У Дніпрі можуть відновити будівництво метро, але поки що судяться з колишнім підрядником
Стосунки між міськрадою Дніпра і компаніє Limak перейшли в стадію судових тяганин
Питання добудови метро у Дніпрі знову спливло на порядку денному, щоправда, не в очікуваній площині. Турецький підрядник, компанія Limak, яка з 2016 року будувала Дніпро, не тільки втекла з міста після початку війни, але й тепер через суди намагається відсудити гроші у мерії Дніпра. Як свідчать новини Дніпра, частково їй це вдається. Нещодавно в арбітражі турецький підрядник виграв спір про 9 млн євро, хоча намагався отримати 20 млн євро. Але це точно не кінець історії.
Як зазначає видання «Відомо», перший судовий позов стосувався того, що у 2020 році компанія не могла отримати дозвіл на проведення вибухових робіт через бюрократичну тяганину. Через це мовляв метробудівники втратили час і ресурси для проведення робіт. Але юристи Дніпровської міськради на даний час оскаржують це рішення у апеляції. Тож, остаточний результат юридичного протистояння саме по цій темі ще не відомий.
Однак у міській раді мають намір не тільки захищатися, а й «атакувати». За словами секретаря міськради Олександра Санжари, Limak не може стягнути ці кошти, поки рішення арбітражу не буде визнане українським судом. Крім того, «Дніпровський метрополітен» подав свої позови до турецького підрядника. Підприємство вважає, що Limak незаконно залишив будівельний майданчик, без отримання відповідного сертифікату від Торгово-промислової палати України щодо впливу воєнного стану на виконання робіт, як це було передбачено контрактом. Загальна сума позовів проти «втікачів» - понад 34 млн євро.
Крім того, турецька компанія продовжує працювати у країні-агресорці, і депутати міськради звернулися до Кабміну з метою включити компанію до списку спонсорів війни. Правда, поки що цього не відбулося.
Щодо перспектив добудови метро, то поки ясності немає. У департаменті транспорту Дніпровської міської ради натякнули, що продовження будівництва у 2025 році можливе, і з держбюджету на це виділять 560 млн грн, проте нового підрядника поки що немає, хоча у Європі тривають консультації з цього приводу. За оптимістичними прогнозами, якщо будівництво все ж таки розморозять, до другу гілку можуть добудувати до 2027 року.
А поки що головне завдання місцевої влади – стягнути компенсацію і підтримувати будівельні майданчики в такому стані, аби центр міста, де ведуться роботи, не став заручником постійних провалів. У першу чергу, відкачувати воду, яка накопичується постійно.
Реклама