ТОП-10 незвичних традицій святкування Нового року

Прихід Нового року - чудова нагода для святкування. Його радо вітають у будь-якій точці світу. Залежно від культури, свято супроводжується різними традиціями й іноді прощання зі Старим роком відбувається в зовсім інший день у різних куточках країни.

Тож разом з Фірткою дізнаємося про новорічні традиції з різних куточків світу.


В сусідній Європі існує багато надзвичайних новорічних традицій. Іспанці мають звичку з’їдати 12 виноградинок опівночі, щоб забезпечити своє щастя та процвітання, данці розбивають тарілки біля дверей своїх друзів, що має бути доказом великої кількості друзів, а в Шотландії кульмінацією розкішного святкування Нового року є спалення човнів вікінгів в історичній частині Единбурга.


Болгарія – чхання добрий знак

У Болгарії користуються юліанським календарем, і за ним, Новий рік припадає на 14 січня. За традицією, молоді люди починають ходити по чужих домівках одразу після опівночі, бажаючи процвітання на найближчі дні. Мало того, господарів б’ють по спині гілочкою кизилу, прикрашеною сухофруктами, кукурудзою або цукерками.

Звичай називається сурвакарі, і люди, яким так зробили, повинні відплатити відповідним подарунком: цукеркою, монетою чи іншим подарунком. У Болгарії також приділяють увагу такій звичній речі, як чхання, оскільки це вважається хорошим знаком.


Німеччина – ворожіння, як на Андрея

На Новий рік німці обдаровують себе дрібничками. Щастя їм має принести конюшина, сажотрус, свиня чи галька з діркою, саме тому ці символи часто використовують для пошуку відповідних подарунків для близьких та друзів. Новорічна ніч у цій країні є специфічним еквівалентом нашого Андрея.

У цю ніч ворожать на воску, але іноді й олові. Раніше для цього використовували ... рідкий свинець, що надзвичайно небезпечно. Це вважалося символом тривалих і нерозривних стосунків. Найбільш високо цінували той, що брали зі старих церковних віконниць.


Греція – монетка у торті

У Греції Новий рік також збігається з Днем Василя. І це саме час для вручення подарунків. Діти залишають взуття на видному місці, вірячи, що Василь принесе їм подарунки, як Три мудреці в Аргентині чи Іспанії.

Напередодні Нового року греки також печуть спеціальний торт, в який ховають одну монету. Це повинно принести щастя тому, хто її знайде.

Колись ще ворожили на вині, це називалося оіномантією. Перш ніж випити його, потрібно було поглянути на бульбашки. Бурхливі мали принести багато змін чи романів, а маленькі й спокійні забезпечували здоров’я та світлі дні. Якщо вони все ж перетинаються, то треба бути обережним зі своїм здоров’ям та витратами.


А як святкують Новий рік у місцях віддалених від України?

Мексика – ритуал з валізою

У Мексиці, крім того, щоб з'їсти виноград під бій курантів, вам слід також носити червону білизну в цю одну ніч року. Вважається, що завдяки цьому ви знайдете любов свого життя в наступному році.

Ви також можете зустріти людей, які ходять по всьому будинку чи квартирі з валізою. Ритуал повинен практикувати той, хто бажає здійснити багато цікавих подорожей протягом наступних 365 днів. Будинки також повинні бути оформлені належним чином. Переважають кольори, що забезпечують достаток: червоний, жовтий, зелений та білий.


Венесуела – жовтий колір для щастя

У Венесуелі Новий рік також слід зустрічати з відповідною білизною. Однак у цій країні, надаючи Південній Америці трохи різноманітності, ви повинні одягнутись у новорічну ніч в жовтий колір.


Це для забезпечення щастя та процвітання. І тут теж не обходяться без дванадцятьох виноградинок, але іноді також пишуть листи з побажаннями, а згодом їх спалюють.  


Сінгапур – пара фруктів

У Сінгапурі, відвідуючи родичів та друзів під час свят, запасіться мандаринами або апельсинами. Кожна людина повинна бути обдарована парою фруктів.


У цій країні новий рік зустрічають ... чотири рази. У жовтні це Діпа Валі (індуїсти святкують), традиційно 1 січня, 19 січня (малайська Харі Рая), і нарешті святкують китайці.


