Турбує безсоння? Ми знаємо причину

Сон - це функціональний стан організму, під час якого відбувається оновлення резервів організму. Виділяють фази швидкого і повільного сну, чергування яких необхідне для забезпечення нормального функціонування таламокортикальної системи (субстрату вищих психічних функцій людини) підтримання стабільної нормальної роботи мозку.

Що ж відбувається під час сну?

  •  Активуються ендокринні функції: секреція гормону росту, кортизолу, АКТГ.
  • Посилюється опірність імунної системи.
  •  Відбувається відновлення периферичної нервової системи.

 СКІЛЬКИ ПОТРІБНО СПАТИ І КОЛИ ЗАСИНАТИ?

В середньому тривалість сну у дорослих людей становить від 6 до 9 годин. Цікавим фактом є те, що цінність сну в різні години різна. Так, сон від 19:00 до 20:00 відповідає 7 годинам відпочинку, від 0:00 до 1:00 - 2 годинам, а від 5:00 до 6:00 ранку - всього одній хвилині. Цим пояснюється те, чому раніше люди, лягаючи спати із заходом сонця, володіли міцним здоров’ям.

ПРИЧИНИ ПОРУШЕННЯ СНУ

Не є новиною той факт, що значна частина людства страждає безсонням. Досить часто ми спостерігаємо за собою часті безсонні ночі і щоразу шукали якусь стандартну причину: від перенапруження до банальної зайвої чашки кави. Проте насправді причина не завжди одна, і чим більше нижченаведених факторів відповідають вашому стилю життя, тоді можна з 99% впевненістю сказати, що у вас часте безсоння.

До цих факторів належать:

  • надмірні стресові ситуації протягом дня;
  • переїдання на ніч;
  • вживання міцних напоїв (кава, міцно заварений чай) в другій половині дня;
  • надмірна фізична робота;
  • задушливе приміщення;
  • ендокринні, кардіологічні, гастроентерологічні патології;
  • робота в нічну зміну.

НАСЛІДКИ ПОРУШЕННЯ СНУ

Людину, що страждає безсонням досить легко відрізнити від інших. Втомлений вигляд, мішки під очима, чашка кави як постійний атрибут у повсякденному житті – це все тільки початки. Ось що чекає вас надалі:

  • дратівливість вдень, зниження концентрації уваги, погіршення пам’яті,  когнітивних функцій;
  • часті простудні захворювання;
  • проблеми зі шкірою, ламкість волосся та нігтів;
  • поганий зовнішній вигляд, синці та мішки під очима, почервоніння склер;
  • порушення роботи серця і патології судин (тахікардія), травної системи (порушення травлення), ендокринної системи.

За статистичними даними, порушення сну  є причиною збільшення частоти онкозахворювань, особливо раку молочних залоз у жінок.

ЧОМУ САМОСТІЙНЕ ЛІКУВАННЯ НЕЕФЕКТИВНЕ?

При порушеннях сну люди іноді самостійно, без призначення лікаря, купляють снодійні препарати. Не знаючи причини порушення сну, таке лікування ефективне в 10% випадків, а до снодійних препаратів часто відбувається звикання. Іноді достатньо нормалізувати режим сну і відпочинку, обмежити перегляд телепередач на ніч, вживання їжі перед сном, налагодити прогулянки на свіжому повітрі - і сон нормалізується.

Якщо ж цього не відбулося, звертайтеся до фахівця, і він допоможе Вам розібратися у причині (психогенна, соматична чи функціональна), призначить необхідні обстеження, за потреби порекомендує консультацію потрібних суміжних спеціалістів, і призначить відповідне лікування.

Лікарі медичного центру «Оксфорд Медікал Івано-Франківськ» допоможуть вам розібратися із причиною безсоння і надалі побороти її спільними зусиллями.

Наталія Трушик – лікар-невропатолог МЦ Оксфорд Медікал


18.04.2018 4555
Коментарі ()

30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

993
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

2589 1
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

2174
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

3026
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

2627
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

2349 1

Перша з історій занепаду про народ, що вирішив замінити філософію піснею. Найбільше тому народу подобалися пісні про поразки. Народ слухав їх і плакав.

481

Християнство називають релігією любові, і здається ми знаємо все про цю релігію, але все-таки є моменти, які  незрозумілі  та потребують глибшого осмислення.

485

Реабілітація захисників стала одним із головних завдань суспільства, і ми прагнемо робити все можливе, щоб забезпечити їм гідний шлях до відновлення.

983

За день до інавгурації новообраного президента США, тоді ще чинний президент Джо Байден був прийнятий в Майстри-масони Великої Ложі американського штату Південна Кароліна.

2202
27.01.2025

У холодну пору року нам хочеться не лише тепла, а й особливого затишку, який можна створити навіть за допомогою звичних продуктів.  

682
22.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

1949
18.01.2025

Зима — це час, коли наш організм потребує особливої підтримки, адже холодна погода, короткі дні та обмежений доступ до свіжих фруктів і овочів можуть знижувати наш імунітет.  

2046
04.02.2025

Відносна ж більшість (41%) тих, хто відвідує релігійні служби, відвідують їх лише на релігійні свята.   

220
30.01.2025

Тридцятого січня християни відзначають свято Трьох Святих.  

831
26.01.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

5534
22.01.2025

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

7392
29.01.2025

У Городенківському Палаці культури вдруге відбулося свято хореографічного мистецтва, присвячене дню народженню народного артиста України Івана Курилюка.  

1409
31.01.2025

Верховна рада у грудні 2024 року прийняла за основу законопроєкт про запровадження інституту множинного громадянства в Україні. На розгляд цей законопроєкт виніс Президент Володимир Зеленський.  

686
28.01.2025

На думку президента, Україні не треба було віддавати ядерну зброю, але якщо вже країну змусили це зробити, то треба було обмінювати [ядерну зброю] на реальні гарантії безпеки, зокрема на членство в НАТО.  

1064 2
24.01.2025

Голова Івано-Франківська Руслан Марцінків прокоментував корупційні скандали щодо керівника управління транспорту і керівника міської ритуальної служби.  

1569 1
21.01.2025

У свій перший день підписав близько сто указів з найрізноманітніших питань — від імміграції чи клімату до помилування.

1425