Ціна успіху: в Гонконзі хворих на коронавірус дітей лікують без батьків

В неділю медики створили  тимчасовий центр тестування на Covid-19 біля житлового будинку на вулиці Робінсон-роуд у Гонконзі.

Коли Аріель побачила двох своїх маленьких синів, які ізольовані у гонконзькій лікарні з коронавірусом вона заплакала.

Хлопчики у віці 5 та 1 року, обидва безсимптомні хворі - носили жилети, прив’язані до ліжок, щоб стримати їх. Вони були брудні, обидвоє були одягнені у памперси, навіть п’ятирічний. Аріель зайшла у палату та подивилася на свого старшого сина.

"Ми обоє почали плакати", - сказала жінка.

В кінці лютого сім'я Аріель опинилася в розпал неприємних, але ефективних заходів боротьби з пандемією в Гонконгу. Хоча минуло більше ніж 14 місяців з того часу, як на території виявили перший випадок коронавірусу, Гонконг не пом'якшував численні карантинні обмеження.

Майже всі, хто прибуває у місто, повинні відбути особистий карантин тривалістю 21 день власним коштом. Ресторани закривають о 22:00 год, а пляжі закриті. Громадські зібрання обмежені чотирма особами.

Програма відстеження території залишається однією з найсуворіших у світі. Той, хто має позитивний тест на вірус, повинен їхати до лікарні, тоді як їх тісні контакти повинні потрапляти до карантинних установ, що перебувають під державним управлінням, до 14 днів.

Уряд часто проводить карантинні закриття та "засідки", змушуючи цілі багатоквартирні будинки або квартали проходити тестування на Covid-19.

Такий підхід робить Гонконг дещо унікальним. У той час як багато урядів послаблюють обмеження, оскільки рівень вакцинації зростає, Гонконг, начебто, подвоює свої перевірені методи, коли нарощує власну вакцинацію.

З точки зору охорони здоров'я, є гарні результатами. За даними уряду, це місто з понад 7 мільйонами людей виявило лише близько 11 300 випадків інфікування та 200 смертей. І жорстких локдаунів не було.

Але відсутність гнучкості в кількох випадках залишала таких батьків, як Аріель, розчарованими: їхати на карантин і відправляти своїх дітей до лікарні поодинці, або супроводжувати їх до лікарні, ризикуючи заразитися.

Аріель приєдналася до своїх хлопців приблизно через добу після їх прийому, проводячи години телефоном, намагаючись орієнтуватися в бюрократії головної системи охорони здоров'я та пом'якшити страхи свого плачучого сина.

Сцена, на яку вона потрапила, була не такою, як вона чи її чоловік очікували, коли її діти потрапили до лікарні як безсимптомні хворі днем ​​раніше. Аріель сказала, що їм повідомили, що їхніми дітьми будуть "добре піклуватися педіатричні медсестри та лікарі", не прив'язуючи їх до ліжок.

Обмеження в русі та підгузники, сказала медсестра Аріель, були звичайною практикою, оскільки лікарні не мають штату робочої сили для догляду за кожною дитиною з Covid-19 і хочуть обмежити ризик для персоналу.

"Я розумію протокол, - сказала Аріель. - Але для батьків це неприйнятно".

Аріель - псевдонім CNN, який жінка погодилася використовувати для захисту своєї родини. Вона вагалася, чи ділитися цією історією через особистий характер прийняття сімейних рішень щодо охорони здоров’я, і сказала, що не хоче щоб це виглядало так, ніби звинувачує когось.

Жінка погодилася говорити з цього приводу, щоб інші батьки мали змогу навчитися з її ситуації - і наполягати на тому, щоб їх не відокремлювали від маленьких дітей.


Найновіший кластер
Кількість випадків захворювання на Covid-19 у Гонконгу зростала з часів спалаху, пов’язаного з елітарним тренажерним залом у районі Сай Ін Пун минулого тижня.

У неділю державні службовці у засобах індивідуального захисту проходять повз закритий тренажерний зал Ursus Fitness.


Вірус вразив заможні райони міста, серед інфікованих були банкіри та вчителі, яких відправили в карантинні табори по всій території. Багато з них розміщуються у приміщеннях площею до 18 квадратних метрів (200 квадратних футів) до виписки, включаючи сім'ї з малими дітьми.

