«Це як війна»: в Індії катастрофічна ситуація із захворюваністю на Covid-19

Сім'ї, де є хворий, проїжджають сотні кілометрів дорогами країни, щоб знайти місце в лікарні та кисень.

Прем'єр-міністр Індії Нарендра Дамодардас Моді стикається з негативною реакцією на протипандемічні дії уряду. Вибуховий спалах Covid-19 в Індії підвищує ризик нових мутацій вірусів, які можуть загрожувати всьому світу.

Рут Поллард із Bloomberg вирушила в приватну лікарню на 1000 ліжок у Нью-Делі, щоб поговорити з лікарями, які воюють на передовій.

У переповненому пункті швидкої допомоги в центральній частині Делі Алі Раза не може зрозуміти, коли надійде наступна партія кисню - 12 з 20 його лікарів не працюють з Covid-19, а пацієнти постійно поступають.

"Ми очікували другої хвилі у квітні та травні, але ми не передбачали, що вона вразить нас так сильно і так швидко", - сказала Раза, директор з надзвичайних ситуацій та травм лікарні Moolchand. "Люди приїжджають задихаючись, і всі вони потребують кисню".

За дверима палати Гаґандіп Трехан щойно дізнався, що для його дядька, який захворів та не може самостійно дихати, немає ліжка чи кисню.

Трехан проїхав 310 кілометрів (192 милі) до Делі з північного штату Пенджаб у пошуках ліжка, а його машина була заповнена чотирма кисневими баками, щоб утримати дядька живим.

Шість лікарень йому вже відмовили, проте він, сідаючи у свою машину, планував здійснити сьому спробу.

"Я боюся, що дядько не виживе, якщо його не лікуватимуть", - сказав Трехан. "Я готовий заплатити будь-яку суму за лікарняне ліжко".

Сцени всередині однієї лікарні в Делі дають змогу побачити відчай по всій Індії, де наразі найшвидше у світі наростає щоденний приріст інфікованих вірусом, це загрожує появою нових штамів, які підривають зусилля в більш розвинених країнах щодо вакцинації громадськості та повернення до звичного життя.

Індія додала понад 360 000 нових інфекцій у вівторок, загалом перевищивши 18 мільйонів випадків, поступаючись лише США, тоді як кількість смертей перевищила 200 000.

У середу вранці в Делі було лише 13 вільних ліжок у відділеннях інтенсивної терапії у місті з понад 16 мільйонами жителів. Стрічки соціальних мереж наповнені, здавалося б, нескінченним потоком звернень щодо потреби у ліжках, кисню, Ремдесівіру тощо.

За вихідні справи в лікарні Мулчанда на 1000 ліжок - одному з головних приватних закладів з лікування пацієнтів з Covid-19 у столиці - стали настільки поганими, що він звернувся у Twitter із проханням про кисень. Позначивши у  своїх дописах прем'єр-міністра Нарендру Моді та главу уряду Делі, лікарня попередила, що запаси кисню у них закінчаться менш ніж за дві години для десятків пацієнтів, яким таким чином підтримують життя.

Вібху Талвар, керуючий директор Moolchand HealthCare Group, підняв тривогу після того, як його співробітники оповістили його о 2 годині ночі, що запаси кисню закінчуються.

"До 7 години ранку у нас залишилася лише година, і я натиснув кнопку паніки", - сказав Талвар. "Очевидно, що ті години між 5 та 8 ранку були найбільш напруженим для мене, моєї команди керівників та наших лікарів та медсестер. У нас близько 150 пацієнтів з Covid-19, була велика паніка - сподіваюся, ми більше ніколи так не будемо переживати”.

Але кожен день несе той самий ризик, оскільки лікарні по всій столиці Індії не мають гарантованого постачання кисню.

"Ми не знаємо скільки маємо часу", - сказав він у вівторок.

Внаслідок блокування політичних та фінансових столиць Нью-Делі та Мумбаї, Моді стикається зі зростаючою критикою через те, що він мало займався пандемією та зосереджувався на виборчих кампаніях під час ескалації кризи в галузі охорони здоров'я.

"Коли у нас було шість місяців, і випадків було дуже мало, уряд міг побудувати більше лікарень, забезпечити їх киснем, подбати про розгалужену інфраструктуру", - сказав Раза, який очолює відділення невідкладної допомоги Мулченда. "На цей час постачання кисню слід продовжувати - це найменше, що уряд може зробити для нас".

Тиждень тому Верховний суд Делі висловив "шок і невдоволення" через нехтування урядом і наказав адміністрації Моді "просити, брати в борг, красти", щоб забезпечити адекватне постачання киснем лікарень.

З тих пір уряд затвердив розподіл коштів на встановлення 551 апарату для виробництва медичного кисню в державних закладах охорони здоров’я “якомога швидше”.

Моді цього тижня спілкувався з президентом США Джо Байденом, який погодився відправити вакцини та інші товари в Індію. Його адміністрація також оголосила про плани збільшити виробництво кисню та збільшити доступність ліжок, тоді як уряд Делі оголосив у вівторок, що імпортує 21 готову до використання машину з виробництва кисню з Франції та 18 цистерн для кисню з Бангкока.


"Надзвичайно заразний"

"Поточна хвиля є особливо небезпечною - вона надзвичайно заразна, і ті, хто з нею стикаються, не можуть відновитись так швидко, як це відбувалося під час попередньої хвилі", - сказав головний міністр Делі Арвінд Кейрівал. "Усі лікарні на цей момент перевищують свої реальні можливості щодо завантаження пацієнтами. Всі ліжка зайняті, в тому числі ліжка інтенсивної терапії".

У відділенні невідкладної допомоги лікарні Мулченда жінка з горем схлипує біля тіла родича. Раза додала більше ліжок на кожен запасний дюйм відділення невідкладної допомоги, збільшивши місткість з 16 ліжок до 25 - але цього все ще недостатньо, тих, хто потребує стаціонарного лікування набагато більше.

"Ми намагаємось не думати про те, коли прийде наступний кисневий танкер", - сказав він. “У кожній лікарні не вистачає кисню. Якими б обмеженими ресурсами ми не володіли, ми повинні з цим працювати".

Саной Чацко, працівник лікарні Мулченд, заявив, що кожен день - це боротьба за те, щоб люди жили.

"У цій ситуації ми повинні боротися за кожне життя", - сказав він. "Це як військова ситуація".

за матеріалами Bloomberg


30.04.2021 2663
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

845
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

928
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1507
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2485 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1286
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

3229

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

1041

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1170

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1602

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

2195
02.04.2025

У сучасному світі ми часто їмо поспіхом, на ходу або перед екраном телефону, не звертаючи уваги на сам процес. Але їжа — це не просто набір калорій. Це досвід, задоволення та спосіб отримати гармонію.  

508
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26581 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

896
04.04.2025

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

7777
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

3160
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1402
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

1064
02.04.2025

Оксана Білозір — не просто співачка. Вона є одним з символів української пісенної культури та берегинею української пісні, а її творчість — невід'ємною сторінкою в історії української музики.

3649
03.04.2025

Президент США Дональд Трамп оголосив надзвичайний стан у країні, щоб захистити суверенітет і зміцнити національну та економічну безпеку.  

484
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

559
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4466
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

1197