
До Управління з питань державного архітектурно-будівельного контролю виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради часто надходять запитання від мешканців щодо процедури оформлення різних документів, отримання дозволів тощо.
На ТОП-5 найпоширеніших з них Управління з питань ДАБК відповідає на своїй офіційній ФБ-сторінці, пише Фіртка.
1. Чи потрібно отримувати новий дозвіл на виконання будівельних робіт, якщо придбана земельна ділянка з незавершеним будівництвом об’єкта нерухомого майна?
Замовник, який придбав земельну ділянку з незавершеним будівництвом об’єкта нерухомого майна повинен подати зміни у повідомлення про початок виконання будівельних робіт (якщо об’єкт класу наслідків (відповідальності) СС1), або внести зміни у дозвіл на виконання будівельних робіт (якщо об’єкт класу наслідків (відповідальності) СС2).
2. Чи потрібен дозвіл органу з питань державного архітектурно-будівельного контролю на заміну труби каналізаційної?
Не потрібно, оскільки роботи з реконструкції, капітального ремонту, технічного переоснащення внутрішніх систем:
- опалення, у тому числі що передбачає встановлення або заміну обладнання індивідуальних теплових пунктів, заміна трубопроводів систем опалення, балансування систем опалення, встановлення балансувальних клапанів та/або витратомірів, зміна типу систем опалення з однотрубної на двотрубну та/або з вертикальної на горизонтальну, встановлення та/або заміна опалювальних приладів, обладнання опалювальних приладів автоматичними регуляторами температури в приміщеннях, встановлення та заміна приладів-розподілювачів та іншого обладнання регулювання і обліку теплової енергії;
- вентиляції;
- водопостачання та водовідведення, у тому числі трубопроводів;
- силових та слабкострумових систем, які забезпечують функціонування будівель і споруд –
- відповідно до переліку будівельних робіт, які не потребують документів, що дають право на їх виконання, та після закінчення яких об’єкт не підлягає прийняттю в експлуатацію.
3. Чи потрібен дозвіл органу з питань державного архітектурно-будівельного контролю на знесення власної будівлі?
НЕ потрібно!!! При умові – без подальшого будівництва, виконання робіт, які не є підготовчими роботами, та без порушення експлуатаційної придатності інших будівель і споруд.
4. Які роботи є підготовчими?
Підготовчі роботи – роботи з підготовки земельної ділянки, влаштування огородження будівельного майданчика та знесення будівель і споруд, порушення елементів благоустрою в межах відведеної земельної ділянки, вишукувальні роботи, роботи із спорудження тимчасових виробничих та побутових споруд, необхідних для організації і обслуговування будівництва, улаштування під’їзних шляхів, складування будівельних матеріалів, підведення тимчасових інженерних мереж, а також з винесення інженерних мереж.
5. Чи потрібно повідомляти орган з питань державного архітектурно-будівельного контролю про початок підготовчих робіт?
Так, потрібно. Після набуття права на земельну ділянку та відповідно до її цільового призначення замовник може виконувати підготовчі роботи, визначені будівельними нормами, стандартами та правилами, з повідомленням органу державного архітектурно-будівельного контролю. Форма повідомлення про початок виконання підготовчих робіт передбачена Порядком виконання підготовчих та будівельних робіт, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 13.04.2011 № 466.