У понеділок, 18 травня, відбулася прес-конференція організаторів другої TEDх-конференції в Івано-Франківську.
Організатори розповіли журналістам про підготовку до цьогорічної конференції, новинки, запрошених спікерів.
«Від минулого до майбутнього» – така тема цьогорічної конференції ТЕDx. Про це дискутуватимуть українські громадські діячі, журналісти та підприємці. Зокрема, радник міністра економічного розвитку Яніка Мерило, головна редакторка інтернет-видання «Українська Правда» Севгій Мусаєва-Боровик, відома дієтолог Оксана Скиталінська, голова правління ПАТ «КРЕДОБАНК» Дмитро Крепак, управляючий партнер ІТ-компанії Softjourn Сергій Фіцак, а також канадієцьСергій Добрянський.
Також тривають переговори щодо участі у конференції міністра освіти Сергія Квіта, експерта з довготермінових стратегій Євгена Глібовицького, підприємця і громадського діяча Валерія Пекаря.
Як розповіли організатори конференції, кожен з учасників зустрічі матиме 18 хвилин для виступу. Вони поділяться власним досвідом і баченням реалізації успішних проектів, розкажуть про свій шлях від минулого до майбутнього, окреслять основні виклики, які стоять сьогодні перед українським суспільством та кожним зокрема. Серед широкого кола питань звучатимуть нові ідеї від інноваційного розвитку міста й країни до здорового способу життя.
«Попри те, що Україна перебуває у стані війни, паралельно ми повинні займатися розвитком, – говорить голова оргкомітету конференції Дмитро Романюк. – Виходячи з цього ми обрали відповідну тему. Хочеться відзначити, що цьогоріч до нашої команди доєдналися близько півсотні волонтерів, а на пропозицію співпрацювати доволі швидко відгукуються партнери».
Співорганізатори конференції розповіли про її важливість та про свою участь у підготовчому процесі:«Я в проекті, бо він несе нові цікаві ідеї, змінює моє місто і може наштовхнути на позитивні зміни мою країну та весь світ. А ще зібралася команда хороших людей, з якою нудьгувати не доводиться…», - зазначає координатор волонтерів Михайло Джогола. За словами ліцензіата Христини Вінтонів,те, що така подія відбувається вдруге у Франківську, свідчить про її важливість і значний інтерес з боку містян. «Для мене TEDxIvanoFrankivsk – це унікальна платформа для обміну думками, досвідом, знаннями. Це джерело мотивації і натхнення, це зустріч нових друзів і знаходження нових рішень. Тому таку подію неможливо пропустити. Мені б хотілося, щоби про нашу конференцію дізналось якомога більше людей, щоби серед українців було все більше прихильників цього інтелектуального руху», –говорить Христина.
На разі команда працює над удосконаленням організаційних процесів, волонтери готують акції з метою привернення уваги до події, а днями запрацювала система електронних квитків.
«Цього року пропонуємо потенційним відвідувачам конференції скористатися спрощеною системою отримання квитків, – розповідає волонтер Максим Веприк. – Людина зареєструється на веб-сайті й отримає на свою електронну пошту квиток зі штрих-кодом. А в день події квитки будемо перевіряти спеціальними приладами. Продаж квитків стартував цими днями, їх вартість становить від 75 до 200 грн., а особливу пропозицію маємо для студентів: незмінна вартість квитка – усього 75 грн.». Проте, як зауважив Максим, якщо подбати про свою участь в одному з найцікавіших заходів року завчасу і придбати квиток до першого червня, то його вартість буде «студентською» для будь-кого. А чим ближче до події, тим ціна квитка вища.
Як і минулого року місце проведення конференції – Івано-Франківська обласна філармонія. Дата проведення – 13 червня.