Том Аксельгаард: Чутки про застосування гормонів чи інших стимуляторів не мають нічого спільного зі швидким вирощуванням свиней "Даношею"

 

ТзОВ «Даноша», як відомо, має проблеми з жителями Калуського і Галицького районів через сморід від своїх свинокомплексів, а також через землю і будівництво нових ферм.

 

Голова його наглядової ради Том Аксельгаард та генеральний директор Крістіан Якобсенн не без підстав вважають, що місцеве населення ще недостатньо поінформоване про те, наскільки свиняче м’ясо від «Даноші» є корисним для людей.

 

На жаль, люди, за їхніми словами, більше вірять необррунтованим чуткам про те, що свиням в їжу додають хімічні препарати, від яких ті швидко ростуть, а м’ясо з цих свиней не лише несмачне, а й навіть шкідливе.

 

Т. Аксельгаард вже вкотре наголосив, що швидке вирощування свиней пояснюється використанням найкращого генетичного матеріалу, утриманням тварин у належних умовах та збалансованими кормами власного виробництва з добавками вітамінів і мінералів. В результаті приріст свині може становити 800 грамів ваги за одну добу, а від однієї свиноматки за один опорос можна одержати від 13-15 поросят.

 

"Хіба може свиня за допомогою препаратів так швидко рости чи бути такою плодовитою?! — каже Т. Аксельгаард. — Тому я хочу повідомити, що чутки про застосування гормонів чи інших стимуляторів не мають нічого спільного зі швидким вирощуванням наших свиней...".

 

Далі голова наглядової ради повідомив, що його рідна країна Данія з допомогою передових технологій стала найбільшим експортером свинячого м’яса в світі, яке користується популярністю серед споживачів не лише в країнах Європи, а й у США.

 

Хоч Данія в разів десять менша від України, однак на п’ять млн. її населення вигодовує за рік 24 млн. свиней, тоді як Україна лише 6 млн. свиней на свої 46 млн. людей.

 

Т. Аксельгаард вважає, що Україна має дуже великі резерви для виробництва м’яса, а данські інвестори працюють так, аби не завдавати шкоди довкіллю.

 

Головний державний ветеринарний інспектор Калуського району Григорій Хемич стосовно продуктів харчування із свинини «Даноші» запевнив, що ніяких порушень щодо останніх не було виявлено і до самої діяльності підприємства він теж не має зауважень, пише галичина.

 

Під час прес-конференції керівники «Даноші» відповідали на запитання журналістів про діяльність компанії і перспективи її розвитку, а також на ті гострі запитання, які, за їхніми словами, не входили до плану зустрічі з журналістами, зокрема про проблеми компанії з місцевим населенням стосовно оренди паїв.

 

"Порушень у цій сфері діяльності «Даноші» немає", — наголосив Крістіан Якобсен.

 

Але генеральний директор, мабуть, надто оптимістично оцінював земельні відносини своєї компанії з пайовиками.

 

Якраз після прес-конференції в «Даноші» до редакції однієї із газети звернулися жителі Сівки Войнилівської Калуського району.

 

В їхній колективній петиції зокрема є така фраза: «Вимагаємо врешті-решт покласти край інтервенції ТзОВ «Даноша» на наших землях, тому що не хочемо, щоб ми і наші діти, онуки опинилися, як індійці, в резерваціях на своїй землі».


28.02.2012 2427 3
Коментарі (3)

Микола 2012.02.28, 15:44
Даношу геть!!!Екологія і так важка а тут ще свині, які зливають великими кількостями аміаку на землю і в річки- гине риба і спалює траву дерева! вОни ж спускають не літрами, а тонами.
Микола 2012.02.28, 15:51
Начальство несе бред нарахунок їх харчування-свиней! Не хімія а вітаміни-так ті вітаміни і є хімія тільки синоніми підбирають до них. Які вітаміни б не жер і скільки но за добу природнім шляхом 800 гр набрати не реально. А вітаміни то натуральна пшенична або інша мелена крупа каша, буряки молоко з під корови, а не порошкове натуральним треба годувати, тоді буде корисне м'ясо ну принаймні не шкідливим.
Ігор 2012.02.28, 16:01
цитата-"Хоч Данія в разів десять менша від України, однак на п’ять млн. її населення вигодовує за рік 24 млн. свиней, тоді як Україна лише 6 млн. свиней на свої 46 млн. людей." Ну так вирощуй своїх свиней десь там, а ми тут самі розбиремось! Що в нас люди не можуть вирощувати своїх? Можуть! Але туту справа така - прийшов дав хабар і вже має дозвіл на землю і на будівництво! За кордоном такого немає щоб іноземець за копійки купляв чи брав в оренду їхню землю.
15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

5197 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

1834 4
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

4042 3
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

3168 2
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

7956 2
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

20290 29

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

274

Поняття святості, як певної інакшості, духовної досконалості присутнє у різних релігіях.   

816

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

1910

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

2389
24.07.2024

Гречаний чай — це корисний і смачний напій, який поєднує у собі багатство вітамінів і мінералів з приємним ароматом. Корисні властивості роблять його незамінним джерелом здоров'я людини.

185
20.07.2024

Влітку під час тривалих вимкнень електроенергії деякі продукти в холодильнику можуть зіпсуватися за чотири години, без нього — за дві.  

691
17.07.2024

Інфляція на споживчому ринку у червні 2024 року порівняно із травнем цього року на Прикарпатті становила 2,5%, з початку року — 4,9%, в Україні — 2,2% та 4,3% відповідно.  

473
23.07.2024

На початку серпня відбудеться Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої в Крилосі, яка щороку об’єднує у молитві тисячі вірян.  

18376
19.07.2024

У суботу, 20 липня, християни відзначатимуть День пророка Іллі.  

973
15.07.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

1212 1
11.07.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

6097 3
20.07.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

23386 1
24.07.2024

Майже третина (32%) опитаних українців у травні 2024 року висловили готовність до територіальних поступок для якнайшвидшого досягнення миру та збереження незалежності.   

290
20.07.2024

Депутати Верховної ради у першому читанні підтримали законопроєкт, в якому йдеться про угоду зі слідством у провадженнях про корупційні злочини. Сім із десяти обранців з Івано-Франківщини проголосували "за".  

986 1
18.07.2024

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №11340, який дозволятиме підозрюваним у корупційних злочинах чиновникам йти на угоду зі слідством та сплачувати штраф за скоєне правопорушення.  

1164 4
16.07.2024

Зауважимо, соціологи, які опитали понад дві тисячі респондентів, наголошують, що «це думка тилу».

494