Івано-Франківська рада нещодавно прийняла рішення, яким збільшила повноваження інспекції з благоустрою. Відтак інспекція останні 10 днів складає приписи на перевізників із районів, які стоять у центрі.
Простоювати у місті вони не мають права, як зрештою і їздити до центру. Найбільше автобусів із Тисменицького району. І не дивно, адже обласний центр знаходиться у центрі Тисменицького району.
Відповідно до паспорта маршруту, більшість із них має зупинятися на АС-2, АС-3 чи АС-4. А, де вони зупиняються насправді? Поруч із універмагом «Прикарпаття», по вул. Василіянок, Підгірянки, Тичини і т.д.
Оскільки останні дні автобусам забороняють робити відстійники, мешканці навколишніх сіл страждають. Це стало проблемою сільських голів Тисменицького району. В понеділок, 15 квітня, відбулася нарада за участю представників Тисменицького району та Івано-Франківська. Радилися, як бути далі?
Як сказав сільський голова Старого Лисця Анатолій Лущак, заборона заїзду перевізників вдарила по їхніх мешканцях. Мовляв, багато хто з них їде на роботу саме в Івано-Франківськ, а отже саме тут платить податки.
«Хотіли би вирішити на демократичному рівні, - підкреслив він. - На нашій території сміттєзвалище, очисні споруди, водозабір, садово-городні кооперативи».
Заступник міського голови Микола Саєвич одразу відрізав: ніхто не забороняв в’їзду автобусів чи сільських, чи приміських. Бо сесія тільки хоче впорядкувати стоянки. Тим більше, що прокуратура може поміряти загазованість міста. А відповідає за неї, відповідно до посади, саме Саєвич…
«Вони не будуть стояти там, де їм хочеться, - категорично сказав віце-мер. - Навіть якщо зараз прийде священик чи голова сільради. Бо не може бути: хочемо сюди і все. У нас є свій перевізник, а ваші беруть наших пасажирів, збирають всіх підряд. Хоча йому ніхто не давав дозволу збирати наших людей. В нього тут має бути тільки точка, де він збирає людей. Бо місто не повинно бути завантажене».
А депутат міської ради Юрій Соловей повідомив, що за інформацією начальника відділу транспорту на АС-2 щодня має відбуватися 1500 посадок… Але це ми говоримо тільки про один напрямок. Якщо ж брати усі напрямки, то їх більше у кілька разів.
«Якщо ви хочете вирішити питання довозу своїх людей, - врешті сказав Соловей, - то ми можемо продовжити маршрут у радіусі 10-15 км нашим маршруткам. Вони будуть зацікавлені в цьому, і заберуть без проблем ваших людей. Зрештою, і я з Хоткевича теж би хотів добратися на Бам, Пасічну та на Коновальця, але я цього зробити не можу. Я змушений приїхати на вокзал, пересісти на іншу маршрутку».
Врешті Микола Саєвич підкреслив, що ніхто нікого не штрафує. Попереджують тільки тих, хто простоюють у центрі міста.
«Залишається тільки один вихід, - сказав голова Тисменицької райради Володимир Семенів. - Так як вам сьогодні заблокували Мазепи, заблокувати Угринів чи Чукалівку».
Семенів згідний, що коли їдеш за кермом власного транспорту, то проїхати містом просто не можливо в години-пік. І згідний з тим, що винні у цьому як франківський так і міжрайонний транспорт. Однак, Тисменицький район повинен мати певні преференції в Івано-Франківську, так само як він дає певні преференції обласному центру.
«Погоджуємося з тим, що частина автобусів може їхати в наші ближні села, - сказав Семенів. - В нас є 41 автобус. Половина з них дійсно їде до наших сіл Лисець, Старий Лисець, Березівка, Черніїв, Братківці, Липівка, Підлужжя, Підпечери, Угринів, Підлісся, Загвіздя. Ще двадцятьом просимо все ж таки вишукати місце для відстою по два автобуси. Щоб вони привезли людей, в центрі розвантажилися і поїхали, туди де вони не створюють не зручності».
Вирішили опрацювати пропозицію. Крім того буде проведена спільна нарада за участю представників Тисменицького району, Івано-Франківська та області.