Турбує безсоння? Ми знаємо причину

Сон - це функціональний стан організму, під час якого відбувається оновлення резервів організму. Виділяють фази швидкого і повільного сну, чергування яких необхідне для забезпечення нормального функціонування таламокортикальної системи (субстрату вищих психічних функцій людини) підтримання стабільної нормальної роботи мозку.

Що ж відбувається під час сну?

  •  Активуються ендокринні функції: секреція гормону росту, кортизолу, АКТГ.
  • Посилюється опірність імунної системи.
  •  Відбувається відновлення периферичної нервової системи.

 СКІЛЬКИ ПОТРІБНО СПАТИ І КОЛИ ЗАСИНАТИ?

В середньому тривалість сну у дорослих людей становить від 6 до 9 годин. Цікавим фактом є те, що цінність сну в різні години різна. Так, сон від 19:00 до 20:00 відповідає 7 годинам відпочинку, від 0:00 до 1:00 - 2 годинам, а від 5:00 до 6:00 ранку - всього одній хвилині. Цим пояснюється те, чому раніше люди, лягаючи спати із заходом сонця, володіли міцним здоров’ям.

ПРИЧИНИ ПОРУШЕННЯ СНУ

Не є новиною той факт, що значна частина людства страждає безсонням. Досить часто ми спостерігаємо за собою часті безсонні ночі і щоразу шукали якусь стандартну причину: від перенапруження до банальної зайвої чашки кави. Проте насправді причина не завжди одна, і чим більше нижченаведених факторів відповідають вашому стилю життя, тоді можна з 99% впевненістю сказати, що у вас часте безсоння.

До цих факторів належать:

  • надмірні стресові ситуації протягом дня;
  • переїдання на ніч;
  • вживання міцних напоїв (кава, міцно заварений чай) в другій половині дня;
  • надмірна фізична робота;
  • задушливе приміщення;
  • ендокринні, кардіологічні, гастроентерологічні патології;
  • робота в нічну зміну.

НАСЛІДКИ ПОРУШЕННЯ СНУ

Людину, що страждає безсонням досить легко відрізнити від інших. Втомлений вигляд, мішки під очима, чашка кави як постійний атрибут у повсякденному житті – це все тільки початки. Ось що чекає вас надалі:

  • дратівливість вдень, зниження концентрації уваги, погіршення пам’яті,  когнітивних функцій;
  • часті простудні захворювання;
  • проблеми зі шкірою, ламкість волосся та нігтів;
  • поганий зовнішній вигляд, синці та мішки під очима, почервоніння склер;
  • порушення роботи серця і патології судин (тахікардія), травної системи (порушення травлення), ендокринної системи.

За статистичними даними, порушення сну  є причиною збільшення частоти онкозахворювань, особливо раку молочних залоз у жінок.

ЧОМУ САМОСТІЙНЕ ЛІКУВАННЯ НЕЕФЕКТИВНЕ?

При порушеннях сну люди іноді самостійно, без призначення лікаря, купляють снодійні препарати. Не знаючи причини порушення сну, таке лікування ефективне в 10% випадків, а до снодійних препаратів часто відбувається звикання. Іноді достатньо нормалізувати режим сну і відпочинку, обмежити перегляд телепередач на ніч, вживання їжі перед сном, налагодити прогулянки на свіжому повітрі - і сон нормалізується.

Якщо ж цього не відбулося, звертайтеся до фахівця, і він допоможе Вам розібратися у причині (психогенна, соматична чи функціональна), призначить необхідні обстеження, за потреби порекомендує консультацію потрібних суміжних спеціалістів, і призначить відповідне лікування.

Лікарі медичного центру «Оксфорд Медікал Івано-Франківськ» допоможуть вам розібратися із причиною безсоння і надалі побороти її спільними зусиллями.

