«Точка» тримає облогу

 

 

З нашого матеріалу «Розливуха перемагає міліцію» пройшло п’ять місяців. Згадайте: Бельведерська, 6, мешканка роками продає алкоголь власного розливу, сусіди скаржаться, а міліція нічого не може вдіяти… До речі, сусіди досі обривають редакційний телефон. Погодьтеся, цікаво – що ж це за жінка така, нездоланна? Минулого разу поспілкуватися не вийшло. Тепер ідемо зі стійкими намірами: якщо й не купимо спиртного, то хоч спробуємо поговорити.


На вході – кодовані двері. Правда, відчинені. У під’їзді тихо та чис­то. Двері на першому поверсі без номерів, тому доводиться дзвонити та стукати в усі. Тихо. Згодом в одній квартирі нам таки відчиняють. Охайна жіночка середнього віку питає, кого шукаємо. «Репортер? Нічого говорити не буду!». Двері зачиняються.

 

Зважаючи на стійкі наміри, дзвонимо вдруге. Жінка знову відкриває двері, щиро дивується журналістській впертості та запрошує на кухню. Там нас зустрічає її чоловік. У квартирі чисто, затишно, по-домашньому. Робочий день, у решті квартир мешканців немає, тут є обидва. Попередню статтю читали, не кричать, не сваряться, а от розливуху, кажуть, не продають – брехня та наклеп.

 

«Колись я, правда, торгувала, відмовлятися не буду, – розповідає Марія Рипан, – бо і мама, і чоловік дуже хворіли. Якось лікарка виписала рецепт, я прийшла в аптеку, мала з собою 40 гривень. Даю рецепт, питаю: що я можу взяти на 40 гривень? А та відповідає: нічого. Пішла додому, забрала все, що мала (480 гривень) і купила половину ліків. Далі були похорони – і мами, і чоловіка, теж недешево. Потім довелося сплачувати борги. Якби не та біда, я б ніколи цим не займалася».

 

Згодом жінка знайшла собі іншого чоловіка, Юрія Процишина. А 12 лютого минулого року їх спіймали «на гарячому», 31 травня чоловіка засудили до двох років умовно. Майже рік Юрій їздить відмічатися у Богородчани, де прописаний.

 

«З того часу не торгуємо. Ну, самі подумайте, хто буде це робити, маючи умовний термін?! – каже Марія Рипан. – Проте, сусіди все одно продовжують дзвонити, міліцію викликають. Ті приходять і нічого не знаходять. Тому що нічого нема. А сусіди пишуть, бо з нами посварилися. До речі, на дрібниці».

 

За словами жінки, люди, які час від часу приходять до них, це – родичі, близькі, знайомі, але не покупці.

 

«Моєму синові скоро буде 32 роки, а я тут живу 33 роки, тож, певно, до мене може хтось прийти? – переконує Марія Рипан. – Ще мені молоко приносять. Нині двоє приходили, купили в нас колонку, бо ми поставили котел і колонки вже не треба. От зараз замовили торт, на день народження дворічної дівчинки. Бо я печу, а ще – підстригаю. Тому люди й ходять. Але сусіди, як бачать когось під нашою квартирою, то одразу починають виганяти!».

 

От скоро треба буде їхати в село, каже жінка, там теж – земля, городи, купа роботи, яка горілка? Якщо ж іноді хтось і заходить за старою звичкою, то, говорить, що відправляють порожніми, мовляв, уже нема й не буде…

 

В очі впадає каністра з водою. Питаємо: а там що? Вода з джерела біля міського озера. Кажуть, варять на тій воді. Можна напитися? Можна. Правда, вода. Крім того, в хаті повно інших пляшок з водою. Марія та Юрій говорять, що це – запас, бо чули, що можуть бути перебої. До побачення. Виходимо з квартири, так і не натрапивши на жодного клієнта.

 

Звісно, вірити на слово не збираємося. Сусіди свою думку вже виклали – далі нема куди. А міліція? Заступник начальника міського управління МВС Василь Непеляк каже, що справді 15 лютого минулого року вони порушили кримінальну справу на мешканця цієї квартири Юрія Процишина. Тоді ж вилучили шість пластикових дволіт­рових пляшок фальсифікованого спиртного напою. Справу передали до суду. Мешканець поніс покарання.

 

Але сусіди продовжують скаржитися. Відтак, міліція тримає цю адресу на контролі. «Щоб зафіксувати збут продажу, недостатньо просто зловити людину, яка там купує, – розповідає Василь Непеляк. – Маємо зафіксувати з понятими як мінімум чотири-п’ять покупців, потім оформити документи на обшук, а це може бути тиждень. Лише потім ідемо у квартиру. Тобто, не все так просто».

 

За словами Непеляка, за 2012 рік міліціонери вже опрацювали 18 таких адрес, на три з них відкрили кримінальні справи. Є там і Бельведерська, 6, більше того, є й покази людей. Єдина проблема – вже цього року під час обшуку нічого так і не знайшли.

 

Непеляк переконує: так чи інакше вони цю «точку» закриють, бо випадок набув публічності. Закриють, навіть попри те, що продавці фальсифікату стали обачніші та хитріші, алкоголь продають тільки знайомим, а чужим відмовляють…

 

Цікаво, чим закінчиться? Якщо досі таки продають, то краще би вже припиняли, бо ставки надто високі. Чи вартий той «бізнес» реального позбавлення волі?

 

Тетяна СОБОЛИК,

Репортер


23.03.2012 Тетяна СОБОЛИК 1015 3
Коментарі (3)

квас 2012.03.25, 22:53
Точки були є і будуть,кришують інопланетяни,бо вони голодні як ПСИ...!хто такі?гав-гав...капец які смішні пояснення!!!!!!!!!
Микола 2012.03.26, 12:35
Америку відкрили! таких точок безліч. Ніби менти не знають! Дуже просто не поділилася, а треба було розкриття в роді такого злочину!
Ірина 2012.03.26, 21:39
По вул Макогона такі дві точки діють уже більше 15 років(це те що я бачу).Алкоголіки на вулиці постійно з самого ранку...І нічого...
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1045
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2437
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2065
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2101
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6401 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2396 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

265

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1084

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1124

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1333
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

208
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

546
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2003
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26446
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

504
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10406 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7948
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

490
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

351
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

505
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

577
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1523