У Чехії трагічно загинула молода прикарпатка: потрібна допомога

У Чехії загинула 27-річна заробітчанка з Івано-Франківщини Оксана Василів. Дівчина впала з висоти, коли під нею провалилася скляна підлога в приміщенні банку.

Оксана була змушена їздити на заробітки, щоб утримувати дитину й літню маму, адже гідної роботи в регіоні не знайшла. Її син, якому ще не виповнилося й чотирьох років, залишився сиротою, пише Фіртка з посиланням на OBOZREVATEL.

Провалилася крізь скляну поверхню

Українка працювала на реконструкції будівлі банку. Страшна звістка про її смерть прийшла в село Гринівці в Тлумацькому районі 1 березня.

"Спочатку ми отримували різні версії від людей, які були там. Говорили, що вона впала зі сходів, потім говорили, що вона впала з 4-го поверху. Але остаточна версія, яку нам передали від правоохоронців Чехії, – вона провалилася крізь скляну поверхню. Чи то їй доручили там прибратися, чи то вона сама так вирішила, ми не знаємо. Але факт у тому, що вона піднялася на верхній поверх і стала на це скло. Воно не витримало, і вона впала з висоти 15-20 метрів", – каже сестра загиблої.

Це була вже не перша поїздка Оксани на заробітки в Європу. До Чехії дівчина поїхала після двох місяців роботи в Польщі. Мамі вона говорила, що робота важка, але платять добре, тому буде там працювати.

Осиротіла маленька дитина

Її синові Давиду лише влітку виповниться 4 роки. Зараз він живе з бабусею – мамою загиблої дівчини.

Життя Оксани з самого дитинства було не солодким, батьки розлучились і її виховувала мати сама. Щоб вижити, вона їздила на заробітки в Європу, а Ксенія залишалася з бабусею й дідусем.

"Незважаючи на це, Оксана добре вчилася. Ще доглядала літніх родичів. Після школи вона знала, що вступити повинна тільки на бюджет, тому що грошей на контракт у сім'ї не було. Вона потрапила відразу в два навчальні заклади, вибрала той, що до душі (дівчина закінчила Фінансово-комерційний кооперативний коледж. – Авт.) Отримувала стипендію, ще підробляла. Іноді допомагала бабусі з дідусем грошима", – згадує її сестра Галина.

Оксана народила сина, про якого дуже мріяла. Однак батько дитини відразу ж покинув їх, сказавши, що не готовий бути батьком.

"Після народження сина в сім'ї була дуже складна фінансова ситуація. Їм на памперси грошей не вистачало. Вони влазили в борги, потім їх віддавали, потім знову займали, так все по колу. Коли Давиду виповнилося 4 місяці, вона поїхала на заробітки в Європу, іншого виходу в неї не було. Хлопчик залишився з бабусею. Так само, як колись Оксана залишалася зі своїми бабусею та дідусем, поки мама заробляла на життя за кордоном", – зітхає Галина.

Як розповідає родичка, знайти роботу з гідною зарплатою, якої б вистачило на утримання сина і мами, в їхній області неможливо.

"Це не тільки в нас у районі або області. Так по всій Україні. Мало місць, де люди можуть добре заробляти. Тому доводиться виїжджати в Європу. Я пам'ятаю Оксанині слова, вона завжди говорила, що хоче, щоб її дитина була не гіршою за інших. З заробітків вона завжди намагалася повернутися до дня народження сина. Купувала йому найкраще. Нещодавно привезла машинку", – каже Галина.

Маленький Давид поки не розуміє, що маму він більше ніколи в житті не побачить. Бабуся сказала йому, що мами більше немає, вона пішла до Боженьки на небо.

"Як розповіла бабуся, до 1 березня Давид часто згадував маму, кликав її. А коли все це сталося, він немов відчув, і більше не кличе. Хоча він веселий, приходиш, приносиш йому гостинці, він усміхається, цілує. Звичайно, бабусі буде важко. Крім віку, кілька років тому вони разом з Оксаною отруїлися грибами, обидві були в реанімації, думали, що не виживуть. Але завдяки богу вижили. Однак здоров'я вже не те у мами. Але я хрещена мама Давида, у нас є брат, він хрещений батько, тому малюк сам не залишиться", – каже Галина.

Коли тіло Оксани привезуть в Україну, поки невідомо. Поліція Чехії ще веде розслідування, яке може розтягнутися до двох тижнів. Сім'я загиблої українки збирає гроші на перевезення тіла. Сума дуже велика, допомагають усі, хто знав дівчину і її сім'ю.


10.03.2021 3029
Коментарі ()

23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

1104
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1632 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2404
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2252 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7535
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15249 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

307

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1029

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1099

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1882
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

277
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

656
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

896
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3122
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

915
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1948
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

1003
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35152 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

262
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

480
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

620
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

944