Отож, на першому місці вулиця Галицька. Не вся. А перехрестя Галицької, Північного Бульвару та Василіанок. Тут чи то горби, чи то ями, зрозуміти вже важко.
А дорога таки центральна, рух напружений і минати ті ями-горби доводиться чи не кожному водієві міс" Цієї весни улюблений вислів водіїв — «разом зі снігом зійшов асфальт» — як ніколи відповідає дійсності. Тож і не дивно, що на прохання назвати найгірші вулиці Івано-Франківська місцеві водії, ніби зговорились, відповідали: «Всі!».
Та все ж таки рекордсменів ми знайшли. Землетруси з гармошками До опитування залучили таксистів. Бо хто ж краще за них відчуває ті ями на своїх колесах? Говорили вони багато та навіть возили показувати. Кажуть, нині дороги міста поділяються на ті, де ями ще можна об’їхати, і ті, де вже їдеш просто по ямах.
Отож, на першому місці вулиця Галицька. Не вся. А перехрестя Галицької, Північного Бульвару та Василіанок. Тут чи то горби, чи то ями, зрозуміти вже важко. А дорога таки центральна, рух напружений і минати ті ями-горби доводиться чи не кожному водієві міста.
Друге місце — Набережна ім. Стефаника. «Її тому й називають об’їзною, бо треба об’їжджати кожну ямку, — сміється таксист Іван Шевчук. — Просто вирви на дорогах, ніби землетрус був. Тут водієві, якому хоч трошки шкода своєї машини, дуже важко не створити аварійну ситуацію й не виїхати на зустрічну. Одну смугу зробили — і там уже ями, другу взагалі лишили, а посередині — стик».
На третьому місці — ціле тріо: Промислова, Дудаєва, Ребета. Визначити, котра з них гірша та має довшу бороду, дуже складно. А на третій сходинці вони тільки тому, що там нема активного руху. «При сухій погоді там ще можна якось їхати, — підхоплює інший таксист Андрій Мельник. — А як дощі, то ми навіть відмовляємося туди їхати. Не раз були випадки, заїхала машина у воду, кришка мотора тріснула, й то вже по мотору».
Четвертою визначили вулицю Крайківського, яка веде до відомої дискотеки «Кіліманджаро». Ця вулиця суміжна з Промисловою, її добряче потрощили фури. Заразом дісталося і сусідній Ковальській, Гарбарській і Княгинин. А ці дороги наші водії інколи намагаються використати, аби об’їхати затори на Галицькій… І що, куме, воно їм допомогло?
П’ята — Дністровська. Не найгірша, але дуже вже ходова. «Буквально місяць-півтора стала така розбита, раніше ще більш-менш була. А тепер ями до півколеса й більше», — каже таксист Іван Шевчук.
Крім цієї п’ятірки, ще відзначають шмат вулиці Коновальця — від кільця у бік аеропорту, та Дорошенка — до недавнього часу була ніби й непоганою, але нині «покоцана». А вулицю Хіміків взагалі називають «американськими гірками». Якщо спускатися вниз до Целевича, то трусить добряче. Ні, ям тут нема. Зате є «гармошка» — влітку асфальт розтопився, проїхалися фури, він і поплив, пише Репортер.
Серед пристойних відзначили: Незалежності, Січових Стрільців, Івасюка, Вовчинецьку, частину Галицької.
Будемо ремонтувати
«На поточний ремонт доріг виділено 3,5 млн. грн., — розповідає перший заступник директора департаменту комунального господарства міськвиконкому Василь Білик. — Ми зараз оголосили тендер, який відбудеться цього місяця, й будемо ремонтувати».
Нині ж вулиці міста ремонтує КП ДРЕУ, точніше займається забивкою ям холодним асфальтом. «Пішли ми спочатку по вулиці Галицькій, Целевича, Тролейбусній — взяли той кут, — каже Білик. — Тепер приступаємо до Коновальця, Чорновола і т. д. Пройшли по Дорошенка, зробили частину Петлюри. Коротше, роботи ведуться по цілому місту, тому що всюди ями, ми навіть не встигаємо забивати».
Які саме вулиці потраплять під поточний ремонт, нема чого й визначати, продовжує він, бо треба робити всі. Тому просто встановлять черговість: спочатку центральні, потім — другорядні, а потім решту.
Поточний ремонт планують завершити до Дня незалежності, а далі взятися за міжбудинкові проїзди — на ці роботи виділено майже 4 млн. грн. Зараз якраз об’їжджають територію та формують титульні списки.
«Щодо капітального ремонту, то тут місто звернулося до Кабміну з листом за підписом міського голови, — каже Білик. — Просимо 40 млн., аби зробити і Промислову, і Дудаєва, і, звісно, вулицю Шевченка. Але капремонтом доріг займатиметься уже управління капітального будівництва».
За словами начальника УКБ Володимира Ковальчука, нині на капремонт є 2 млн. — це транспортний збір міського бюджету. За ці гроші точно будуть робити перехрестя Василіянок-Північний Бульвар-Галицька. Крім того, будуть поставлені перильні огорожі на перехресті Пулюя-Галицька, де багато аварій. «Також нам дали ще 4 млн. з бюджету розвитку, — продовжує Ковальчук, — це на продовження вулиці Проектна, це сполучення між Короля Данила й Мазепи, попри 23 школу».
А далі — планів багато. Та поки із Києва не дадуть грошей, вони лишаються тільки планами…