«Точка» тримає облогу

 

 

З нашого матеріалу «Розливуха перемагає міліцію» пройшло п’ять місяців. Згадайте: Бельведерська, 6, мешканка роками продає алкоголь власного розливу, сусіди скаржаться, а міліція нічого не може вдіяти… До речі, сусіди досі обривають редакційний телефон. Погодьтеся, цікаво – що ж це за жінка така, нездоланна? Минулого разу поспілкуватися не вийшло. Тепер ідемо зі стійкими намірами: якщо й не купимо спиртного, то хоч спробуємо поговорити.


На вході – кодовані двері. Правда, відчинені. У під’їзді тихо та чис­то. Двері на першому поверсі без номерів, тому доводиться дзвонити та стукати в усі. Тихо. Згодом в одній квартирі нам таки відчиняють. Охайна жіночка середнього віку питає, кого шукаємо. «Репортер? Нічого говорити не буду!». Двері зачиняються.

 

Зважаючи на стійкі наміри, дзвонимо вдруге. Жінка знову відкриває двері, щиро дивується журналістській впертості та запрошує на кухню. Там нас зустрічає її чоловік. У квартирі чисто, затишно, по-домашньому. Робочий день, у решті квартир мешканців немає, тут є обидва. Попередню статтю читали, не кричать, не сваряться, а от розливуху, кажуть, не продають – брехня та наклеп.

 

«Колись я, правда, торгувала, відмовлятися не буду, – розповідає Марія Рипан, – бо і мама, і чоловік дуже хворіли. Якось лікарка виписала рецепт, я прийшла в аптеку, мала з собою 40 гривень. Даю рецепт, питаю: що я можу взяти на 40 гривень? А та відповідає: нічого. Пішла додому, забрала все, що мала (480 гривень) і купила половину ліків. Далі були похорони – і мами, і чоловіка, теж недешево. Потім довелося сплачувати борги. Якби не та біда, я б ніколи цим не займалася».

 

Згодом жінка знайшла собі іншого чоловіка, Юрія Процишина. А 12 лютого минулого року їх спіймали «на гарячому», 31 травня чоловіка засудили до двох років умовно. Майже рік Юрій їздить відмічатися у Богородчани, де прописаний.

 

«З того часу не торгуємо. Ну, самі подумайте, хто буде це робити, маючи умовний термін?! – каже Марія Рипан. – Проте, сусіди все одно продовжують дзвонити, міліцію викликають. Ті приходять і нічого не знаходять. Тому що нічого нема. А сусіди пишуть, бо з нами посварилися. До речі, на дрібниці».

 

За словами жінки, люди, які час від часу приходять до них, це – родичі, близькі, знайомі, але не покупці.

 

«Моєму синові скоро буде 32 роки, а я тут живу 33 роки, тож, певно, до мене може хтось прийти? – переконує Марія Рипан. – Ще мені молоко приносять. Нині двоє приходили, купили в нас колонку, бо ми поставили котел і колонки вже не треба. От зараз замовили торт, на день народження дворічної дівчинки. Бо я печу, а ще – підстригаю. Тому люди й ходять. Але сусіди, як бачать когось під нашою квартирою, то одразу починають виганяти!».

 

От скоро треба буде їхати в село, каже жінка, там теж – земля, городи, купа роботи, яка горілка? Якщо ж іноді хтось і заходить за старою звичкою, то, говорить, що відправляють порожніми, мовляв, уже нема й не буде…

 

В очі впадає каністра з водою. Питаємо: а там що? Вода з джерела біля міського озера. Кажуть, варять на тій воді. Можна напитися? Можна. Правда, вода. Крім того, в хаті повно інших пляшок з водою. Марія та Юрій говорять, що це – запас, бо чули, що можуть бути перебої. До побачення. Виходимо з квартири, так і не натрапивши на жодного клієнта.

 

Звісно, вірити на слово не збираємося. Сусіди свою думку вже виклали – далі нема куди. А міліція? Заступник начальника міського управління МВС Василь Непеляк каже, що справді 15 лютого минулого року вони порушили кримінальну справу на мешканця цієї квартири Юрія Процишина. Тоді ж вилучили шість пластикових дволіт­рових пляшок фальсифікованого спиртного напою. Справу передали до суду. Мешканець поніс покарання.

 

Але сусіди продовжують скаржитися. Відтак, міліція тримає цю адресу на контролі. «Щоб зафіксувати збут продажу, недостатньо просто зловити людину, яка там купує, – розповідає Василь Непеляк. – Маємо зафіксувати з понятими як мінімум чотири-п’ять покупців, потім оформити документи на обшук, а це може бути тиждень. Лише потім ідемо у квартиру. Тобто, не все так просто».

 

За словами Непеляка, за 2012 рік міліціонери вже опрацювали 18 таких адрес, на три з них відкрили кримінальні справи. Є там і Бельведерська, 6, більше того, є й покази людей. Єдина проблема – вже цього року під час обшуку нічого так і не знайшли.

 

Непеляк переконує: так чи інакше вони цю «точку» закриють, бо випадок набув публічності. Закриють, навіть попри те, що продавці фальсифікату стали обачніші та хитріші, алкоголь продають тільки знайомим, а чужим відмовляють…

 

Цікаво, чим закінчиться? Якщо досі таки продають, то краще би вже припиняли, бо ставки надто високі. Чи вартий той «бізнес» реального позбавлення волі?

 

Тетяна СОБОЛИК,

Репортер


23.03.2012 Тетяна СОБОЛИК 1142 3
Коментарі (3)

квас 2012.03.25, 22:53
Точки були є і будуть,кришують інопланетяни,бо вони голодні як ПСИ...!хто такі?гав-гав...капец які смішні пояснення!!!!!!!!!
Микола 2012.03.26, 12:35
Америку відкрили! таких точок безліч. Ніби менти не знають! Дуже просто не поділилася, а треба було розкриття в роді такого злочину!
Ірина 2012.03.26, 21:39
По вул Макогона такі дві точки діють уже більше 15 років(це те що я бачу).Алкоголіки на вулиці постійно з самого ранку...І нічого...
29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

627
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

1161
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

2487
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1343
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1982 9
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2913

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

666

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

749

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1654

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1638
28.11.2024

Багато хто, бажаючи схуднути чи поліпшити здоров'я, звертається до модних дієт. Але правда в тому, що більшість дієт не дають тривалого результату і навіть можуть нашкодити організму.  

338
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

450
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18360
30.11.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

7473
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3651
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

1038
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10774
26.11.2024

Оцінюватимуть фіналістів члени міжнародного журі з п'яти європейських країн.

284
29.11.2024

Цей закон набуде чинності з 1 грудня.

284
28.11.2024

2024 рік — це рік, коли у громад забрали військовий податок на доходи, військове ПДФО.

471
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

446
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

678