У дитсадках та школах Калуша посилять пропускний режим

 

 

У дитсадках Калуша на період сніданку, занять та денного сну двері обов’язково зачинятимуть.

 

Як пояснила головний освітянин Калуша Любов Максимович, такі заходи вживаються згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів по всій Україні, і стосуються як дитсадків, так і шкіл, пишуть "Вікна".

 

У дитсадках Калуша вранці у вівторок, 3 лютого, були зачинені бокові вхідні двері.

 

"Я привів сестру до садочка о 9.00. Звичайно, трохи запізнився, але попередив вихователів. Ось, довелося оббігати садок навколо, бо двері позачиняли", – скаржиться брат 4-річної Ані, яка відвідує ДНЗ "Росинка". Це нововведення його застало зненацька.

 

Виявляється, зачинені вхідні двері – це не приватна ініціатива, а урядова постанова.

 

З чим же пов’язане таке несподіване для батьків і для вихователів нововведення? Для декого не просто несподіване, а незручне. Виявляється, воно – на злобу дня і пов’язане зі складною політичною ситуацією в державі.

 

Як повідомила начальник управління освіти Калуської міської ради Любов Максимович, сьогодні в Калуші отримали розпорядження Міністерства освіти і науки України від 26 січня 2015 року. В ньому йдеться про посилення пропускного режиму. 3 лютого в управлінні освіти отримали також Наказ начальника цивільної оборони області – голови Івано-Франківської облдержадміністрації Олега Гончарука від 27 січня 2015 року, а також наказ начальника цивільного захисту міста Калуша – секретаря Калуської міської ради, в. о. міського голови Олександра Челядина, про переведення міської підсистеми цивільного захисту у режим роботи в умовах підвищеної готовності.

 

"У наказі йдеться, що потрібно посилити пропускний режим у навчальних закладах міста. Це стосується всіх навчальних закладів, як шкіл, так і дитячих садків, – прокоментувала розпорядження Кабміну Любов Максимович. – Звичайно, у школах, де є охоронці, цю вказівку посилити пропускний режим передадуть їм. А дошкільні навчальні заклади мають забезпечити її виконання своїми силами. Усі завідувачі десяти дошкільних навчальних закладів міста висловилися "за" посилення пропускного режиму", – зазначила Любов Максимович.

 

Завідувачі позашкільних навчальних закладів вже потурбувалися, щоби розпорядження вступило у силу. Однак надмірно хвилюватися не варто: пропускний режим впроваджуватимуть в розумних межах.

 

Завідувач ДНЗ "Росинка" Надія Яців запевнила, що в їхньому закладі обов’язково узгоджують та інформують батьків про нововведення. Двері зачинятимуть о 9.15 ранку. До цього часу треба встигнути привести дитину до дитсадка.

 

У ДНЗ "Червона шапочка" навчається понад 200 дітей. Територія садочка обгороджена металевою сіткою. Чергування ведеться на території і в коридорі. Батьки можуть не розуміти важливості цього і обурюватися. Але, на думку завідувачів дитячих садків, це цілком виправдано, адже дитсадок – не прохідний двір.

 

"У Харкові, в Одесі були провокації, про які всі чули, – пояснила завідувачка Ірина Дем’янчук. – Батьки у нас не страждають. Бокові двері закриваються о 9.00. Ми не зачиняємо о 8.00. Пізніше, ніж о 9.00, ми дитину не можемо прийняти, оскільки меню "закривається", адже ми варимо м’ясо, м’ясо мусить встигнути зваритися до обіду, тому гранична межа у садку – це 9.00".

 

Графік чергування простий. Він залежить від режиму роботи садка. Двері зачиняються вранці. Їх відчиняють вранці, коли діти виходять на прогулянку. Отож на період сніданку, занять та денного сну двері обов’язково зачинятимуть.

 

"Дошкільний навчальний заклад – це навчальний заклад закритого типу. І ми мусимо забезпечувати безпеку дітей, в тому числі підвищену, – повторила слова начальника управління освіти Ірина Дем’янчук. – За всі садочки сказати не можу, а у нас батьки рухаються вільно і проблеми не буде: до 9.00, і від 16.00 до 17.00 – брама відкрита. Двері завгосп зачиняє о 9.00 – ми так вирішили. Центральний вхід – відкритий".

 

Снігопад у вівторок багатьох все-таки збив із пантелику. Ожеледиця на дорогах ускладнила багатьом дорогу до школи чи садка. Батьки просто не встигали вчасно потрапити до навчальних закладів. І скаржилися на це. Начальник управління освіти Любов Максимович пояснила, що батьки повинні узгоджувати свої індивідуальні обставини із завідуючими дитсадків, і їм обов’язково підуть на зустріч. Комендантської години у садочках міста не буде.


03.02.2015 539 0
Коментарі (0)

07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

827
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

5269 5
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

1714
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

1730
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

2872
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

2504

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

434

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

1644

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

2378

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

3114
07.10.2024

Макаронні вироби бувають різних форм та розмірів, і кожен з них ідеально підходить для конкретних типів страв.  

199
01.10.2024

Ягідництво на Прикарпатті, завдяки сприятливим особливостям регіону, набирає дуже серйозних обертів.  

753
28.09.2024

Чи дозволені банани після видалення жовчного міхура? Дієтологи дають поради про особливості харчування після операції.

936
04.10.2024

Від початку повномасштабного вторгнення Росії 1 123 релігійні громади перейшли з Української православної церкви московського патріархату до Православної церкви України.  

507
30.09.2024

Згромадження Сестер Пресвятої родини виникло у 911 році, засновницею є сестра Теклі Юзефів.  

690
25.09.2024

Гошівський монастир — греко-католицький монастир Чину святого Василія Великого у селі Гошеві, що на Івано-Франківщині.  

16168
20.09.2024

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

3047
08.10.2024

У програмі концерту — добре знайомі та незабутні пісні Володимира Івасюка, Мирослава Скорика, Богдана Весоловського, Кузьми Скрябіна, Ігоря Білозіра, Володимира Якимця, Ярослава Нудика, повідомили організатори.   

335
30.09.2024

Оксана Савчук заявила, що йдеться про постанову Центральної виборчої комісії України від 20 вересня щодо впорядкування та зміни виборчих дільниць.  

1165
27.09.2024

Пропозиції Асоціації міст України до проєкту Держбюджету-2025 підтримав Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування 26 вересня 2024 року.  

1015 2
24.09.2024

Національна рада Швейцарії визнала Голодомор 1932–1933 років в Україні актом геноциду. Про це повідомила пресслужба Музею Голодомору, пише Фіртка. Відповідну декларацію було схвалено у вівторок, 24 вересня, 123 голосами «за».

813