АТ «Івано-Франківськгаз» з початку року провело повірку 37 680 побутових лічильників газу. Результати повірок приладів показали, що 35,7 % лічильників непридатні до подальшої експлуатації через пошкодження лакофарбового покриття, зношеність лічильного механізму або значну похибку вимірювання. Окрім того, підтверджено 76 фактів втручання в роботу приладів обліку.
Лічильник – складний вимірювальний прилад, який з часом зношується та зазнає впливу з боку зовнішніх факторів, внаслідок чого змінюються його метрологічні характеристики. Тому для точного обліку спожитого газу лічильники підлягають періодичній повірці кожні вісім років. Такій повірці підлягають всі лічильники, що перебувають в експлуатації у споживачів незалежно від форм власності та виду діяльності.
«Для наших споживачів періодична повірка лічильників газу, а також їх демонтаж і монтаж проводиться безкоштовно. Наші фахівці одразу при демонтажі приладу обліку встановлюють споживачу інший лічильник, який пройшов повірку. Таким чином, нема необхідності двічі додатково турбувати абонента», – розповідає головний метролог АТ «Івано-Франківськгаз» Микола Бугра.
Щоправда деякі споживачі відмовляють працівникам газового господарства в доступі у своє помешкання для зняття лічильника на повірку. Часто така відмова зумовлена втручанням людей у роботу приладу обліку з метою зменшення його показань. Такі порушення, як кажуть наші працівники, легко виявляються за характерними механічними пошкодженнями на відліковому механізмі, підробленими пломбами, відбитками тавр та ін. Цього року виявлено 76 втручань.
У разі встановлення факту втручання у роботу лічильника з метою зменшення його показів, споживач змушений оплатити вартість експертизи, послуг зняття-встановлення приладу, вартість самого лічильника та відшкодувати збитки, завдані газорозподільній компанії.
Партнерський матеріал