Їм дають їжу і дозволяють доставку за певних умов, але їм не можна виходити з кімнати. Порушення цієї політики може спричинити величезні штрафи для людей та підприємств - або навіть ув’язнення.

Інтер’єр кімнати в карантинному закладі в затоці Пенні.

Вид із кімнати на затоку Пенні.

Спостерігається збільшення випадків розлучення батьків з дітьми. Модератор популярної групи у Facebook для гонконзьких карантинних хворих заявив, що за останній рік вони допомогли у понад 100 випадках, коли дітей розлучали з сім'ями.
З моменту появи інфікованих з гімнастичного залу минуло ще десятки. Однак незрозуміло, чи спричинено це тим, що більшість емігрантів - тієї частини населення, яка, швидше за все, скаржиться та виступає перед іноземними ЗМІ - змушені терпіти їх.
Кілька породіль, які отримали позитивний тест або були в тісному контакті з інфікованими, заявляють, що на них чинився тиск, щоб вони дотримувались державної політики з метою карантину або ізоляції від немовлят, які годують грудьми, незалежно від віку їхніх дітей.
Всесвітня організація охорони здоров’я рекомендує матерям, які годують груддю, і немовлятам залишатися разом, якщо у матері позитивний результат тесту на Covid-19.
Керрі Лам, голова міста, заявила у вівторок, що уряд "не проводить політику навмисного відокремлення дітей від батьків".
"Але проблеми громадського здоров'я слід поважати, оскільки це корисно для громади в цілому", - сказала вона.
Міністерство охорони здоров'я Гонконгу не підтвердило жодного з цих випадків. В електронному листі CNN зазначили, що члени сім'ї, які живуть із позитивними пацієнтами Covid-19, "будуть розглядатися як тісні контакти, і їм потрібно пройти карантин у карантинному центрі".
"Що стосується випадків Covid-19, які стосуються дітей, державна лікарня за особливих обставин вирішить, чи можуть їх батьки залишатися з дітьми в лікарні", - додається в повідомленні.
Після повідомлення про численні випадки розлучень цього тижня у вівторок уряд надіслав велику заяву, що роз'яснює свою політику щодо карантину та ізоляції для сімей із маленькими дітьми.
"Гонконг має комплексні та потужні заходи для боротьби з Covid-19, які включають карантин та ізоляцію там, де це необхідно, і ці заходи спрямовані на стабілізацію недавньої хвилі епідемій для забезпечення добробуту громади в цілому. Однак ми підкреслюємо, що у випадках, коли йдеться про дітейй, кожне рішення прийнято в інтересах дітей та їх сімей ", - йдеться у заяві.
Багато представників емігрантської громади Гонконгу висловили занепокоєння з приводу цих заходів. Опитування Американської торгової палати серед 239 членів показало, що більшість "стурбовані або дещо стурбовані тим, що цілі шкільні класи відправляються до державних карантинних установ, і що ця політика є невиправданою, коли мова йде про здоров'я дітей".
Більш ніж половина заявили, що якщо такі дії стануть звичними, це "вплине на рішення про залишення в Гонконзі".
Хоча карантинна стратегія і була розкритикована як надмірна і негуманна - особливо для тих, хто тижнями затримується на невеликих просторах на свіжому повітрі - багато хто також оцінює, наскільки ефективним був уряд, коли мова заходить про захист громадськості.
Після повільнішого, ніж очікувалося, поширення вакцин, влада оголосила в понеділок, що будь-хто старше 30 років - а це близько 80% населення - може подати заявку на щеплення.
"Для людей надзвичайно важливо зробити щеплення якомога раніше", - заявив представник уряду. "Ми вирішили розширити сферу дії пріоритетних груп, щоб дозволити більшій кількості людей якомога швидше зробити щеплення, щоб захистити себе та інших".
за матеріалами CNN


17.03.2021 1124
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

16200
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1539
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1109
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2140
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3678
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1393

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1801

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

575

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1198

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1361
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

674
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24308
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

556
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

523
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

668
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1562
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

724
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

7461
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

674
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1750 3
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

660
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

566