Як під час війни вдається розвивати туристичну галузь у громадах?
Детальніше про це розповіла керівниця ГО «Добрі Ідеї Єднають» (Печеніжинська громада) Марія Луцак у програмі «Про головне в деталях», передає Фіртка.
"Туризм спочатку повномасштабного вторгнення був не на часі. А зараз в нас є кілька популярних локацій. Це тисовий заповідник в Княждворі та історико-краєзнавчий музей Олекси Довбуша в Печеніжині. Також була криївка в Рунгурах, зараз вона потребує ремонту, реконструкції.
Загалом, у громаді є дуже багато красивих та мальовничих місць. У Марківці є водоспад, який найвищий у Коломийському районі. Також гора Варатик, яка теж вважається найвищою вершиною у Коломийському районі.
Наразі наша команда працює над кількома туристичними напрямками. Одним з них є популяризація соляних джерел. Активно працюємо над тим, щоб зробити повноцінний туристичний маршрут. Також ми розробили цікавий проєкт футболки, яка розповідає історію громади", - каже Марія Луцак.
Зі слів керівниці, до повномасштабного вторгнення діяв проєкт, в якому розробляли різні принти на футболки.
"На футболці “Завберни” зображено танець “Аркан”, розвивали тематику солей, також нашивали qr-код, який вів на сайт, де ми вели блог та подавали детальну інформацію про аркан, солі, соляні джерела, різні бувальщини й історичні факти про наш край.
Після повномасштабного вторгнення цей ресурс заблокований, тому сайт не діє. Ми шукаємо спонсорів, щоб його відновити.
У планах хочемо запустити гастротур нашою громадою. Оскільки в нас дуже велика спадщина.
Думаю, що це на часі. З громади є люди, які безпосередньо беруть участь у воєнних діях, вони зараз на фронті, а ми тут повинні якось підтримувати їх та свій психологічний стан, повинні якось заробляти.
Бачимо багато зборів, багато волонтерів допомагають нашим військовим, але на це все потрібні кошти, ресурси.
Якщо нічого не робити це нічого не змінить і не покращить. Кожен має робити те, що він уміє і може там, де він є", - прокоментувала Луцак.
Як зазначила заступниця начальника управління економіки Калуської міської ради Тетяна Сеньків, ще до повномасштабного вторгнення в Калуській громаді проводилося багато різноманітних фестивалів.
"На даний час вже є потреба у розвитку туризму, у піднятті його на новий рівень. Ми у міській раді спільно з працівниками музеїв організовувати екскурсії вулицями старого міста. Попередньо подаємо оголошення і зголошується група та наші музейні працівники проводять екскурсії старою частиною міста.
Також на початку 2023 року ми розпочали підготовку і подали грантову заявку на створення нового культурно-пізнавального маршруту «Бандерівський шлях». На жаль, він не здобув перемогу, але ми сподіваємося, що напрацюємо, врахуємо зауваження експертів і ми все-таки реалізуємо його. Залучилися підтримкою сусідньою Новицької громади й все в нас вдасться", - резюмувала Тетяна Сеньків
Як наголосила заступниця, загалом проєкт включає три можливі варіанти подорожей. Перше - це віртуально відвідати музей Степана Бандери, зокрема пройти маршрутом. Другий - це одноденний туристичний маршрут, який передбачає вело- або автотранспорт. Третій - це вже організований туристичний маршрут із ночівлею у місті Калуш.
"У нас у 2022 році відкрився готель під назвою «Калуш». Після перемоги на Євробаченні гурту "Калуш" наші підприємці вирішили долучитися до цього і назвали готель "Калуш".
Ми планували віртуально запросити до проходження цього маршруту наші міста-побратими з-за кордону. На дводенний маршрут запросити в наше місто, для популяризації постаті Степана Бандери на сході країни, мешканців Новогродівки - це наше місто-побратим із Донецької області. Всіх охочих запрошуємо на одноденний туристичний вело або авто маршрут.", - каже посадовиця.
За словами заступниці начальника управління економіки, подавали заявку на розробку двомовного сайту для проходження всіх локацій. У маршрут включили пʼять локацій. На даний час Український культурний фонд заявку відхилив.
"Але ми шукаємо інші можливості для впровадження цього маршруту. Адже у час повномасштабного вторгнення ми знову виборюємо своє право на незалежність, так само як це робив колись Герой України Степан Бандера.
Тому ми вважаємо, це на часі. Для популяризації та національно-патріотичного виховання молоді", - зазначила Тетяна Сеньків.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також: