Ціна успіху: в Гонконзі хворих на коронавірус дітей лікують без батьків

В неділю медики створили  тимчасовий центр тестування на Covid-19 біля житлового будинку на вулиці Робінсон-роуд у Гонконзі.

Коли Аріель побачила двох своїх маленьких синів, які ізольовані у гонконзькій лікарні з коронавірусом вона заплакала.

Хлопчики у віці 5 та 1 року, обидва безсимптомні хворі - носили жилети, прив’язані до ліжок, щоб стримати їх. Вони були брудні, обидвоє були одягнені у памперси, навіть п’ятирічний. Аріель зайшла у палату та подивилася на свого старшого сина.

"Ми обоє почали плакати", - сказала жінка.

В кінці лютого сім'я Аріель опинилася в розпал неприємних, але ефективних заходів боротьби з пандемією в Гонконгу. Хоча минуло більше ніж 14 місяців з того часу, як на території виявили перший випадок коронавірусу, Гонконг не пом'якшував численні карантинні обмеження.

Майже всі, хто прибуває у місто, повинні відбути особистий карантин тривалістю 21 день власним коштом. Ресторани закривають о 22:00 год, а пляжі закриті. Громадські зібрання обмежені чотирма особами.

Програма відстеження території залишається однією з найсуворіших у світі. Той, хто має позитивний тест на вірус, повинен їхати до лікарні, тоді як їх тісні контакти повинні потрапляти до карантинних установ, що перебувають під державним управлінням, до 14 днів.

Уряд часто проводить карантинні закриття та "засідки", змушуючи цілі багатоквартирні будинки або квартали проходити тестування на Covid-19.

Такий підхід робить Гонконг дещо унікальним. У той час як багато урядів послаблюють обмеження, оскільки рівень вакцинації зростає, Гонконг, начебто, подвоює свої перевірені методи, коли нарощує власну вакцинацію.

З точки зору охорони здоров'я, є гарні результатами. За даними уряду, це місто з понад 7 мільйонами людей виявило лише близько 11 300 випадків інфікування та 200 смертей. І жорстких локдаунів не було.

Але відсутність гнучкості в кількох випадках залишала таких батьків, як Аріель, розчарованими: їхати на карантин і відправляти своїх дітей до лікарні поодинці, або супроводжувати їх до лікарні, ризикуючи заразитися.

Аріель приєдналася до своїх хлопців приблизно через добу після їх прийому, проводячи години телефоном, намагаючись орієнтуватися в бюрократії головної системи охорони здоров'я та пом'якшити страхи свого плачучого сина.

Сцена, на яку вона потрапила, була не такою, як вона чи її чоловік очікували, коли її діти потрапили до лікарні як безсимптомні хворі днем ​​раніше. Аріель сказала, що їм повідомили, що їхніми дітьми будуть "добре піклуватися педіатричні медсестри та лікарі", не прив'язуючи їх до ліжок.

Обмеження в русі та підгузники, сказала медсестра Аріель, були звичайною практикою, оскільки лікарні не мають штату робочої сили для догляду за кожною дитиною з Covid-19 і хочуть обмежити ризик для персоналу.

"Я розумію протокол, - сказала Аріель. - Але для батьків це неприйнятно".

Аріель - псевдонім CNN, який жінка погодилася використовувати для захисту своєї родини. Вона вагалася, чи ділитися цією історією через особистий характер прийняття сімейних рішень щодо охорони здоров’я, і сказала, що не хоче щоб це виглядало так, ніби звинувачує когось.

Жінка погодилася говорити з цього приводу, щоб інші батьки мали змогу навчитися з її ситуації - і наполягати на тому, щоб їх не відокремлювали від маленьких дітей.


Найновіший кластер
Кількість випадків захворювання на Covid-19 у Гонконгу зростала з часів спалаху, пов’язаного з елітарним тренажерним залом у районі Сай Ін Пун минулого тижня.

У неділю державні службовці у засобах індивідуального захисту проходять повз закритий тренажерний зал Ursus Fitness.


Вірус вразив заможні райони міста, серед інфікованих були банкіри та вчителі, яких відправили в карантинні табори по всій території. Багато з них розміщуються у приміщеннях площею до 18 квадратних метрів (200 квадратних футів) до виписки, включаючи сім'ї з малими дітьми.

