Туристичне Яремче ризкує залишитися без зв’язку, без спілкування, без туристів…

 

 

Як розповідала раніше «Фіртка», міська рада Яремче ще на початку жовтня прийняла рішення про розірвання договорів з операторами мобільного зв’язку та припинення роботи базових станцій мобільного зв’язку, що розташовані на території міста поблизу лікарні.

 

Нагадаємо, таке рішення було прийняте під тиском ініціативної групи мешканців будинків, що знаходяться неподалік базових станцій. Мешканці скаржилися на нібито погане самопочуття, яке на їх думку було спричинене дією сигналу, що подають базові станції.

 

Санепідемстанція, провівши необхідні дослідження на місці розміщення базових станцій та прилеглій території, не виявила жодних порушень в їх роботі та негативного впливу на здоров’я населення, такий висновок контролюючого органу не задовольнив обурених мешканців. Результатом стало вже згадане рішення міської ради.

 

Це рішення могло б стати довгоочікуваною крапкою «мобільної епопеї» у Яремче, якби не той факт, що з припиненням роботи базових станцій мобільного сигналу курортна перлина Прикарпаття може залишитися без зв’язку.

 

Редакція «Фіртки» звернулася до мобільного оператора «Київстар», послугами якого користується близько 80% жителів Яремче та значна кількість туристів, щоб зрозуміти, що буде зі зв’язком у місті, якщо базові станції таки вимкнуть, нажаль, у компанії підтвердили наші найпесимістичніші прогнози.

 

«Яремче –  місто, що розташоване в гірській улоговині. Базова станція, яку місцева влада бачить як альтернативу центральній базовій станції, розміщення на горі Маковиця та не має технічної можливості забезпечувати сигнал у центральній частині міста. Для забезпечення мобільним зв’язком Яремче необхідно, щоб базова станція-ретранслятор знаходилася в межах цієї улоговини, тобто фактично в центрі міста, – розповіла спеціаліст зі зв’язків з громадськістю та пресою компанії «Київстар» Анастасія Рибицька, - Вимкнення діючої базової станції призведе до повної  втрати сигналу, і як результат – відсутності зв’язку в центральній частині міста, поблизу залізничного вокзалу, сувенірного базару та основній автомагістралі. Люди в один момент втратять зв’язок зі світом та один з одним. «Київстар» не може залишити громаду Яремче без мобільного зв’язку, тому ми спільно плануємо шукати компромісне рішення щодо розміщення базової станції, яке відповідатиме інтересам яремчан. Одним із варіантів є надання міськрадою, альтернативного місця для перенесення діючої станції до моменту її вимкнення. Із цією метою міськрадою була створена робоча група, однак, наразі питання надання нового місця для базової станції так і не вирішено».

 

Фактично можна говорити про те, що у  випадку вимкнення діючої центральної базової станції та відсутності альтернативного місця для її перенесення, яке повинна запропонувати робоча група Яремчанської міської ради, жителі Яремче можуть залишити мобільні телефони вдома та повинні бути готовими до того, що не матимуть можливості зателефонувати дітям та рідним, поцікавитися станом здоров’я хворих, привітати зі святом близьких, прийняти замовлення від клієнтів, чи терміново зв’язатися з рятувальними службами, коли кожна секунда на вагу золота.

 

І навіть якщо з часом місцеві жителі якось почнуть зв’язуватися за допомогою стаціонарних телефонів чи таксофонів, то як бути туристам, більшість яких звикла бути завжди на зв’язку, коли приїхавши у Яремче на відпочинок будуть «поза зоною досяжності»? Та й готелі, турбази, зелені садиби, туристичні об’єкти ризикують втратити багатьох туристів, позаяк в довідниках та на сторінках в інтернеті подані саме мобільні телефони туристичних закладів…  

 


Читайте також:

Зв’язкова війна у Яремче триває. Мер шукає місце для перенесення станцій мобільного зв'язку


29.10.2013 1887 1
Коментарі (1)

лікар 2013.10.30, 18:09
Людей в лікарні треба лікувати, а не вбивати електромагнітним полем, мобільний зв'язок для здоров'я це неголовне, люди не піддавайтесь на провокації
23.02.2025
Олег Головенський

Самопроголошений «лідер опозиції» Петро Порошенко в одному зі своїх виступів «офіційно» висловив переконання в тому, що 26 жовтня поточного року в Україні будуть вибори: «Зафіксуйте цю дату».  

29
19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

1009 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

842
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1660
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2285
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4272 2

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

252

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

487

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

433

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

895
22.02.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

8013
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

672
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

712
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1127
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

712
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6298
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1785
23.02.2025

Нова програма "Ти даруй мені квіти" обіцяє стати справжнім святом весни та кохання, даруючи слухачам незабутні емоції та враження, зазначає артистка.

236
20.02.2025

Президент США Дональд Трамп назвав президента України Володимира Зеленського диктатором і заявив, що Зеленський повинен діяти швидко, якщо Україна хоче вижити як країна.  

271
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1602
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

799 1