Топ-5 найкорисніших домашніх рослин

 

Як ви думаєте, наскільки повітря у вашій квартирі чисте?

 

Хімічні речовини, які містяться в будівельних матеріалах, меблях і освіжувачах повітря можуть зробити повітря в приміщенні токсичним, стверджують дослідники Американського федерального відомства, що займається вивченням навколишнього середовища. Однак не все так погано, екологічну ситуацію в будинку допоможуть виправити деякі кімнатні рослини, які працюють для людини і насичують повітря киснем, вбираючи всі шкідливі речовини.
 
Деякі кімнатні рослини виділяють кисень і допомагають очистити повітря від таких шкідливих хімічних речовин як формальдегід — потужного подразника верхніх дихальних шляхів, очей та шкіри. Ця речовина може стати причиною респіраторних і неврологічних захворювань і навіть раку легенів. Рослини не зможуть вилікувати астму, але зробити так, щоб людина дихала вільніше їм під силу», — говорить доктор Б. С. Вольвертон, вчений і колишній науковий співробітник НАСА.
 
Англійська плющ
 
Англійська плющ є справжнім лідером серед інших кімнатних рослин з поглинання вуглекислого газу. Крім того, ця красива хвиляста рослина — натуральний сорбент. Вона очищає повітря від формальдегіду, солей важких металів і токсинів. Англійська плющ — просто необхідне придбання для тих людей, чия квартира знаходиться на першому поверсі або чий будинок наближений до великих магістралей, а також непогано обзавестися цією рослиною тим людям, хто працює в напівпідвальних приміщеннях.
 
Бамбукова пальма
 
Пальма — рослина, що потребує догляду та досить вимоглива в плані підгодівлі та поливання, а ось бамбукова пальма — зовсім інша справа. Вона зовсім невибаглива і їй буде комфортно навіть у такому місці, куди хоча б на кілька годин потрапляю промені сонця. Поливати часто її теж не потрібно. Зате дякувати навіть за цей мінімалізм вона буде сповна, адже бамбукова пальма — відмінний природний фільтр для чищення повітря. А як бонус ви ще можете поставити цю рослину біля комп'ютера — бамбукова пальма має властивість знижувати шкоду від електромагнітного випромінювання.
 
Спатіфіллум
 
Це вічнозелена рослина, відоме також як лілія. Спатіфіллум невибаглива кімнатна рослина, яка не боїться чорної роботи і буде старанно боротися з присутністю в повітрі побутових і промислових токсинів. Аристократична й елегантна лілія може запросто поглинати пари бензолу, ацетону, аміаку та різних спиртів. Якщо ви тільки що закінчили в будинку ремонт, спатифиллум допоможе вам позбавитися від домішок хімікатів у повітрі.
 
Леді пальма
 
Пальма Леді — рослина дуже корисна і не тільки тому, що має здатність очищати повітря від шкідливих речовин. Ця квітка сприятливо впливає на дихальну систему людини ще завдяки насиченню повітря солями та мінералами, тому завести таку квітку особливо рекомендується людям, що страждають астмою і серцевими захворюваннями. Фахівці радять ставити пальму Леді в те місце, де ви любите відпочивати, адже вона має заспокійливу дію. До речі, якщо у вашого боса іноді пустувати нерви, то можна подумати про те, щоб прикрасити його кабінет саме цією рослиною.
 
Фікус
 
Ця рослина зустрічається в квартирах нерідко, а люди, які віддають перевагу фікусу, чинять дуже правильно. Може виглядає він і не дуже ефектно, але зате практично не викликає алергії та прекрасно очищає повітря. Така рослина можна без побоювання розміщувати в дитячих, тим більше, за словами фахівців, біоактивні речовини, які виділяє фікус, допомагають швидше заснути.


23.12.2012 1632 0
Коментарі (0)

26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

667
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

1927 6
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1131 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

553
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6902 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

11394 6

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

333

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

1081

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

1115

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

1109
29.03.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

55
24.03.2024

Нутриціологиня пояснила, чому не можна забороняти собі фастфуд та солодощі. А також порадила, як їх вписати у свій раціон.

282
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

1082
29.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

657
25.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

753
21.03.2024

Релігійна громада отримала всі дозвільні документи та незабаром розпочне будівництво поруч з Садовим товариством та міським озером.

2948
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4441
29.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18440
29.03.2024

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки розглянув майже 90% законопроєкту про мобілізацію.  

56
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

322
22.03.2024

На початку лютого 2024 року замість Валерія Залужного Збройні сили України очолив Олександр Сирський, який до цього командував Сухопутними військами.  

352
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

663