У чому полягає небезпека при болю у суглобах

Якщо вас часто турбує біль у суглобах, що не пов’язано з травмою, тоді варто задуматися: чи не є це першим сигналом серйозної проблеми? Адже досить часто біль у суглобах є ознакою ревматичного артриту.

Ревматичний артрит – це захворювання сполучної тканини, що супроводжується дистрофічним ураженням суглобів. Ревматичний артрит виникає на тлі ревматизму, котрий, в свою чергу, викликається бета-гемолітичним стрептококом типу А. Дане захворювання виникає як у дорослих, так і у дітей (7-15 років)

Причини виникнення захворювання

Як зазначалося вище, ревматичний артрит є так званим «симптомом» ревматизму. Основною причиною появи ревматизму є часті ангіни у анамнезі хворого. Бета-гемолітичний стрептокок з током крові та лімфи переноситься у сполучну тканину по всьому організмі.

Це все підкріплюється зниженим імунітетом, переохолодженням, недостачею відпочинку, перевтомою, стресом. Існує закономірність впливу вегетативної нервової системи на розвиток ревматизму та ревматичного артриту.

Симптоматика ревматичного артриту

Захворювання виникає за лічені тижні після перенесеної інфекції, несе гострий перебіг. Існують певні характеристики, завдяки яким можна диференціювати ревматичний артрит від інших видів:

  • уражаються великі парні суглоби (колінний, ліктьові);
  • симетричність ураження;
  • відсутність деформації поверхні суглоба;
  • ліквідація больового синдрому не стероїдними протизапальними засобами.

Ревматичний артрит протікає у 2 формах: гостра і хронічна.

  • Гостра форма: переважно у весняний і осінній період (холод, підвищена вологість) різкий початок захворювання, виражений біль у суглобах, підвищення температури тіла (38.0-39.0°С), флуктуація суглоба, збільшення розмірів ділянки суглоба, досить частою є кульгавість, загальна інтоксикація організму (запаморочення, ломота в тілі, загальне нездужання).
  • Хронічна форма: повільне прогресування захворювання, збільшення ділянки суглоба, рецидивуюча кульгавість, зниження працездатності, лабільність настрою, обмеження руху в суглобах.

Існує також латентна форма, при якій пацієнт не відчуває виражених симптомів, проте захворювання продовжує прогресувати.

Діагностика та лікування

При діагностиці ревматичного артриту лікар зобов’язаний визначити частоту захворюваності на ангіну і наявність проведення профілактики ревматизму. На цих фактах надалі повинна базуватися діагностика з подальшим збором анамнезу, виявленням скарг, оглядом уражених ділянок.

При ревматичному артриті обов’язково варто пройти лабораторні обстеження, а саме:

  • загальний аналіз крові;
  • загальний аналіз сечі;
  • аналіз крові на С-реактивний білок (СРБ);
  • антистрептолізин О (АСО);
  • ревматоїдний фактор;
  • сромукоїди.

Також варто врахувати, що при наявному ревматизмі уражаються не тільки суглоби, а й серце, нирки, орган зору. Тому бажано пройти консультацію у суміжних спеціалістів: кардіолог, терапевт, нефролог; проведення УЗД колінного суглоба, УЗД серця, ЕКГ. Це допоможе вчасно виявити прогресування патології.

Лікування ревматичного артриту у медичному центрі «Оксфорд Медікал» призначене для уникнення поширення патології, зменшення і ліквідування больового синдрому, попередження переходу проблеми з гострої фази у хронічну.

Сучасний підхід наших лікарів забезпечує ліквідацію впливу захворювання на організм пацієнта. Ми гарантуємо вам максимально комфортні умови лікування, індивідуальний підхід і високу якість надання послуг. Звертайтесь до лікарів Оксфорд Медікал і отримайте своєчасну і кваліфіковану медичну допомогу!

(р)

Медичний центр Оксфорд Медікал

Вул. Василіянок 1, вул. Незалежності 93а

(067) 3 777 299, (050) 3 777 299


11.09.2018 10813
Коментарі ()

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

447
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2999
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21143
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2010
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1528 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2399

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

84

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

764

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2182

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

857
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

190
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

488
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1027
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

187
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

806
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

776
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

706
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8248
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

927 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

904
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2206 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

849