До речі, серед робіт-фіналістів є й проект з Івано-Франківська!

 

Конкурсом більш ніж півроку опікуються девелоперська компанія «Арсенал City», архітектурна компанія «Зелемінь» та веб-студія “Webmil”. До складу журі увійшло чимало відомих як в Україні, так і поза її межами представників галузі:

Віктор ЗОТОВ, керівник архітектурного бюро Zotov&Co, засновник і куратор Міжнародного архітектурного фестивалю CANactions;

Дмитро АНТОНЮК, професор кафедри архітектурного проектування Національної академії образотворчого мистецтва та архітектури;

Ігор ФАКАС, член Національної спілки архітекторів України, керівник архітектурного департаменту компанії «Боржава Резорт»;

Наталя ЗІНЧУК, головний архітектор проектів ZELEMIN-ART, керівник архітектурної групи.

 

Виставка конкурсних проектів інноваційного протору для Івано-Франківська триватиме з 18 червня до 23 червня у фортечній галереї “Бастіон”. Можна будепобачити шорт-лист проектів конкурсу “Innovative Space”, серед яких — роботи з Києва, Харкова, Одеси та Івано-Франківська.

 

На трьох фіналістів конкурсу чекатиме ще один конкурсний етап, що й визначить переможця орієнтовно до кінця літа!

 

Коли у Івано-Франківську може з’явитись інноваційний простір? Будівництво планується розпочати навесні 2016 року!


18.06.2015 413 0
Коментарі (0)

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

341
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13877 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1586
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

877
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6153
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1730

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

644

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1471

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1281

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1171
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

525
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

664
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1585
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

608
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

891
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5928
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13691
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

257
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

555
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

490
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

800 2