У дитсадках та школах Калуша посилять пропускний режим

 

 

У дитсадках Калуша на період сніданку, занять та денного сну двері обов’язково зачинятимуть.

 

Як пояснила головний освітянин Калуша Любов Максимович, такі заходи вживаються згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів по всій Україні, і стосуються як дитсадків, так і шкіл, пишуть "Вікна".

 

У дитсадках Калуша вранці у вівторок, 3 лютого, були зачинені бокові вхідні двері.

 

"Я привів сестру до садочка о 9.00. Звичайно, трохи запізнився, але попередив вихователів. Ось, довелося оббігати садок навколо, бо двері позачиняли", – скаржиться брат 4-річної Ані, яка відвідує ДНЗ "Росинка". Це нововведення його застало зненацька.

 

Виявляється, зачинені вхідні двері – це не приватна ініціатива, а урядова постанова.

 

З чим же пов’язане таке несподіване для батьків і для вихователів нововведення? Для декого не просто несподіване, а незручне. Виявляється, воно – на злобу дня і пов’язане зі складною політичною ситуацією в державі.

 

Як повідомила начальник управління освіти Калуської міської ради Любов Максимович, сьогодні в Калуші отримали розпорядження Міністерства освіти і науки України від 26 січня 2015 року. В ньому йдеться про посилення пропускного режиму. 3 лютого в управлінні освіти отримали також Наказ начальника цивільної оборони області – голови Івано-Франківської облдержадміністрації Олега Гончарука від 27 січня 2015 року, а також наказ начальника цивільного захисту міста Калуша – секретаря Калуської міської ради, в. о. міського голови Олександра Челядина, про переведення міської підсистеми цивільного захисту у режим роботи в умовах підвищеної готовності.

 

"У наказі йдеться, що потрібно посилити пропускний режим у навчальних закладах міста. Це стосується всіх навчальних закладів, як шкіл, так і дитячих садків, – прокоментувала розпорядження Кабміну Любов Максимович. – Звичайно, у школах, де є охоронці, цю вказівку посилити пропускний режим передадуть їм. А дошкільні навчальні заклади мають забезпечити її виконання своїми силами. Усі завідувачі десяти дошкільних навчальних закладів міста висловилися "за" посилення пропускного режиму", – зазначила Любов Максимович.

 

Завідувачі позашкільних навчальних закладів вже потурбувалися, щоби розпорядження вступило у силу. Однак надмірно хвилюватися не варто: пропускний режим впроваджуватимуть в розумних межах.

 

Завідувач ДНЗ "Росинка" Надія Яців запевнила, що в їхньому закладі обов’язково узгоджують та інформують батьків про нововведення. Двері зачинятимуть о 9.15 ранку. До цього часу треба встигнути привести дитину до дитсадка.

 

У ДНЗ "Червона шапочка" навчається понад 200 дітей. Територія садочка обгороджена металевою сіткою. Чергування ведеться на території і в коридорі. Батьки можуть не розуміти важливості цього і обурюватися. Але, на думку завідувачів дитячих садків, це цілком виправдано, адже дитсадок – не прохідний двір.

 

"У Харкові, в Одесі були провокації, про які всі чули, – пояснила завідувачка Ірина Дем’янчук. – Батьки у нас не страждають. Бокові двері закриваються о 9.00. Ми не зачиняємо о 8.00. Пізніше, ніж о 9.00, ми дитину не можемо прийняти, оскільки меню "закривається", адже ми варимо м’ясо, м’ясо мусить встигнути зваритися до обіду, тому гранична межа у садку – це 9.00".

 

Графік чергування простий. Він залежить від режиму роботи садка. Двері зачиняються вранці. Їх відчиняють вранці, коли діти виходять на прогулянку. Отож на період сніданку, занять та денного сну двері обов’язково зачинятимуть.

 

"Дошкільний навчальний заклад – це навчальний заклад закритого типу. І ми мусимо забезпечувати безпеку дітей, в тому числі підвищену, – повторила слова начальника управління освіти Ірина Дем’янчук. – За всі садочки сказати не можу, а у нас батьки рухаються вільно і проблеми не буде: до 9.00, і від 16.00 до 17.00 – брама відкрита. Двері завгосп зачиняє о 9.00 – ми так вирішили. Центральний вхід – відкритий".

 

Снігопад у вівторок багатьох все-таки збив із пантелику. Ожеледиця на дорогах ускладнила багатьом дорогу до школи чи садка. Батьки просто не встигали вчасно потрапити до навчальних закладів. І скаржилися на це. Начальник управління освіти Любов Максимович пояснила, що батьки повинні узгоджувати свої індивідуальні обставини із завідуючими дитсадків, і їм обов’язково підуть на зустріч. Комендантської години у садочках міста не буде.


03.02.2015 601 0
Коментарі (0)

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

1695
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

433
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14389 20
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1666
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

946
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6307

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

716

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1536

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1339

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1224
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

578
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

730
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1641
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

659
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

949
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5996
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13999
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

333
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

626
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

551
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

866 2