Наталія Трушик – лікар-невропатолог МЦ Оксфорд Медікал


18.04.2018 4279
Коментарі ()

03.10.2023
Тетяна Дармограй

Щоб дізнатись, якими були понад півтора року повномасштабної війни в економічному плані та як бізнесу вистояти в сучасних умовах, журналістка Фіртки поспілкувалась з Головою Правління Бізнес Асоціації Івано-Франківська Андрієм Семанівим. 

638
30.09.2023
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки поспілкувалась з демобілізованим тренером дитячо-юнацької спортивної школи Юрієм Фуриком про мобілізацію, бойові будні на фронті, поранення, реабілітацію та повернення до роботи з дітьми.  

1070
28.09.2023
Вікторія Матіїв

Канада — країна, яка завойовує серця своєю величчю та різноманітністю, ділиться журналістка Фіртки, яка певний період проживала там.  

698
25.09.2023
Тетяна Дармограй

Про стан, у якому перебувають близькі зниклих безвісти та практичні поради щодо збереження психологічної рівноваги таким родинам Фіртці розповіли психотерапевтка Наталія Сабліна та психологиня Олександра Шевченко.   

1173
17.09.2023
Тіна Любчик

Головні туристичні пам’ятки Вінниці очолює музей-садиба Миколи Пирогова. На запитання: «Що подивитися в першу чергу у Вінниці?» кожен місцевий житель впевнено назве це культове місце.  

1266
11.09.2023
Тіна Любчик

З журналісткою Фіртки своєю історією поділився 42-річний Роман Примич, військовослужбовець з Івано-Франківська, який отримав поранення на фронті та зараз перебуває на лікуванні в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

10465 21

Усім нам добре знайома старозавітна історія про битву Давида та Голіафа, як протистояння сильному, могутньому загарбнику в рази меншого, але безстрашного молодого та винахідливого Давида.

712

Намагаючись ототожнити історію Русі з історією Московії, нащадки угро-фінів твердять, нібито столиця Русі у 1157 році була перенесена з Києва у Володимир Андрієм Боголюбським. Це відверта брехня. Він зробив Володимир своєю резиденцією, але це не означає, що переніс столицю, бо Боголюбський тоді у Києві не княжив. Київська держава – Русь існувала впродовж IX—XIII століть.

1057

Невже ми єдині розумні істоти на весь всесвіт? Ці питання давно хвилюють людство та науковців.

1189

Річки у селах — це природні багатства і можливості для туризму. Дізнайтеся, як зберегти та використати річки для розвитку сільського життя.

813
03.10.2023

Фахівці з правильного харчування нерідко рекомендують у перший денний прийом їжі вживати каші, проте деякі з них можуть завдати більше шкоди організму, ніж користі.   

14128 1
27.09.2023

В області завершилося збирання ранніх зернових і зернобобових культур.  

712
21.09.2023

Лікарі порекомендували робити останній прийом їжі не пізніше ніж за дві-три години до сну.

532
04.10.2023

Дитина приходить до місця, якого не знає і не розуміє. Чому мама каже мовчати? Чому тато не дозволяє бігати? Чому світять свічки та багато квітів?

7310
27.09.2023

Далеко в горах жив один старий пустельник. Він жив з того, що йому приносили люди.

20250
21.09.2023

Пропонуємо вашій увазі шістнадцять висловів Андрея Шептицького, що стали крилатими фразами.

38333
16.09.2023

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

678
04.10.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

8497
03.10.2023

Верховна Рада на засіданні 20 вересня підтримала за основу законопроєкт №10037, який пропонує переспрямувати ПДФО з зарплат військових з місцевих бюджетів у державний бюджет.  

771
30.09.2023

Президент Володимир Зеленський оголосив про створення Альянсу оборонних індустрій і заснування спеціального Оборонного фонду.  

377
25.09.2023

Перша партія танків Abrams M1, обіцяних Сполученими Штатами, прибула до України 23 вересня.  

630
20.09.2023

Кажуть: така ініціатива уряду — ламає напрацьований механізм швидкої допомоги військовим та соціальної підтримки мешканців громад.   

546