Топ-5 побутових засобів для прибирання будинку, яких краще уникати

 

 

Засоби для очищення, які більшість домогосподарок регулярно використовують для підтримки чистоти та дезінфекції, є дуже небезпечними.

 

Дослідження від Women’s Voices for the Earth розкривають правду про п'ять речовин, що містяться у найпоширеніших побутових засобах, яких краще уникати.

 

Потужні антимікробні хімічні речовини, також відомі як дезінфекційні засоби, все частіше виявляються в побутових мийних засобах — від прального порошку до кухонних засобів для миття. Дослідження показують, що деякі з найбільш поширених протимікробних засобів містять хімічні речовини, які провокують появу безлічі проблем зі здоров'ям.

 

Вплив цих хімічних речовин пов'язаний із потенційними наслідками для здоров'я — від простого подразнення шкіри, очей і появи захворювань респіраторних систем і астми, до гормонального дисбалансу, і навіть впливу на імунну систему. Надмірне використання дезінфекційних хімічних речовин також веде до розмноження супербактерій, на які не впливають сучасні антибіотики.

 

Група добровольців-активістів із США Women's Voices for the Earth (WVE), допомагає людям дізнатися правду про ті засоби, які ми застосовуємо. Їхня місія — допомогти позбутися від токсичних хімічних речовин, які завдають шкоди нашому здоров'ю.

Згідно з інформацією від WVE, особливо уразливі до хімічних речовин, виявлених у побутових мийних засобах, діти, вагітні жінки та ті, хто планує стати матір’ю, а також ті, хто страждає на астму.

 

На етикетках побутових засобів, що містять хімікати, незначна кількість інформації щодо потенційних наслідків для здоров'я людини. В результаті споживачі дуже мало знають про те, які засоби містять небезпечні хімічні речовини.

 

WVE зробила добірку топ-5 побутових хімікатів, яких слід уникати:

1. Хлорний відбілювач зазвичай використовується для очищення питної води, дезінфекції плавальних басейнів і відбілювання білизни. Він є засобом, який подразнює слизову оболонку очей і горла, а також шкіру.

 

Змішування хлорного відбілювача з іншими мийними засобами, такими як аміак, може виділити небезпечний газоподібний хлор. Вплив газоподібного хлору може викликати кашель, задишку, біль у грудях, нудоту або інші симптоми.

 

2. Аміак часто додають у склоочисники та інші засоби для чищення твердих поверхонь. Він подразнює шкіру, очі, горло і легені. Аміак спалює шкіру і може пошкодити очі (в тому числі викликати сліпоту) при контакті.

 

 

3. Триклозан і триклокарбан зазвичай додають до побутових мийних засобів, таких як мило для рук і засіб для миття посуду. Ще він міститься в широкому асортименті інших засобів, в тому числі в зубній пасті. Ці хімічні речовини довго залишаються в навколишньому середовищі, їх взаємодію пов'язують із гормональним дисбалансом і потенційним підвищеним ризиком раку молочної залози.

 

4. Четвертинні сполуки амонію (quats) зустрічаються в побутових мийних засобах, таких як дезінфекційні спреї і туалетні засоби для чищення. Вони викликають астму, вроджені дефекти і зниження народжуваності.

 

5. Наносрібло додають у деякі види текстилю, пластмаси, мила, в упаковку та інші матеріали, надаючи їм природну антибактеріальну властивість металевого срібла. Частинки наносрібла можуть проникати глибоко в ваше тіло, вони токсичні для печінки і мозку.

 

Якщо ви все ж вирішите використовувати хімічні засоби для чищення, що містять перераховані вище компоненти, WVE рекомендує застосовувати їх з обережністю, за призначенням і мінімально, щоб зменшити вплив на довкілля:

«WVE визнає, що ці хімічні речовини є ефективними вбивцями мікробів, але попереджає споживачів про те, що їх треба використовувати з обережністю. Ми виступаємо за те, щоб люди використовували засоби для дезінфекції тільки тоді, коли ситуація цього дійсно потребує. Споживачі повинні знати, що потужні хімічні речовини, виявлені в дезінфекційних засобах, занадто небезпечні для щоденного використання всюди у будинках», — говорить виконавчий директор WVE Ерін Скілскі (Erin Switalski).

 

 

Протимікробні хімічні речовини, доступні сьогодні для багатьох із нас, спочатку були розроблені для стаціонарних і клінічних умов. Але для переважної більшості людей будинок не повинен бути таким же стерильним, як операційна, кажуть фахівці.

 

Дослідження показали, що менш токсичні інгредієнти, такі як оцет і бура, мають відмінні антибактеріальні властивості та можуть використовуватися замість агресивних хімічних речовин.

 

Поради про те, як підтримувати свій дім у чистоті, не вдаючись до використання агресивних засобів для дезінфекції, ми надамо в наступній статті.

 

epochtimes.com.ua


18.11.2017 8080 1
Коментарі (1)

30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

993
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

2589 1
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

2174
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

3026
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

2627
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

2349 1

Перша з історій занепаду про народ, що вирішив замінити філософію піснею. Найбільше тому народу подобалися пісні про поразки. Народ слухав їх і плакав.

482

Християнство називають релігією любові, і здається ми знаємо все про цю релігію, але все-таки є моменти, які  незрозумілі  та потребують глибшого осмислення.

485

Реабілітація захисників стала одним із головних завдань суспільства, і ми прагнемо робити все можливе, щоб забезпечити їм гідний шлях до відновлення.

983

За день до інавгурації новообраного президента США, тоді ще чинний президент Джо Байден був прийнятий в Майстри-масони Великої Ложі американського штату Південна Кароліна.

2202
27.01.2025

У холодну пору року нам хочеться не лише тепла, а й особливого затишку, який можна створити навіть за допомогою звичних продуктів.  

683
22.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

1949
18.01.2025

Зима — це час, коли наш організм потребує особливої підтримки, адже холодна погода, короткі дні та обмежений доступ до свіжих фруктів і овочів можуть знижувати наш імунітет.  

2046
04.02.2025

Відносна ж більшість (41%) тих, хто відвідує релігійні служби, відвідують їх лише на релігійні свята.   

220
30.01.2025

Тридцятого січня християни відзначають свято Трьох Святих.  

831
26.01.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

5534
22.01.2025

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

7392
29.01.2025

У Городенківському Палаці культури вдруге відбулося свято хореографічного мистецтва, присвячене дню народженню народного артиста України Івана Курилюка.  

1409
31.01.2025

Верховна рада у грудні 2024 року прийняла за основу законопроєкт про запровадження інституту множинного громадянства в Україні. На розгляд цей законопроєкт виніс Президент Володимир Зеленський.  

686
28.01.2025

На думку президента, Україні не треба було віддавати ядерну зброю, але якщо вже країну змусили це зробити, то треба було обмінювати [ядерну зброю] на реальні гарантії безпеки, зокрема на членство в НАТО.  

1064 2
24.01.2025

Голова Івано-Франківська Руслан Марцінків прокоментував корупційні скандали щодо керівника управління транспорту і керівника міської ритуальної служби.  

1569 1
21.01.2025

У свій перший день підписав близько сто указів з найрізноманітніших питань — від імміграції чи клімату до помилування.

1425