Топ-5 найкорисніших домашніх рослин

 

Як ви думаєте, наскільки повітря у вашій квартирі чисте?

 

Хімічні речовини, які містяться в будівельних матеріалах, меблях і освіжувачах повітря можуть зробити повітря в приміщенні токсичним, стверджують дослідники Американського федерального відомства, що займається вивченням навколишнього середовища. Однак не все так погано, екологічну ситуацію в будинку допоможуть виправити деякі кімнатні рослини, які працюють для людини і насичують повітря киснем, вбираючи всі шкідливі речовини.
 
Деякі кімнатні рослини виділяють кисень і допомагають очистити повітря від таких шкідливих хімічних речовин як формальдегід — потужного подразника верхніх дихальних шляхів, очей та шкіри. Ця речовина може стати причиною респіраторних і неврологічних захворювань і навіть раку легенів. Рослини не зможуть вилікувати астму, але зробити так, щоб людина дихала вільніше їм під силу», — говорить доктор Б. С. Вольвертон, вчений і колишній науковий співробітник НАСА.
 
Англійська плющ
 
Англійська плющ є справжнім лідером серед інших кімнатних рослин з поглинання вуглекислого газу. Крім того, ця красива хвиляста рослина — натуральний сорбент. Вона очищає повітря від формальдегіду, солей важких металів і токсинів. Англійська плющ — просто необхідне придбання для тих людей, чия квартира знаходиться на першому поверсі або чий будинок наближений до великих магістралей, а також непогано обзавестися цією рослиною тим людям, хто працює в напівпідвальних приміщеннях.
 
Бамбукова пальма
 
Пальма — рослина, що потребує догляду та досить вимоглива в плані підгодівлі та поливання, а ось бамбукова пальма — зовсім інша справа. Вона зовсім невибаглива і їй буде комфортно навіть у такому місці, куди хоча б на кілька годин потрапляю промені сонця. Поливати часто її теж не потрібно. Зате дякувати навіть за цей мінімалізм вона буде сповна, адже бамбукова пальма — відмінний природний фільтр для чищення повітря. А як бонус ви ще можете поставити цю рослину біля комп'ютера — бамбукова пальма має властивість знижувати шкоду від електромагнітного випромінювання.
 
Спатіфіллум
 
Це вічнозелена рослина, відоме також як лілія. Спатіфіллум невибаглива кімнатна рослина, яка не боїться чорної роботи і буде старанно боротися з присутністю в повітрі побутових і промислових токсинів. Аристократична й елегантна лілія може запросто поглинати пари бензолу, ацетону, аміаку та різних спиртів. Якщо ви тільки що закінчили в будинку ремонт, спатифиллум допоможе вам позбавитися від домішок хімікатів у повітрі.
 
Леді пальма
 
Пальма Леді — рослина дуже корисна і не тільки тому, що має здатність очищати повітря від шкідливих речовин. Ця квітка сприятливо впливає на дихальну систему людини ще завдяки насиченню повітря солями та мінералами, тому завести таку квітку особливо рекомендується людям, що страждають астмою і серцевими захворюваннями. Фахівці радять ставити пальму Леді в те місце, де ви любите відпочивати, адже вона має заспокійливу дію. До речі, якщо у вашого боса іноді пустувати нерви, то можна подумати про те, щоб прикрасити його кабінет саме цією рослиною.
 
Фікус
 
Ця рослина зустрічається в квартирах нерідко, а люди, які віддають перевагу фікусу, чинять дуже правильно. Може виглядає він і не дуже ефектно, але зате практично не викликає алергії та прекрасно очищає повітря. Така рослина можна без побоювання розміщувати в дитячих, тим більше, за словами фахівців, біоактивні речовини, які виділяє фікус, допомагають швидше заснути.


23.12.2012 1831 0
Коментарі (0)

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

842 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

790
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1605
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2233
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4210 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3213

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

213

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

442

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

383

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

855
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

621
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

668
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

954
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1065
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

669
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6249
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1743
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31759 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1535
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

752 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

717