Том Аксельгаард: Чутки про застосування гормонів чи інших стимуляторів не мають нічого спільного зі швидким вирощуванням свиней "Даношею"

 

ТзОВ «Даноша», як відомо, має проблеми з жителями Калуського і Галицького районів через сморід від своїх свинокомплексів, а також через землю і будівництво нових ферм.

 

Голова його наглядової ради Том Аксельгаард та генеральний директор Крістіан Якобсенн не без підстав вважають, що місцеве населення ще недостатньо поінформоване про те, наскільки свиняче м’ясо від «Даноші» є корисним для людей.

 

На жаль, люди, за їхніми словами, більше вірять необррунтованим чуткам про те, що свиням в їжу додають хімічні препарати, від яких ті швидко ростуть, а м’ясо з цих свиней не лише несмачне, а й навіть шкідливе.

 

Т. Аксельгаард вже вкотре наголосив, що швидке вирощування свиней пояснюється використанням найкращого генетичного матеріалу, утриманням тварин у належних умовах та збалансованими кормами власного виробництва з добавками вітамінів і мінералів. В результаті приріст свині може становити 800 грамів ваги за одну добу, а від однієї свиноматки за один опорос можна одержати від 13-15 поросят.

 

"Хіба може свиня за допомогою препаратів так швидко рости чи бути такою плодовитою?! — каже Т. Аксельгаард. — Тому я хочу повідомити, що чутки про застосування гормонів чи інших стимуляторів не мають нічого спільного зі швидким вирощуванням наших свиней...".

 

Далі голова наглядової ради повідомив, що його рідна країна Данія з допомогою передових технологій стала найбільшим експортером свинячого м’яса в світі, яке користується популярністю серед споживачів не лише в країнах Європи, а й у США.

 

Хоч Данія в разів десять менша від України, однак на п’ять млн. її населення вигодовує за рік 24 млн. свиней, тоді як Україна лише 6 млн. свиней на свої 46 млн. людей.

 

Т. Аксельгаард вважає, що Україна має дуже великі резерви для виробництва м’яса, а данські інвестори працюють так, аби не завдавати шкоди довкіллю.

 

Головний державний ветеринарний інспектор Калуського району Григорій Хемич стосовно продуктів харчування із свинини «Даноші» запевнив, що ніяких порушень щодо останніх не було виявлено і до самої діяльності підприємства він теж не має зауважень, пише галичина.

 

Під час прес-конференції керівники «Даноші» відповідали на запитання журналістів про діяльність компанії і перспективи її розвитку, а також на ті гострі запитання, які, за їхніми словами, не входили до плану зустрічі з журналістами, зокрема про проблеми компанії з місцевим населенням стосовно оренди паїв.

 

"Порушень у цій сфері діяльності «Даноші» немає", — наголосив Крістіан Якобсен.

 

Але генеральний директор, мабуть, надто оптимістично оцінював земельні відносини своєї компанії з пайовиками.

 

Якраз після прес-конференції в «Даноші» до редакції однієї із газети звернулися жителі Сівки Войнилівської Калуського району.

 

В їхній колективній петиції зокрема є така фраза: «Вимагаємо врешті-решт покласти край інтервенції ТзОВ «Даноша» на наших землях, тому що не хочемо, щоб ми і наші діти, онуки опинилися, як індійці, в резерваціях на своїй землі».


28.02.2012 2513 3
Коментарі (3)

Микола 2012.02.28, 15:44
Даношу геть!!!Екологія і так важка а тут ще свині, які зливають великими кількостями аміаку на землю і в річки- гине риба і спалює траву дерева! вОни ж спускають не літрами, а тонами.
Микола 2012.02.28, 15:51
Начальство несе бред нарахунок їх харчування-свиней! Не хімія а вітаміни-так ті вітаміни і є хімія тільки синоніми підбирають до них. Які вітаміни б не жер і скільки но за добу природнім шляхом 800 гр набрати не реально. А вітаміни то натуральна пшенична або інша мелена крупа каша, буряки молоко з під корови, а не порошкове натуральним треба годувати, тоді буде корисне м'ясо ну принаймні не шкідливим.
Ігор 2012.02.28, 16:01
цитата-"Хоч Данія в разів десять менша від України, однак на п’ять млн. її населення вигодовує за рік 24 млн. свиней, тоді як Україна лише 6 млн. свиней на свої 46 млн. людей." Ну так вирощуй своїх свиней десь там, а ми тут самі розбиремось! Що в нас люди не можуть вирощувати своїх? Можуть! Але туту справа така - прийшов дав хабар і вже має дозвіл на землю і на будівництво! За кордоном такого немає щоб іноземець за копійки купляв чи брав в оренду їхню землю.
05.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

897
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

1487
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

3321 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

2604
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

3477
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

3020

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

363

Перша з історій занепаду про народ, що вирішив замінити філософію піснею. Найбільше тому народу подобалися пісні про поразки. Народ слухав їх і плакав.

826

Християнство називають релігією любові, і здається, ми знаємо все про цю релігію, але все-таки є моменти, які  незрозумілі  та потребують глибшого осмислення.

828

Реабілітація захисників стала одним із головних завдань суспільства, і ми прагнемо робити все можливе, щоб забезпечити їм гідний шлях до відновлення.

1453
06.02.2025

У наші дні вуглеводи є "ворогом", а деякі "експерти" пропагують продукти з високим вмістом жирів. Якщо у вас високий кров'яний тиск, то не обов'язково жертвувати вуглеводами.  

3272
01.02.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

20769
27.01.2025

У холодну пору року нам хочеться не лише тепла, а й особливого затишку, який можна створити навіть за допомогою звичних продуктів.  

992
07.02.2025

Більшість (54%) громадян зазначають, що стосунки між вірянами різних церков та релігій у місцевості, де вони живуть, є спокійними.  

522
04.02.2025

Відносна ж більшість (41%) тих, хто відвідує релігійні служби, відвідують їх лише на релігійні свята.   

589
30.01.2025

Тридцятого січня християни відзначають свято Трьох Святих.  

1153
26.01.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

5848
10.02.2025

KOZAK SIROMAHA — артист, який поєднує автентичну козацьку спадщину з сучасним звучанням. Його пісні проникають прямо в серце та надихають пам’ятати, хто ми є.  

287
07.02.2025

Звернення ухвалили під час загальних зборів Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України.  

3655 1
05.02.2025

Україна готова до закінчення гарячої стадії війни з росією, втім без правових компромісів щодо окупованих територій.  

702 1
31.01.2025

Верховна рада у грудні 2024 року прийняла за основу законопроєкт про запровадження інституту множинного громадянства в Україні. На розгляд цей законопроєкт виніс Президент Володимир Зеленський.  

1032
28.01.2025

На думку президента, Україні не треба було віддавати ядерну зброю, але якщо вже країну змусили це зробити, то треба було обмінювати [ядерну зброю] на реальні гарантії безпеки, зокрема на членство в НАТО.  

1379 2