На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.
Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.
Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.
Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.
У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу».
Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.
Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.
В період російської агресії ми згадуємо про свою ідентичність звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську різдвяну прикрасу.
Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.
«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі продовжують розхитувати українське суспільство.
Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.
У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.
Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.
Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.
Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.
Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.
Перша святиня у селі була зведена далекого 1852 року. Споруда згоріла у роки І світової війни. Але попри складні часи прикарпатці взялись на її місці відновлювати храм. І нова церква була зведена 1924 року.
У суботу, 21 грудня 2024 року, в приміщенні Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери відбудеться благодійний захід "Традиції Різдва в часі боротьби".
Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.
В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.
Литва є одним із найбільших прибічників й адвокатів України на міжнародній арені.
В Україні продовжують цифровізацію послуг для чинних і колишніх військовослужбовців та їхніх рідних.
фото: CNN
Американський телеканал CNN склав власний рейтинг найжахливіших пам'ятників та монументів світу
Монумент "Мужність", Брест, Білорусь
"Цей величезний радянський солдат, який з'являється з бетонного блоку, здається, готовий дати відсіч Заходу перед тим, як закинути Північну Америку на Сонце", - пише видання.
Після того, як громадськість Білорусі обурилось внесенням монументу до списку потворних пам'ятників, CNN довелось публічно вибачитись. Втім, 7 лютого стало відомо, що публікацію про пам'ятники взагалі було знято з сайту, оскільки вона "не відповідає стандартам телекомпанії".
"Розмова з Оскаром Уайльдом", Лондон, Великобританія
Пам'ятник проектувався як лавка. Планувалося, що подорожні, сидячи на ній, зможуть поговорити з письменником за цигаркою. Але після того, як хтось відколов сигарету Уайльда, пам'ятник частіше використовується бездомними як місце ночівлі. До того ж, сам монумент більше нагадує труну, кажуть туристи й місцеві мешканці.
Монумент африканського відродження, Дакар, Сенегал
Пам'ятник сягає у висоту 48 метрів і є вищим за нью-йоркську Статую свободи. На його зведення витратили $ 27 мільйонів, а сам він височіє над бідними районами міста.
Статую неодноразово критикували за грубі риси, сексизм та відсутність у ньому африканського архетипу.
Стоунхендж Сема Хілла, Вашингтон, США
Монумент збудував на початку минулого століття залізничний магнат Сем Хілл у пам'ять жертв Першої світової війни. Втім, копію Стоунхенджу критикують за те, що вона не передає таємничої краси британського оригіналу.
Пам'ятник революції народу Мославини, Хорватія
Один з численних пам'ятників, зведених за часів Йосипа Броза Тіто на території колишньої Югославії. Їх будували на місцях ведення бойових дій під час Другої світової війни. Більшість з них знаходяться у місцях, віддалених від населених пунктів і навіть доріг.
Пам'ятник на честь боротьби зі світовим теторизмом, Нью-Джерсі, США
Монумент на пам'ять загиблих під час терактів 11 вересня 2001 року в Нью-Йорку став подарунком Росії.
Автор композиції Зураб Церетелі думав, що його роботу встановлять безпосередньо на тому місці, де стояв Всествітній торгівельний центр. Але американці не побажали бачити там дуже дивний, на їх погляд, пам'ятник, і знайшли йому місце у містечку Байонн, на іншому березі Гудзону.
Меморіал Мартіна Лютера Кінга, Огайо, США
Цей пам'ятник всесвітньо відомого борця за права афроамериканців - чотири голови Кінга, які виступають з металевої кулі. Не дивно, що місцеві мешканці й туристи вважають його некрасивим.
Монумент засновникам партії, Пхеньян, Північна Корея
Три руки з молотком, косою та пером, складені з великих блоків, виглядають досить неохайно. Композиція швидше нагадує заготовку до пам'ятника, ніж завершений витвір. Жартома припускають, що насправді монумент зведено на честь гри камінь-ножиці-папір.
Пам'яник Іоану Павлу ІІ, Рим, Італія
Критики назвали цю статую Папи Римського "гріхом", а також відмітили схожість зображеного Іоана Павла ІІ з фашистським диктатором беніто Муссоліні.
Монумент нейтралітету, Ашхабад, Туркменістан
Це один з найвідоміших символів правління схильного до диктатури туркменського президента Сапармурата Ніязова. У 2010-2011 рр. монумент перенесли з центру Ашгабаду в передмістя.
На вершині 83-метрового постаменту знаходиться позолочена статуя самого Туркменбаши, як іменували Ніязова. Вся композиція повільно обертається по ходу руху сонця, здійснюючи за добу повний оберт.
Статуя Майкла Джексона, Лондон, Великобританія
Пам'ятник легендарному співаку і власному другу встановив мільярдер Мохаммед Аль-Файєд. Саме цим пояснюється дивне розташування статуї біля стадіону "Крейвен Коттедж" футбольного клубу "Фулхем", який належав мільярдеру.
Втім, Аль-Файєд забрав увіковічненого Джексона з собою після того, як продав клуб.
Еспресо