Філіппіни – пустий гаманець

На Філіппінах дбають про те, щоб зустріти Новий рік із сім’єю. У цей день усі повинні бути разом, щоб на наступний рік ніхто не поїхав.

На столі повинно з’явитися дванадцять різних фруктів (по одному на кожен місяць), бажано круглих, щоб принести добробут і процвітання. Звідси й популярність круглих візерунків на новорічних вбраннях.

Забобонні люди стежать за тим, щоб у цей день гаманець не був порожнім, або вони струшують горщик з монетами біля свого будинку, а діти намагаються стрибнути якомога вище, щоб якомога більше вирости.Новий рік зустрічається з величезним шумом, адже він повинен прогнати всіх злих духів.


Японія - три дні святкування

З 1873 року японці святкують Новий рік за григоріанським календарем, тобто 1 січня. Раніше його святкували за китайським місячним календарем, а подекуди в Японії Новий рік досі зустрічають за в’єтнамською чи корейською традицією.

Святкування триває для японців аж три дні, адже Новий рік є для них особливою і символічною датою, він провіщає прихід «нового», дає їм шанс розпочати кращий етап у своєму житті й попрощатися з турботами та неприємностями.

У ніч з 31 грудня на 1 січня по всій Японії дзвонять дзвони буддистських храмів. У перший день січня сім’ї разом моляться біля домашніх вівтарів, приймають новорічні побажання та загадують свої.


В Японії Новий рік сприймають як виключно сімейне свято, і - на відміну від України - це не привід святкувати та розважатись. Японські сім'ї зустрічаються на урочистій вечері, що складається з традиційних новорічних страв, кожна з яких повинна символізувати виконання бажань, забуття поганих спогадів, добробуту та довголіття домочадців. 


США - публічне свято

Американці зустрічають новорічну ніч так само як українці - вони проводять її на вечірках або в клубах з друзями чи родиною, розважаючись та танцюючи.

Багато свят проходять на вулицях і площах, а одним із найпопулярніших місць у Сполучених Штатах є Таймс-сквер, одне з найжвавіших перехресть Нью-Йорка щодня, повне яскравих білбордів та великих екранів. 31 грудня там збираються тисячі натовпів, і новорічні забави транслюються в прямому ефірі по всьому світу.


Традиція святкування Нового року саме тут розпочалася в 1904 році, коли Альфред Окс, тоді власник New York Times, святкував відкриття нової будівлі газети. Через три роки, 31 грудня 1907 р., народилася традиція, яка продовжується донині.

За хвилину до опівночі зі спеціальної щогли посеред Таймс-сквер велика яскрава куля починає опускатися так, що через 60 секунд урочистого відліку вона опиняється  в самому низу. Спочатку куля була виготовлена ​​з дерева та заліза і важила близько 350 кілограмів. Сьогодні куля під назвою Велике яблуко справляє набагато більше враження. З року в рік вона розробляється з новими й новими зусиллями. Зазвичай її виготовляють з алюмінію, покривають кристалами, галогенними лампами та дзеркалами.


Бразилія - ​​багато розваг на пляжі

У Бразилії Новий рік найголосніше зустрічають на пляжі Копакабана в Ріо-де-Жанейро. Щороку сюди приходять натовпи, щоб зустріти Новий рік.

Бразильці вірять, що білий колір приносить щастя і спокій, тому в новорічну ніч вони одягаються в біле з голови до ніг - тим самим гарантуючи собі процвітання в Новому році.

Традиційно, перед приходом останнього дня року, учасники Копакабани роблять пропозицію богині моря - вони запускають у море човни з подарунками й кидають білі квіти у хвилі.


Різні ритми можна почути з декількох сцен на вечірці - від традиційної самби до бразильського року.

Найочікуваніший момент - кількахвилинна демонстрація феєрверків, які вистрілюють з понтонів, що плавають за кілька сотень метрів від берега, і вибухають в океані, що ще більше посилює видовище.

Підготувала Соломія Когут


29.12.2020 Соломія Когут 16029
Коментарі ()

17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

1595
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

1024
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1287 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3751 5
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33879
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2849

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

363

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

758

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1706

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

1077
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

639
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

516
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

893
17.01.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

1993
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12211
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1504
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1290
14.01.2025

Івано-Франківський національний драмтеатр запрошує мешканців та гостей міста на чергову прем'єру 86 театрального сезону — хореографічну виставу "Біла тінь".  

547
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

260
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

330
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

377
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1269