Тимчук: За ситуацію під Іловайськом не можна покладати відповідальність винятково на командира батальйону "Прикарпаття"

 

/data/blog/64464/1fe23196103b0c78bc726ce44a5fcf3d.jpg

 

Слідство повинно встановити, хто керував ситуацією під Іловайськом. Про це говорить військовий експерт 42–річний Дмитро Тимчук.

 

Про це пише "Фіртка" з посиланням на Gazeta.ua.

 

"Не можна покладати відповідальність винятково на командира батальйону "Прикарпаття". Маємо говорити про відповідальність всього військового керівництва. Бо тільки тоді зробимо висновки з трагедії. Генпрокуратура нічого не перекручує, але каже напівправду. В цьому випадку вона гірша, ніж узагалі відсутність розслідування. Хоча крапки над "і" в трагедії під Іловайськом має поставити суд, а не Генеральна прокуратура", - переконаний Тимчук.

 

У чому винен комбат "Прикарпаття"?

– Проблема 5-го батальйону в тому, що залишили позиції й поїхали за сотні кіломет­рів – в Івано-Франківськ. Якщо підрозділ не міг утримати позиції, то повинен був відступити й обладнати їх на новому місці. А вони так хвацько відступили, що виявились в іншому кінці України. Важко зрозуміти, що це за порятунок батальйону. Тому їхня поведінка, в тому числі, спричинила утворення котла. Батальйон дав росіянам безперешкодно здійснити оточення. Хоча були й інші випадки дезертирства – зокрема регулярних Збройний сил. Це – 51-а бригада.

 

У чому промахи військового керівництва?

– За нашими даними, командування АТО, керівництво Міноборони та Генштабу володіли інформацією, що котел може виникнути. Але нічого не вжили, щоб його уникнути. Тому, якщо робимо крайніми дезертирів, то покриваємо винних людей при великих зірках. На лаві підсудних чи перед слідчим повинні сидіти всі – починаючи від Муженка й Гелетея і закінчуючи командирами підрозділів, які залишили позиції.

 

Як мало діяти керівництво АТО?

– Виводити підрозділи, або організовувати оборону. Це дивлячись на те, яке угруповання російських військ ішло до Іловайська. Проте жодних рішень не приймали. Тому слідство має посекундно відтворити, що відбувалось в оперативному управлінні Генштабу і в штабі АТО. Доведеться ставити незручні запитання найвищому керівництву.

 

Кому саме?

– У воєнний час за операції відповідає керівник Генштабу. Але в нас війна – неоголошена. Тому міністр оборони теж має право на прийняття рішень. Ще треба врахувати, що АТО на Донбасі керує перший заступник начальника СБУ Василь Грицак. Якби був воєнний стан, то розуміли б із кого питати. В цій конкретній ситуації слідство повинно встановити, хто керував операцією.

 

Нагадаємо, понад 300 бійців батальйону «Прикарпаття» 26 серпня самовільно залишили свої бойові позиції в зоні АТО біля Іловайська й відбули до місця постійної дислокації в Івано-Франківській області. Комбат Віталій Комар заперечував звинувачення у дезертирстві і заявляв, що таким чином намагався вберегти життя своїх бійців.

 

Місто Іловайськ у Донецькій області було важливим опорним пунктом проросійських сепаратистів, його взяття дало б змогу українським силовикам розбити на окремі частини контрольовані сепаратистами території. У дні боїв за Іловайськ Росія масово ввела свої регулярні війська на Донбас. Це, а також помилкові дії частини українських військ і, ймовірно, їхнього командування, призвело до оточення в так званому «Іловайському котлі» сотень українських військових, частину яких російські війська й сепаратисти відтак знищили, ще частину полонили; доля багатьох досі не відома.

 

Наразі дії військовго керівництва вивчає слідство.

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

“Іловайський котел” очима батальйону “Івано-Франківськ” (відео)

З батальйону "Прикарпаття" зняли обвинувачення

Керівник військової прокуратури каже, що в складі 5-го батальйону "Прикарпаття" є російські шпигуни

В Івано-Франківську військовослужбовці вимагають надати їм статус учасників бойових дій

Боєць 5-го батальйону: Ми не дизеритири (відео)

Комбат батальйону "Прикарпаття": Якби привіз 200 трупів, був би героєм, а коли привіз живих людей - дезертир? (відео)

Підполковник Грень про 5-й батальйон: Дивна в нас країна - дезертирів зустрічають, як героїв

Прикарпатські військові показали, чим в них стріляли з території Росії та пообіцяли принести снаряд під ОДА (відео)


02.12.2014 365 0
Коментарі (0)

11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

304
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

1030
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

5573 7
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

1873
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

1839
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

2995

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

525

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

1726

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

2459

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

3194
07.10.2024

Макаронні вироби бувають різних форм та розмірів, і кожен з них ідеально підходить для конкретних типів страв.  

311
01.10.2024

Ягідництво на Прикарпатті, завдяки сприятливим особливостям регіону, набирає дуже серйозних обертів.  

863
28.09.2024

Чи дозволені банани після видалення жовчного міхура? Дієтологи дають поради про особливості харчування після операції.

1063
10.10.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

33650
04.10.2024

Від початку повномасштабного вторгнення Росії 1 123 релігійні громади перейшли з Української православної церкви московського патріархату до Православної церкви України.  

615
30.09.2024

Згромадження Сестер Пресвятої родини виникло у 911 році, засновницею є сестра Теклі Юзефів.  

776
25.09.2024

Гошівський монастир — греко-католицький монастир Чину святого Василія Великого у селі Гошеві, що на Івано-Франківщині.  

16264
08.10.2024

У програмі концерту — добре знайомі та незабутні пісні Володимира Івасюка, Мирослава Скорика, Богдана Весоловського, Кузьми Скрябіна, Ігоря Білозіра, Володимира Якимця, Ярослава Нудика, повідомили організатори.   

456
11.10.2024

Верховна Рада 10 жовтня ухвалила у другому читанні законопроєкт про збільшення податків.  

106
09.10.2024

Верховна Рада 9 жовтня ухвалила у другому читанні законопроєкт про заборону мобілізації обмежено придатних віком до 25 років.  

210
30.09.2024

Оксана Савчук заявила, що йдеться про постанову Центральної виборчої комісії України від 20 вересня щодо впорядкування та зміни виборчих дільниць.  

1247