Їм дають їжу і дозволяють доставку за певних умов, але їм не можна виходити з кімнати. Порушення цієї політики може спричинити величезні штрафи для людей та підприємств - або навіть ув’язнення.

Інтер’єр кімнати в карантинному закладі в затоці Пенні.

Вид із кімнати на затоку Пенні.

Спостерігається збільшення випадків розлучення батьків з дітьми. Модератор популярної групи у Facebook для гонконзьких карантинних хворих заявив, що за останній рік вони допомогли у понад 100 випадках, коли дітей розлучали з сім'ями.
З моменту появи інфікованих з гімнастичного залу минуло ще десятки. Однак незрозуміло, чи спричинено це тим, що більшість емігрантів - тієї частини населення, яка, швидше за все, скаржиться та виступає перед іноземними ЗМІ - змушені терпіти їх.
Кілька породіль, які отримали позитивний тест або були в тісному контакті з інфікованими, заявляють, що на них чинився тиск, щоб вони дотримувались державної політики з метою карантину або ізоляції від немовлят, які годують грудьми, незалежно від віку їхніх дітей.
Всесвітня організація охорони здоров’я рекомендує матерям, які годують груддю, і немовлятам залишатися разом, якщо у матері позитивний результат тесту на Covid-19.
Керрі Лам, голова міста, заявила у вівторок, що уряд "не проводить політику навмисного відокремлення дітей від батьків".
"Але проблеми громадського здоров'я слід поважати, оскільки це корисно для громади в цілому", - сказала вона.
Міністерство охорони здоров'я Гонконгу не підтвердило жодного з цих випадків. В електронному листі CNN зазначили, що члени сім'ї, які живуть із позитивними пацієнтами Covid-19, "будуть розглядатися як тісні контакти, і їм потрібно пройти карантин у карантинному центрі".
"Що стосується випадків Covid-19, які стосуються дітей, державна лікарня за особливих обставин вирішить, чи можуть їх батьки залишатися з дітьми в лікарні", - додається в повідомленні.
Після повідомлення про численні випадки розлучень цього тижня у вівторок уряд надіслав велику заяву, що роз'яснює свою політику щодо карантину та ізоляції для сімей із маленькими дітьми.
"Гонконг має комплексні та потужні заходи для боротьби з Covid-19, які включають карантин та ізоляцію там, де це необхідно, і ці заходи спрямовані на стабілізацію недавньої хвилі епідемій для забезпечення добробуту громади в цілому. Однак ми підкреслюємо, що у випадках, коли йдеться про дітейй, кожне рішення прийнято в інтересах дітей та їх сімей ", - йдеться у заяві.
Багато представників емігрантської громади Гонконгу висловили занепокоєння з приводу цих заходів. Опитування Американської торгової палати серед 239 членів показало, що більшість "стурбовані або дещо стурбовані тим, що цілі шкільні класи відправляються до державних карантинних установ, і що ця політика є невиправданою, коли мова йде про здоров'я дітей".
Більш ніж половина заявили, що якщо такі дії стануть звичними, це "вплине на рішення про залишення в Гонконзі".
Хоча карантинна стратегія і була розкритикована як надмірна і негуманна - особливо для тих, хто тижнями затримується на невеликих просторах на свіжому повітрі - багато хто також оцінює, наскільки ефективним був уряд, коли мова заходить про захист громадськості.
Після повільнішого, ніж очікувалося, поширення вакцин, влада оголосила в понеділок, що будь-хто старше 30 років - а це близько 80% населення - може подати заявку на щеплення.
"Для людей надзвичайно важливо зробити щеплення якомога раніше", - заявив представник уряду. "Ми вирішили розширити сферу дії пріоритетних груп, щоб дозволити більшій кількості людей якомога швидше зробити щеплення, щоб захистити себе та інших".
за матеріалами CNN


17.03.2021 1108
23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

883
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1571 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2346
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2175 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7515
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15229 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

282

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1013

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1078

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1864
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

260
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

638
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

881
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3110
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

895
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1933
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

981
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35129 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

234
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

463
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

603
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

930