У будинку на Коновальця, 16 сусід-депутат приватизував спільний підвал та обмежив жильцям доступ до землі

Жильцям пам’ятки архітектури по вулиці Коновальця, 16 доводиться у залі суду відстоювати свої земельні права. Їм протистоять Івано-Франківська міська рада та сусід-депутат Олег Капустяк.

Останній, буквально за безцінь приватизував спільний підвал, потім відразу продав, а новий власник збирається облаштувати там вхід продовбавши дірку у стіні сторічної будівлі. Відстояти свій підвал жильцям не вдалося. На черзі нова боротьба - за спільну землю довкола будинку.  

Протистояння між мешканцями будинку на вул. Коновальця, 16 та депутатом Івано-Франківської міської ради від ВО «Свобода» Олегом Капустяком, триває не один рік. Обранець має квартиру у тому ж будинку та із добросусідством якось не заладилось – «каменем розбрату» став спільний підвал.

Віддав підвал у приватні руки

Ще у 2013 року жильці подали цивільний позов. Відповідачами у справі виступали Олег Капустяк та виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради. У позовній заяві люди вимагали скасувати рішення міськвиконкому, за яким Олег Капустяк отримав в оренду нежитлові приміщення площею 39 кв м, розташовані в підвалі будинку на вулиці Коновальця, 16, для використання під господарські потреби. Йшлося про те, що депутат отримав приміщення незаконно, оскільки підвал перебуває у спільній власності жильців. Та й місцева влада не мала право розпоряджатися ними без їх згоди.

23 вересня 2013 року Івано-Франківський міський суд прийняв рішення на користь мешканців будинку та зобов’язав Капустяка звільнити підвал. Не погодившись із рішенням суду першої інстанції, Олег Капустяк продовжив боротьбу за нерухомість вже у стінах апеляційного суду. Відтак тривалі судові баталії завершились на користь депутата. 

Згідно останнього договору оренди, Олег Капустяк мав право користуватися підвалом до кінця 2015 року. Потім на орендаря чекала процедура поновлення договору оренди. Та замість цього, депутат просто приватизував комунальні приміщення.

14 червня 2014 року міська рада внесла доповнення до «Програми приватизації комунального майна територіальної громади міста Івано-Франківська на 2014 рік». Своїм рішеннями депутати включили до переліку об’єктів комунальної власності, які підлягають приватизації нежитлові приміщення на вулиці Кановальця, 16, площею 36,2 м кв. Тим самим допомогли своєму колезі придбати нерухомість у центрі Івано-Франківська майже за безцінь.

Більше того, нове придбання Олег Капустяк добросовісно відобразив у декларації про доходи за 2014 рік. Там вказано, що за підвал площею 37,6 м кв на вулиці Коновальця, 16 депутат заплатив 41 976 грн. 

Взагалі, «дружня рука» колег із партії «Свобода» простежується у цій справі із самого початку. Рішення про приватизацію приміщень було прийняте у 2014 році і підписане однопартійцем Капустяка, «свободівцем» та тодішнім секретарем міської ради Миколою Вітенком.

Тоді і сам Капустяк перебував у статусі депутата Івано-Франківської міської ради. У 2010 році він пройшов до новообраної місцевої ради як представник Всеукраїнського об'єднання «Свобода». Нині Олег Капустяк знову у статусі депутата. До міської ради він пройшов замість Руслана Марцінківа, який зайняв пост міського голови.  За результатами виборів, Капустяк був наступним у списку кандидатів від ВО «Свобода».

Крім того, депутат є членом постійної депутатської комісії з питань бюджету. При цьому входить до списку найбагатших депутатів міської ради. Згідно моніторингу «Руху Чесно» «свободівець» Олег Капустяк заробив за 2015 рік понад 1,5 мільйони гривень. У 2016 році йото статки дещо скоротились і становили близько 1 мільйона гривень.

Це не дивно, адже окрім депутатства, він є директором ТОВ «Вестборд», яке займається зовнішньою рекламою і володіє понад 30% всіх рекламних площ міста. Зокрема, у 2017 році, дохід депутата від зайняття підприємницькою діяльністю, станом понад 1,2 млн грн.

