Як регулюють ситуацію щодо приватного підприємства "Карпатнафтохім", яке наразі контролює у Калуші роботу водоочисних споруд та подачу води до Калуської теплоелектроцентралі?
Про це детальніше розповів очільник громади Андрій Найда в програмі "Про головне в деталях", пише Фіртка.
"Наразі очисні споруди, які забезпечують очищення каналізаційних стоків цілого міста, всього бізнесу, всіх промислових підприємств знаходяться в приватних руках — "Карпатнафтохім".
Відповідно наразі тривають слідчі дії. У них заблоковані рахунки, сировина. Вони навіть не могли оплачувати за електроенергію", - коментує ситуацію міський голова.
Тобто електроенергію підприємство споживає, а оплачувати практично не мають чим. Були попередження від Укренерго. Вони здійснили певні заходи щодо обмеження постачання, відключення певних об'єктів в "Карпатнафтохім" від електроенергії.
"Карпатнафтохім" живився по одній схемі від ще одного джерела живлення. Проте, це дуже ненадійна схема.
Вона в будь-який час може припинити своє існування, бо не є в хорошому стані. Відповідно "Карпатнафтохім" не зможе очищувати стоки.
Ми зверталися до всіх вищих органів з тим, щоб якомога швидше розв'язати питання "Карпатнафтохім". Наразі вони не відключені від світла, але є питання по персоналу", — каже Найда.
Крім того, зі слів очільника громади, працівники підприємства з вересня не отримують заробітну плату належним чином, тому звільняються з роботи.
"Є величезна небезпека в тому, що не буде персоналу. Ми також зверталися у Службу безпеки України, Національну поліцію, Генеральну прокуратуру, в Раду національної безпеки і оборони. Тобто, ці всі суб'єкти господарювання, які відповідають за діяльність критичної інфраструктури в Україні.
Сподіваємося, що ця ситуація буде вирішена. Тому, що по-іншому не може бути. Яким чином очисні функціонуватимуть, чи, можливо, певними законними шляхами їх передадуть місту. Наразі робота триває.
Минулого тижня в нас відбулося засідання ТЕБ та НС. Тому що ми розглядали питання, для "Карпатнафтохім", де в розрізі є наша критична інфраструктура — це очисні споруди, цехи, які забезпечують діяльність обладнання, яке підтримує в консервативному режимі діяльність, все ж таки це хімічне небезпечне виробництво, щоб їм не застосовували обмеження у відключенні світла.
Того ліміту, який їм довели, не вистачає для роботи очисних споруд.
Поки, що не відключають, більш-менш водовідведення забезпечується. Скільки це часу триватиме - не скажу, бо наразі йдуть певні процесуальні дії", — резюмував Андрій Найда.