Том Аксельгаард: Чутки про застосування гормонів чи інших стимуляторів не мають нічого спільного зі швидким вирощуванням свиней "Даношею"

 

ТзОВ «Даноша», як відомо, має проблеми з жителями Калуського і Галицького районів через сморід від своїх свинокомплексів, а також через землю і будівництво нових ферм.

 

Голова його наглядової ради Том Аксельгаард та генеральний директор Крістіан Якобсенн не без підстав вважають, що місцеве населення ще недостатньо поінформоване про те, наскільки свиняче м’ясо від «Даноші» є корисним для людей.

 

На жаль, люди, за їхніми словами, більше вірять необррунтованим чуткам про те, що свиням в їжу додають хімічні препарати, від яких ті швидко ростуть, а м’ясо з цих свиней не лише несмачне, а й навіть шкідливе.

 

Т. Аксельгаард вже вкотре наголосив, що швидке вирощування свиней пояснюється використанням найкращого генетичного матеріалу, утриманням тварин у належних умовах та збалансованими кормами власного виробництва з добавками вітамінів і мінералів. В результаті приріст свині може становити 800 грамів ваги за одну добу, а від однієї свиноматки за один опорос можна одержати від 13-15 поросят.

 

"Хіба може свиня за допомогою препаратів так швидко рости чи бути такою плодовитою?! — каже Т. Аксельгаард. — Тому я хочу повідомити, що чутки про застосування гормонів чи інших стимуляторів не мають нічого спільного зі швидким вирощуванням наших свиней...".

 

Далі голова наглядової ради повідомив, що його рідна країна Данія з допомогою передових технологій стала найбільшим експортером свинячого м’яса в світі, яке користується популярністю серед споживачів не лише в країнах Європи, а й у США.

 

Хоч Данія в разів десять менша від України, однак на п’ять млн. її населення вигодовує за рік 24 млн. свиней, тоді як Україна лише 6 млн. свиней на свої 46 млн. людей.

 

Т. Аксельгаард вважає, що Україна має дуже великі резерви для виробництва м’яса, а данські інвестори працюють так, аби не завдавати шкоди довкіллю.

 

Головний державний ветеринарний інспектор Калуського району Григорій Хемич стосовно продуктів харчування із свинини «Даноші» запевнив, що ніяких порушень щодо останніх не було виявлено і до самої діяльності підприємства він теж не має зауважень, пише галичина.

 

Під час прес-конференції керівники «Даноші» відповідали на запитання журналістів про діяльність компанії і перспективи її розвитку, а також на ті гострі запитання, які, за їхніми словами, не входили до плану зустрічі з журналістами, зокрема про проблеми компанії з місцевим населенням стосовно оренди паїв.

 

"Порушень у цій сфері діяльності «Даноші» немає", — наголосив Крістіан Якобсен.

 

Але генеральний директор, мабуть, надто оптимістично оцінював земельні відносини своєї компанії з пайовиками.

 

Якраз після прес-конференції в «Даноші» до редакції однієї із газети звернулися жителі Сівки Войнилівської Калуського району.

 

В їхній колективній петиції зокрема є така фраза: «Вимагаємо врешті-решт покласти край інтервенції ТзОВ «Даноша» на наших землях, тому що не хочемо, щоб ми і наші діти, онуки опинилися, як індійці, в резерваціях на своїй землі».


28.02.2012 2407 3
Коментарі (3)

Микола 2012.02.28, 15:44
Даношу геть!!!Екологія і так важка а тут ще свині, які зливають великими кількостями аміаку на землю і в річки- гине риба і спалює траву дерева! вОни ж спускають не літрами, а тонами.
Микола 2012.02.28, 15:51
Начальство несе бред нарахунок їх харчування-свиней! Не хімія а вітаміни-так ті вітаміни і є хімія тільки синоніми підбирають до них. Які вітаміни б не жер і скільки но за добу природнім шляхом 800 гр набрати не реально. А вітаміни то натуральна пшенична або інша мелена крупа каша, буряки молоко з під корови, а не порошкове натуральним треба годувати, тоді буде корисне м'ясо ну принаймні не шкідливим.
Ігор 2012.02.28, 16:01
цитата-"Хоч Данія в разів десять менша від України, однак на п’ять млн. її населення вигодовує за рік 24 млн. свиней, тоді як Україна лише 6 млн. свиней на свої 46 млн. людей." Ну так вирощуй своїх свиней десь там, а ми тут самі розбиремось! Що в нас люди не можуть вирощувати своїх? Можуть! Але туту справа така - прийшов дав хабар і вже має дозвіл на землю і на будівництво! За кордоном такого немає щоб іноземець за копійки купляв чи брав в оренду їхню землю.
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

1757 1
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

1169
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

4940
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

14132 4
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

3329 1
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

3159

Війна росії проти України зірвала всі маски, і нарешті весь світ побачив жорстокість росіян, які використовують всі методи задля поневолення українського народу. Одним із цих інструментів є російське православ’я — а саме РПЦ з їх філією в Україні УПЦ МП.  

942

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

2307

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

2298

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

2852
14.06.2024

Причин швидкого набору ваги може бути багато. Це може бути спричинене зміною способу життя або ж вказувати на серйозні проблеми зі здоровʼям.

104
08.06.2024

У Богородчанах на Івано-Франківщині з вересня 2024 року відновить роботу місцеве тепличне господарство, що простоювало вісім років.

1275
04.06.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

1068
13.06.2024

Монастир Успіння Матері Божої — чинний чоловічий греко-католицький монастир Чину Св. Василія Великого у селі Погоня.   

497
09.06.2024

Війна змусила багатьох замислитись, чому Бог допускає таку страшну ситуацію в Україні?  

447
04.06.2024

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

796
01.06.2024

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком. Так, священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

744
13.06.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

21725
12.06.2024

Більшість українців — 63% — вважають, що критика окремих дій влади має бути або бути в конструктивних рамках, які б не розхитували ситуацію в країні (50%).  

265 1
08.06.2024

Більшість українців віддають перевагу демократичній системі, аніж сильному лідерству.

743 1
04.06.2024

Питання розбудови демократичних інституцій залишається одним із пріоритетів для українців. Адже понад 90% громадян віддають перевагу демократичній системі, аніж сильному лідерству.

557
29.05.2024

"Українська правда" дослідила, як Офіс президента України впливає на інформаційну політику медіа, зокрема через інформаційне агентство "Укрінформ".  

1014