Тривожні стани – суть та причини виникнення

Кожен відчував стан тривоги. Це тяжке відчуття каменю на грудях, страх, переживання. Здебільшого, при усуненні конкретного чинника, це відчуття усувалося. Проте, в деяких осіб стан тривоги супроводжує їх постійно. У даному випадку ми можемо підозрювати наявність справжньої психічної проблеми.

Тривожний стан – це постійне патологічне переживання людини, яке виникає не на конкретний гострий чинник, а на постійні рутинні проблеми. Людина перетворює власне життя на суцільний жах постійні переживання та нескінченна тривога.

У чому причина тривожних станів?

Тривожні стани, як і інші розлади психіки, виникають через загальні травмуючи чинники у поєднанні з емоційною нестійкістю та вольовою слабкістю.

Цими чинниками можуть бути:

  • тривале емоційне перенапруження;
  • постійні стресові умови;
  • інформаційне перенавантаження;
  • генетична схильність;
  • індивідуальні особливості психіки;
  • захворювання щитоподібної залози: гіпертиреоз, дифузний токсичний зоб;
  • хронічна гіпоглікемія;
  • дисфункція статевих гормонів;
  • тривалий прийом психотропних стимуляторів;
  • наркоманія;
  • розлади функціонування кори головного мозку та ін.

Патогенез та симптоматика тривожних станів

Тривога - це специфічний симптом, який може проявлятися по-різному. В одних випадках, тривога виникає різко, в інших – наростає поступово, протягом кількох хвилин. Тривога дещо відрізняється від страху. Якщо страх закріплений за конкретним чинником, о тривога характерна появою занепокоєння щодо фактору, який може навіть не існувати в природі. Також тривога може зберігатися навіть на роки.

До певного рівня тривога – це адаптивна функція організму, що свідчить про необхідність підготуватися до якоїсь неприємності, задля уникнення різкого стресу. Проте, при перевищенні цього рівня умовної «норми» тривога сама по собі стає патологією, яка потребує професійного психотерапевтичного лікування.

Симптомами тривожних станів є:

  • підвищена нервозність;
  • тремтіння рук;
  • безсоння;
  • посилене серцебиття;
  • часте відчуття тривоги;
  • затруднення дихання.

Тривога може призвести до значних соматичних порушень. Під час тривоги часто виникає викид адреналіну, який посилює діяльність серця та викликає спазм периферичних судин. Внаслідок цього, серце працює «понаднормово», затрати енергії перевищують їх постачання, паралельно спазмовані коронарні судини не забезпечують серцевий м’яз необхідними поживними речовинами. Виникають ішемії та гострі порушення коронарного кровообігу, некроз. Спазм судин проявляється і в інших органах: нирках, головному мозку, легенях та ін.

Лікування тривожних станів в Оскфорд Медікал

Важливим аспектом лікування тривожних станів є вчасне виявлення проявів депресії. Тільки при правильному підході до цього стану, лікар матиме можливість ефективно ліквідувати прояви тривоги. Професійне лікування даної патології полягає у поєднанні курсу психотерапії та медикаментозного втручання (часто призначаються селективні інгібітори захоплення серотоніну). Курс формується індивідуально і за потреби підлягає негайній корекції. Іноді необхідна консультація невропатолога для виявлення і ліквідації неврологічних порушень. 

Важливо вчасно визнати наявність проблеми та звернутися до лікаря, доки систематична тривога не принесла свій негативний вклад у ваше здоров’я.

Зверніться до фахівців Оксфорд Медікал! Ми надамо якісну та анонімну допомогу! 

Запис до психотерапевта за номером: 0503777299, 0673777299

Партнерський матеріал


03.11.2022 1196
Коментарі ()

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1185
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2916
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1019
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1075
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1085 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3208 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

965

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

815

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

375

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1109
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

190
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2380
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1170
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

476
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15093
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7402
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

837
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

401
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

311
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

394
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

681
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1134