За даними Державного реєстру речових прав на нерухоме майно нині у приміщень по вулиці Коновальця, 16 числиться новий власник – Семенюк Вікторія Сергіївна.

Вартість нової покупки для Вікторії Семенюк можна дізнатись із декларації депутата міської ради Олега Капустка за 2016 рік. Серед його минулорічних доходів зазначені кошти від відчуження нерухомого майна. Так, від продажу підвалу площею, 37,2 м кв у по вулиці Коновальця, 16 депутат виручив всього навського 49 622 гривень. За тодішнім курсом, це близько 50-ти доларів за м кв. Тож виходить, що Олег Капустяк продав приміщення собі у збиток.

А ось для Вікторії Семенюк це була надзвичайно вигідна угода. Сьогодні знайти у центральній частині Івано-Франківська приміщення за ціною хоча би 500 доларів за м кв практично неможливо. А пані Вікторія викупила приміщення у центрі буквально у 10 раз нижче ринкової ціни.

Земля розбрату

Вже у січні 2017 року Івано-Франківська міська рада надала Вікторії Семенюк дозвіл на складання проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки для влаштування входу до власного нежитлового приміщення. Мова йде про ділянку площею 0,0086 га, яка відноситься до категорії земель громадської забудови.

Однак і тут виникли суперечки. Пані Семенюк не погодила межі земельної ділянки із суміжними землекористувачами. По факту заїзд хочуть влаштувати за рахунок абсолютно чужої землі, що знаходить поруч із землею на яку претендує власниця підвалу. Більше того, новий заїзд перекриватиме власникам доступ до їхніх земельних ділянок. 

Питання розглядалося аж на двох узгоджувальних комісіях виконавчого комітету про розгляд земельних спорів. Остання із них пройшла у червні. Тоді комісія постановила погодити Вікторії Семенюк межу земельної ділянки по вулиці Коновальця, при цьому зауваження власників суміжних ділянок до уваги не брали.

Люди переконанні, за подібними діями стоїть не хто інший як їхній сусід-депутат Олег Капустяк. Кажуть, їх із Вікторією Семенюк поєднують родинні стосунки, оскільки вона є дружиною його брата. По іншому пояснити дії місцевої влади жильці не можуть. Тому знову пішли шукати справедливості у стінах суду.

У позовній заяві жильці вимагали скасувати рішення Івано-Франківської міської ради від 20.01.2017 року, яким Вікторії Семенюк надавався дозвіл на складання проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки для влаштування входу до власного нежитлового приміщення.

Також йшлося про забезпечення позову шляхом заборони раді приймати будь-які рішення стосовно затвердження проекту землеустрою та відведення ділянки по вул. Коновальця, 16 у користування чи власність Вікторії Семенюк.

20 лютого 2018 року Івано-Франківський міський суд своєї ухвалою вказані вимоги задовольним. Втім відповідачі по справі, Вікторія Семенюк та Івано-Франківська міська рада, подали на апеляцію. Зрештою, 23 квітня 2018 року, Львівський  Апеляційний адміністративний суд їхні вимоги задовольним і постановив скасувати попередню ухвалу франківського суду.

А вже на сесії міської ради у червні, Вікторії Семенюк було затверджено проект землеустрою та передану ділянку в оренду, терміном на 15 років.

Жильці будинку на вул. Коновальця, 16 зневірились у місцевій владі, яка, фактично, допомогла відібрати у них право користуватися спільним підвалом та обмежила доступ до власної землі. І все завдяки депутату-сусіду Олегу Капустяку, який замість того, аби захищати інтереси громади, дбає виключно про свій добробут. І у цьому йому допомагають однопартійці у стінах міської ради. Як то кажуть, рука руку миє.


11.10.2018 10429 1
Коментарі (1)

НН 2018.10.11, 16:38

Які ж ці свободівці брехливі - ніби то борються за звільнення міста від реклами, знищуючи при цьому рекламу підприємців конкурентів і в той же час надаючи дозволи на рекламу своїм на мільйони гривень, які й далі захаращують Франківськ своєю рекламою.

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

888 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

803
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1619
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2247
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4226 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3233

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

226

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

454

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

395

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

864
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

636
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

681
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

965
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1090
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

678
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6263
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1755
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31770 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1558
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

762 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

727