Трамп готовий розпочати процес передачі влади Байдену

Адміністрація загальних служб (GSA) повідомила новообраного президента Джо Байдена та його команду, що адміністрація Трампа готова розпочати процес передачі влади.

Адміністратор GSA Емілі Мерфі, призначена Трампом, надіслала Байдену в понеділок лист із заявою, що він матиме доступ до федеральних ресурсів та служб для сприяння президентському переходу, згідно з копією, отриманою The Hill.

читайте також: Західні ЗМІ: у США вже відомо, кого обрали президентом

Трамп у двох твітах написав, що він просив свою адміністрацію розпочати перехід, хоча він не визнавав свою поразку Байдену і сказав, що продовжуватиме боротьбу.

Я хочу подякувати Емілі Мерфі з GSA за непохитну відданість мені та відданість нашій країні. Її переслідували, погрожували та знущалися — і я не хочу, щоб це траплялося з нею, її родиною або працівниками GSA. Наша справа триває, ми будемо продовжувати робити добро ...

- Дональд Дж. Трамп (@realDonaldTrump) 23 листопада 2020 р.

... борімося, і я вірю, що ми переможемо! Проте, в інтересах нашої країни, я рекомендую Емілі та команді зробити те, що потрібно зробити згідно з протоколами, і сказав моїй команді зробити те саме.

- Дональд Дж. Трамп (@realDonaldTrump) 23 листопада 2020 р.

Ці твіти означали прийняття ситуації для Трампа, який відмовився визнати результати виборів, оскільки Байдена вперше визнали переможцем більш як два тижні тому.

Цей крок відбувся приблизно через три тижні після президентських виборів, на тлі посилення тиску на Мерфі визначити Байдена переможцем, щоб звільнити мільйони доларів федеральних ресурсів, а команда Байдена отримала доступ до державних установ, щоб допомогти у перехідному процесі. Байден та демократи попередили, що відстрочений перехід загрожує національній безпеці та перешкоджатиме новій адміністрації реагувати на пандемію коронавірусу.

"Як адміністратор Адміністрації загальних служб США, я маю можливість згідно із Законом про перехід президента 1963 року надавати певні післявиборчі ресурси та послуги для надання допомоги у разі зміни президента", - написала Мерфі.

"Я сприймаю цю роль серйозно, і через останні події, що стосуються юридичних викликів та засвідчення результатів виборів, я сьогодні передаю цей лист, щоб зробити ці ресурси та послуги доступними для вас", - додала Мерфі.

Мерфі писала, що вона прийняла рішення самостійно, і що на неї ніколи не чинився прямий чи побічний тиск з боку будь-якої посадової особи виконавчої влади у термінах та суті її рішення. Вона зазначила, що і вона, і її родина у безпеці і їм нічого не загрожує.

Команда переходу Байдена привітала офіційне підтвердження, назвавши це "необхідним кроком, щоб почати вирішувати виклики, що стоять перед нашою державою, включаючи контроль над пандемією і відновлення економіки".

"Найближчими днями органи перехідного періоду почнуть зустрічатися з федеральними чиновниками, щоб обговорити реакцію на пандемію, мати повний облік інтересів нашої національної безпеки та отримати повне розуміння зусиль адміністрації Трампа з вилучення урядових установ", - зазначив у своїй заяві офіцер переходу Байдена Йоханнес Авраам.

Раніше Байден применшував протистояння з приводу офіційних констатацій, заявляючи, що вважає, що це набагато незручніше для нації, ніж це перешкоджає його здатності формувати уряд. Замість зустрічі з урядовцями Байден провів онлайн зустрічі з експертами з питань пандемії та національної безпеки.

Президент підтримав Мерфі, коли вона вагалася розпочати перехідний процес. "Чудова робота Емілі!" Трамп написав твіт 15 листопада, поділившись не пов'язаним твітом, який Мерфі розмістила 10 днів тому.

Оскільки Байден визнаний переможцем президентських виборів 7 листопада, Трамп безрезультатно намагався оскаржити результати в суді, одночасно без доказово заявляючи, що на виборах виявлене масштабне шахрайство.

Позови закінчились, і все більша кількість республіканців визнали Байдена обраним президентом. Федеральний суддя в штаті Пенсільванія на вихідних розглянув позов про виборчу кампанію Трампа, написавши із сарказмом, що звинувачення "не підтверджуються доказами".

"Оскільки очевидно, що Джо Байден буде обраним президентом, я сподіваюся, що президент Трамп буде пишатися своїми значними досягненнями, поставити країну на перше місце і здійснити швидкий і впорядкований перехід, щоб допомогти новій адміністрації досягти успіху", - заявив у своїй заяві в понеділок Сен. Ламар Александер (штат Теннессі). "Коли ви знаходитесь у центрі суспільного життя, люди пам'ятають останнє, що ви робите".

Все більше республіканців критикували юридичні зусилля Трампа з того часу, як минулого тижня Руді Джуліані, його особистий адвокат та інші адвокати висловили дивні претензії щодо фальсифікацій виборців. Колишній губернатор GOP Нью-Джерсі Кріс Крісті, зовнішній радник Трампа, описав поведінку адвокатської команди Трампа як "національне збентеження" у телевізійному виступі в неділю.

Лист Мерфі надійшов після того, як Мічиган засвідчив свої результати виборів, згідно з якими Байден став переможцем у штаті, де були "ключові гойдалки"; ручний перерахунок голосів у штаті Джорджія також засвідчив свої результати минулого тижня.

