Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.
Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.
Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.
Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань.
Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин.
Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща.
Перша з історій занепаду про народ, що вирішив замінити філософію піснею. Найбільше тому народу подобалися пісні про поразки. Народ слухав їх і плакав.
Християнство називають релігією любові, і здається ми знаємо все про цю релігію, але все-таки є моменти, які незрозумілі та потребують глибшого осмислення.
Реабілітація захисників стала одним із головних завдань суспільства, і ми прагнемо робити все можливе, щоб забезпечити їм гідний шлях до відновлення.
За день до інавгурації новообраного президента США, тоді ще чинний президент Джо Байден був прийнятий в Майстри-масони Великої Ложі американського штату Південна Кароліна.
У холодну пору року нам хочеться не лише тепла, а й особливого затишку, який можна створити навіть за допомогою звичних продуктів.
Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.
Зима — це час, коли наш організм потребує особливої підтримки, адже холодна погода, короткі дні та обмежений доступ до свіжих фруктів і овочів можуть знижувати наш імунітет.
Відносна ж більшість (41%) тих, хто відвідує релігійні служби, відвідують їх лише на релігійні свята.
Тридцятого січня християни відзначають свято Трьох Святих.
Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.
Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.
У Городенківському Палаці культури вдруге відбулося свято хореографічного мистецтва, присвячене дню народженню народного артиста України Івана Курилюка.
Верховна рада у грудні 2024 року прийняла за основу законопроєкт про запровадження інституту множинного громадянства в Україні. На розгляд цей законопроєкт виніс Президент Володимир Зеленський.
На думку президента, Україні не треба було віддавати ядерну зброю, але якщо вже країну змусили це зробити, то треба було обмінювати [ядерну зброю] на реальні гарантії безпеки, зокрема на членство в НАТО.
Голова Івано-Франківська Руслан Марцінків прокоментував корупційні скандали щодо керівника управління транспорту і керівника міської ритуальної служби.
У свій перший день підписав близько сто указів з найрізноманітніших питань — від імміграції чи клімату до помилування.
фото: CNN
Американський телеканал CNN склав власний рейтинг найжахливіших пам'ятників та монументів світу
Монумент "Мужність", Брест, Білорусь
"Цей величезний радянський солдат, який з'являється з бетонного блоку, здається, готовий дати відсіч Заходу перед тим, як закинути Північну Америку на Сонце", - пише видання.
Після того, як громадськість Білорусі обурилось внесенням монументу до списку потворних пам'ятників, CNN довелось публічно вибачитись. Втім, 7 лютого стало відомо, що публікацію про пам'ятники взагалі було знято з сайту, оскільки вона "не відповідає стандартам телекомпанії".
"Розмова з Оскаром Уайльдом", Лондон, Великобританія
Пам'ятник проектувався як лавка. Планувалося, що подорожні, сидячи на ній, зможуть поговорити з письменником за цигаркою. Але після того, як хтось відколов сигарету Уайльда, пам'ятник частіше використовується бездомними як місце ночівлі. До того ж, сам монумент більше нагадує труну, кажуть туристи й місцеві мешканці.
Монумент африканського відродження, Дакар, Сенегал
Пам'ятник сягає у висоту 48 метрів і є вищим за нью-йоркську Статую свободи. На його зведення витратили $ 27 мільйонів, а сам він височіє над бідними районами міста.
Статую неодноразово критикували за грубі риси, сексизм та відсутність у ньому африканського архетипу.
Стоунхендж Сема Хілла, Вашингтон, США
Монумент збудував на початку минулого століття залізничний магнат Сем Хілл у пам'ять жертв Першої світової війни. Втім, копію Стоунхенджу критикують за те, що вона не передає таємничої краси британського оригіналу.
Пам'ятник революції народу Мославини, Хорватія
Один з численних пам'ятників, зведених за часів Йосипа Броза Тіто на території колишньої Югославії. Їх будували на місцях ведення бойових дій під час Другої світової війни. Більшість з них знаходяться у місцях, віддалених від населених пунктів і навіть доріг.
Пам'ятник на честь боротьби зі світовим теторизмом, Нью-Джерсі, США
Монумент на пам'ять загиблих під час терактів 11 вересня 2001 року в Нью-Йорку став подарунком Росії.
Автор композиції Зураб Церетелі думав, що його роботу встановлять безпосередньо на тому місці, де стояв Всествітній торгівельний центр. Але американці не побажали бачити там дуже дивний, на їх погляд, пам'ятник, і знайшли йому місце у містечку Байонн, на іншому березі Гудзону.
Меморіал Мартіна Лютера Кінга, Огайо, США
Цей пам'ятник всесвітньо відомого борця за права афроамериканців - чотири голови Кінга, які виступають з металевої кулі. Не дивно, що місцеві мешканці й туристи вважають його некрасивим.
Монумент засновникам партії, Пхеньян, Північна Корея
Три руки з молотком, косою та пером, складені з великих блоків, виглядають досить неохайно. Композиція швидше нагадує заготовку до пам'ятника, ніж завершений витвір. Жартома припускають, що насправді монумент зведено на честь гри камінь-ножиці-папір.
Пам'яник Іоану Павлу ІІ, Рим, Італія
Критики назвали цю статую Папи Римського "гріхом", а також відмітили схожість зображеного Іоана Павла ІІ з фашистським диктатором беніто Муссоліні.
Монумент нейтралітету, Ашхабад, Туркменістан
Це один з найвідоміших символів правління схильного до диктатури туркменського президента Сапармурата Ніязова. У 2010-2011 рр. монумент перенесли з центру Ашгабаду в передмістя.
На вершині 83-метрового постаменту знаходиться позолочена статуя самого Туркменбаши, як іменували Ніязова. Вся композиція повільно обертається по ходу руху сонця, здійснюючи за добу повний оберт.
Статуя Майкла Джексона, Лондон, Великобританія
Пам'ятник легендарному співаку і власному другу встановив мільярдер Мохаммед Аль-Файєд. Саме цим пояснюється дивне розташування статуї біля стадіону "Крейвен Коттедж" футбольного клубу "Фулхем", який належав мільярдеру.
Втім, Аль-Файєд забрав увіковічненого Джексона з собою після того, як продав клуб.
Еспресо