Тревіс Пітерсон: Наші довгі переїзди допомагають згуртувати команду

 

 

Капітан "Говерли" Тревіс Пітерсон у ексклюзивному інтервю "Планеті Баскетбол" розповів про останні матчі клубу, а також поділився враженнями від життя на Україні...

 

Івано-франківська «Говерла» та її капітан Тревіс Пітерсон стали одними з головних ньюзмейкерів Суперліги останніх тижнів - дві перемоги в Києві , два овертайму з «Азвомаш » при перманентно якісної командній грі. Що думає про це сам Пітерсон, який вирішив кінцівки матчів з «Будівельником » і «Києвом» , сам герой розповів «Планеті Баскетбол».

 

- «Говерла» здобула вражаючу перемогу над «Будівельником» два тижні тому, а ви самі зіграли велику роль у складній кінцівці зустрічі. Які відчуття були тоді?

Відчуття були дуже хороші. Гра була дуже напруженою, команди йшли очко в очко. Всі хлопці одержали незабутні відчуття та справжній емоційний підйом. Що стосується особисто мене, то не варто перебільшувати індивідуальні заслуги. Не було нічого надприродного. Ми з самого початку діяли добре, як команда. Знаєте, дуже гарне, коли  усвідомлюєш, що ти - частина команди, яка виконала хорошу роботу.

 

- Днями ви обіграли на виїзді БК «Київ». Як вдалося налаштуватися на цю гру після двох овертаймів і поразки від «Азовмашу» ?

Так, гра з « Азовмашем » була по-справжньому важкою. Ми погано діяли на початку і в середині зустрічі, зате набагато краще провели кінцівку. Вдалося відігратися. У наступному ж матчі ми впевнено грали першу половину, повели в рахунк , а потім все-таки позначилися довгі переїзди. Та й, потрібно відзначити, що «Київ » - хороша команда. Нам пощастило, що вдалося довести справу до перемоги .

 

- Що найскладніше в легендарних виїзних турне «Говерли»? Який був самий кумедний випадок в поїздках?

Самим забавним був сам факт першої такої подорожі. Ніколи раніше не пересувався поїздом на такі відстані, та й самі вагони були в дивину. Але такі поїздки досить гарні для зміцнення взаєморозуміння між гравцями в команді - всі знаходяться разом, спілкуються, жартують, сміються.

 

- Дуже мало іноземців грають в Україні більше одного сезону. Чому ви залишилися в « Говерлі»?

Торік у нас підібралася сильна, хороша команда. І коли стало зрозуміло, що і в новому сезоні буде також боєздатний колектив, який буде ставити собі за мету вийти в плей-офф і досягти високого результату, я без вагань вирішив продовжити співпрацю з «Говерлою». Цьому зраділа і моя дружина, адже нас тут усе влаштовувало, все йшло добре.

 

- Іноземний легіон «Говерли» змінився в цьому сезоні більш ніж наполовину. У кращу або гіршу сторону?

Усі гравці «Говерли» - кваліфіковані баскетболіст , з якими приємно перебувати разом на майданчику. Звичайно, коли змінюються партнери, доводиться звикати до нових, тиак би мовити нової «хімії». Разом з тим деякі хлопці залишилися з попереднього складу, тож таке часткове оновлення переноситься легше.

 

- Чи підтримуєте стосунки з минулорічними партнерами по команді Дайксом і Пирсоном?Так, ми спілкуємося. Я намагаюся з усіма налагодити хороші відносини, і так виходить, що ми з багатьма довго і добре спілкуємося .

 

- Ви себе вважаєте більшою мірою 4 м чи 5-м номером ?

Навіть не знаю точно. Думаю мій стиль гравця більше підходить для четвертого номера , але тренер також використовує мене п'ятим. Я із задоволенням граю на цій позиції. Іноді доводиться міняти амплуа, і такий досвід приносить мені задоволення. Відчуваю себе комфортно і там, і там. Коли я граю п'ятого номера, отримую перевагу в швидкості над більш повільними опонентами. Це добре при атакуючих діях. Якщо ж граю четвертого номера, маю перевагу в габаритах над опонентами.

 

- Згодні , що в сучасному баскетболі грань між 4-м і 5-м номерами стає все більш розмитою?

Так, це так . Взяти тих же Мавунгу і Бокслі. Шеймус - більше четвертий номер, а Джуліан може зіграти як четвертого, так і п'ятого. Це добре для команди.

 

- Порівняйте ліги Болгарії, Чехії та України, в яких вам доводилося грати?

В Україні рівень ліги набагато сильніший. І в цілому, і якщо взяти окремі команди - набагато більше сильних клубів.

 

- Розкажіть про знамениті футбольні матчі на тренуваннях «Говерли» між українцями та легіонерами, мало знайомими з сокером?

О, так (сміється ). Іноді або для розминки, або вже після тренувань для розрядки ми граємо в сокер. Але не варто говорити, що це поєдинки між українцями та іноземцями - нас все ж таки менше, і один-два українця завжди грають за нас. Звичайно, ваші хлопці набагато майстерніші в соккері (сміється). Але це все більше для розваги, а не з метою виявити найсильнішого. Багато трапляється кумедних моментів, адже ми, американці, досить погано володіємо цим видом спорту, тому завжди є привід для сміху.

 

- Хто головний приколіст в команді?

Так-так-так, дайте подумати. Напевно, це Джуліан Мавунга. Також Джино Лоуренс любить пожартувати над іншими.

 

- Судячи з вашого Твіттеру, ви вельми релігійна людина. Це допомагає налаштувати себе на гру, в цілому у кар'єрі?

Так, це правда. Не скажу, що це безпосередньо впливає на мої дії на майданчику. Кожен день я дякую Богу, що дає можливість насолоджуватися життям, займатися улюбленою справою, за те, що оберігає від травм. Наберу я 34 очка за матч або 4, я все одно буду цьому радий, і подякую за це Богові.

 

- Чи збираєтеся у майбутньому скористатися своєю економічною освітою?

- О, сподіваюся, що це вдасться зробити. Мені дійсно подобається економіка, та й взагалі цифри. Сподіваюся, після закінчення кар'єри гравця я зможу бути корисним людям у цій сфері.

"Планета Баскетбол"


02.12.2013 1154 1
Коментарі (1)

Я 2013.12.05, 23:08
Дуже гарні люди на фото. Щастя їм!
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2685
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

20734
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1800
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1289 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2304
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3941

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

567

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2056

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

748

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1352
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

418
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

942
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24443
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

655
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

684
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

636
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

780
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8125
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

633
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

818
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2107 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

771