Тисовий заповідник, соляні джерела та гастротур: туристичний потенціал Коломийського району

Як під час війни вдається розвивати туристичну галузь у громадах?

Детальніше про це розповіла керівниця ГО «Добрі Ідеї Єднають» (Печеніжинська громада) Марія Луцак у програмі «Про головне в деталях», передає Фіртка.

"Туризм спочатку повномасштабного вторгнення був не на часі. А зараз в нас є кілька популярних локацій. Це тисовий заповідник в Княждворі та історико-краєзнавчий музей Олекси Довбуша в Печеніжині. Також була криївка в Рунгурах, зараз вона потребує ремонту, реконструкції.

Загалом, у громаді є дуже багато красивих та мальовничих місць. У Марківці є водоспад, який найвищий у Коломийському районі. Також гора Варатик, яка теж вважається найвищою вершиною у Коломийському районі.

Наразі наша команда працює над кількома туристичними напрямками. Одним з них є популяризація соляних джерел. Активно працюємо над тим, щоб зробити повноцінний туристичний маршрут. Також ми розробили цікавий проєкт футболки, яка розповідає історію громади", - каже Марія Луцак.

Зі слів керівниці, до повномасштабного вторгнення діяв проєкт, в якому розробляли різні принти на футболки.

"На футболці “Завберни” зображено танець “Аркан”, розвивали тематику солей, також нашивали qr-код, який вів на сайт, де ми вели блог та подавали детальну інформацію про аркан, солі, соляні джерела, різні бувальщини й історичні факти про наш край.

Після повномасштабного вторгнення цей ресурс заблокований, тому сайт не діє. Ми шукаємо спонсорів, щоб його відновити.

У планах хочемо запустити гастротур нашою громадою. Оскільки в нас дуже велика спадщина.

Думаю, що це на часі. З громади є люди, які безпосередньо беруть участь у воєнних діях, вони зараз на фронті, а ми тут повинні якось підтримувати їх та свій психологічний стан, повинні якось заробляти.

Бачимо багато зборів, багато волонтерів допомагають нашим військовим, але на це все потрібні кошти, ресурси.

Якщо нічого не робити це нічого не змінить і не покращить. Кожен має робити те, що він уміє і може там, де він є", - прокоментувала Луцак.

Як зазначила заступниця начальника управління економіки Калуської міської ради Тетяна Сеньків, ще до повномасштабного вторгнення в Калуській громаді проводилося багато різноманітних фестивалів.

"На даний час вже є потреба у розвитку туризму, у піднятті його на новий рівень. Ми у міській раді спільно з працівниками музеїв організовувати екскурсії вулицями старого міста. Попередньо подаємо оголошення і зголошується група та наші музейні працівники проводять екскурсії старою частиною міста.

Також на початку 2023 року ми розпочали підготовку і подали грантову заявку на створення нового культурно-пізнавального маршруту «Бандерівський шлях». На жаль, він не здобув перемогу, але ми сподіваємося, що напрацюємо, врахуємо зауваження експертів і ми все-таки реалізуємо його. Залучилися підтримкою сусідньою Новицької громади й все в нас вдасться", - резюмувала Тетяна Сеньків

Як наголосила заступниця, загалом проєкт включає три можливі варіанти подорожей. Перше - це віртуально відвідати музей Степана Бандери, зокрема пройти маршрутом. Другий - це одноденний туристичний маршрут, який передбачає вело- або автотранспорт. Третій - це вже організований туристичний маршрут із ночівлею у місті Калуш.

"У нас у 2022 році відкрився готель під назвою «Калуш». Після перемоги на Євробаченні гурту "Калуш"  наші підприємці вирішили долучитися до цього і назвали готель "Калуш".

Ми планували віртуально запросити до проходження цього маршруту наші міста-побратими з-за кордону. На дводенний маршрут запросити в наше місто, для популяризації постаті Степана Бандери на сході країни, мешканців Новогродівки - це наше місто-побратим із Донецької області. Всіх охочих запрошуємо на одноденний туристичний вело або авто маршрут.", - каже посадовиця.

За словами заступниці начальника управління економіки, подавали заявку на розробку двомовного сайту для проходження всіх локацій. У маршрут включили пʼять локацій. На даний час Український культурний фонд заявку відхилив.

"Але ми шукаємо інші можливості для впровадження цього маршруту. Адже у час повномасштабного вторгнення ми знову виборюємо своє право на незалежність, так само як це робив колись Герой України Степан Бандера.

Тому ми вважаємо, це на часі. Для популяризації та національно-патріотичного виховання молоді", - зазначила Тетяна Сеньків.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Не рахуючи сусідів: з яких областей України найчастіше приїжджають туристи на Івано-Франківщину

Більшість іванофранківців вважають, що у найближчі п'ять-десять років їхнє місто може стати туристичним центром

У Ворохті створять організацію з маркетингу дестинацій: яку користь отримає громада


01.12.2023 8512
Коментарі ()

22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

532
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

722
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2378
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1768
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

2060
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5667 16

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

198

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1175

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1194

Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II.  Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.

1696
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

938
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

786
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14609
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

623
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10437
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6130
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

660
20.11.2024

Президент України надав звання "Народного артиста України" акторові театру і кіно Олексію Гнатковському.  

7614
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

2863
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

591
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

676
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

506