До листа Мерфі, GSA запропонував 30 листопада проінформувати керівників ключових комітетів палати про перехідний процес, що призвело до відступу демократів, які вимагали проведення брифінгу на цьому тижні.

Лист Мерфі надісланий того ж дня, коли лідери демократів кількох ключових комітетів Палати та Сенату засудили адміністратора GSA за те, що затримується засвідчення перемоги Байдена, звинувачуючи її у підриві національної безпеки.

Деякі демократи надіслали Мерфі окремі листи, включаючи голову Комітету з питань розвідки Палати Адам Шифф (D-Каліфорнія), голову

Комітету національної безпеки палати Бенні Томпсона (D-Miss), голову Комітету палати влади Джеррі Надлера (DN.Y.), палату Голова комітету закордонних справ Еліот Енгель (DN.Y.) та заступник голови Комітету з питань розвідки Сенату Марк Уорнер (D-Va.).

"Немає жодних причин для того, щоб ви продовжували затягувати з висновком", - написав Уорнер Мерфі. "Подальші затримки завдадуть шкоди нашій національній безпеці, і я закликаю вас негайно прислухатися до здорового глузду".

за матеріалами The Hill


24.11.2020 19118
29.05.2023
Тетяна Дармограй

Як українським енергетикам вдалось оперативно відновити енергетичний баланс та забезпечити постачання електрики споживачам після руйнувань, здійснених Росією та чи можливі відключення світла влітку, як це було взимку — дізнавалась Фіртка. 

785
24.05.2023
Уляна Мокринчук

Як протидіяти домашньому насильству, які є різновиди насильства, куди звертатись жертві, як розпізнати кривдника та як допомогти пережити нелегкий час тому, хто постраждав, журналістка Фіртки дізналась у психологині Валерії Худзіцької.

603
14.05.2023
Тіна Любчик

Василь Стефурак, голова «Асоціації вівчарів» розповів Фіртці, чи легко сьогодні відновлювати промисли, що були популярні в горах ще пів століття тому та як на розвиток сільського господарства повпливала повномасштабна війна на території України. 

9377 7
03.05.2023
Тетяна Дармограй

На початку 2023 року у Міністерстві оборони України зазначали, що у масовій мобілізації немає потреби. Щоправда, із застереженням, що ситуація може змінитися.  

2697 1
19.04.2023
Тіна Любчик

В рамках відзначення Дня першої пластової присяги та програми «Івано-Франківськ — місто Героїв» відкрили та освятили анотаційну дошку Назарію Лугарєву, очільнику пластової станиці міста, який загинув у боях за незалежність України. 

1995
11.04.2023
Уляна Мокринчук

Про пережите внаслідок російського вторгнення та втрату сина на війні, журналістці Фіртки розповіла мешканка Енергодару — Любов Чабанюк. Жінка разом із дітьми евакуювалась на Прикарпаття 11 серпня 2022 року.

2497

Як московити крали історію наших предків.

189

Верхівка УПЦ(МП) послідовно перетворювала своїх вірян  на релігійних фанатиків, які зможуть в будь-який час захистити їхні інтереси.

183

До Путіна явився Голова конституційного суду РФ Валерій Зорькін, який приніс копію «сенсаційної» мапи Європи, на якій нібито нема України. Проаналізуємо, чи це так. 

717

Рання історія Білгороду, як поселення Київської Русі: думки, навіяні останніми подіями у Бєлгородській області РФ. 

756
06.06.2023

Василь Стефурак, голова громадської організації «Асоціація вівчарів», вже 10 років займається вівчарством на Коломийщині. Так, у його господарстві в селі Молодятин не лише вівці та барани. Тут розводять ще й кіз, з молока яких виготовляють крафтові сири.  

166
01.06.2023

В умовах війни та стресу харчові звички зазнають зміни. Нерідко — негативних.  

277
27.05.2023

Багато хто вважає, що перед варінням гречку промивати не треба, тому що ця процедура є "необов'язковою".  

492
06.06.2023

Журналістка Фіртки поговорила з отцем УГКЦ Іваном Жуком, чи є якісь вказівки стосовно одягу вірян та чи може священник зробити зауваження з цього приводу.

168
01.06.2023

Церква бачить шлюб як основу для створення сім'ї та продовження роду. Він передбачає народження та виховання дітей в дусі віри, сприяє їхньому духовному та моральному розвитку.  

425
27.05.2023

Священник – посередник і духовний провідник, що відіграє важливу роль у сповіді. Його присутність і служіння сприяють відкриттю, покаянню та духовному відновленню. Втім, нерідко запитання про збереження таємниці сповіді викликає роздуми.

509
23.05.2023

Серед молодих людей нерідко побутує думка, що можна вірити в Бога, проте не ходити до храму.  

649 1
05.06.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

5760
04.06.2023

Відповідаючи на запитання про перспективи вступу України до НАТО, Воллес зазначив, що існують розбіжності щодо шляху Києва до вступу. Міністр сказав, що НАТО, як і ЄС, не має повторювати помилок минулого, надаючи багато обіцянок таким кандидатам, як Україна.

229
31.05.2023

Законопроєкт про виплати військовим, який парламент ухвалив у першому читанні 30 травня, остаточно можуть ухвалити в середині червня.  

396
26.05.2023

Президент Володимир Зеленський, коментуючи продовження "економічного безвізу" з ЄС, заявив, що у процесі просування України у Євросоюз таку лібералізацію потрібно буде зробити постійною.  

482
23.05.2023

Тема з контрнаступом була настільки обговорювана останніми місяцями на всіх рівнях, що в Україні почали побоюватися того, що його результат не виправдає очікувань.   

488