Тіло померлого франківського професора Володимира Грабовецького пролежало на вулиці близько трьох годин (фото)

 

 

Як повідомляла Фіртка, на вулиці Пилипа Орлика, 5 біля під’їзду свого будинку помер видатний український історик, професор Володимир Грабовецький.

 

Тіло пролежало на вулиці близько трьох годин, поки поліція нарешті не організувала транспортування тіла. Приїжджала швидка допомога, яка не забрала тіло до моргу, повідомляє новинар Фіртки.

 

Старший слідчий Івано-Франківського відділу поліції Віталій Бакай категорично відмовився від коментарів і «порадив» звернутися в Центр зв’язків з громадськістю.

 

Головний лікар Івано-Франківської поліклініки №2 Оксана Ткачук пояснила, що якщо людина помирає на вулиці, то тіло має забрати поліція, де й проводиться судмедекспертиза.

 

«Згідно спільного наказу прокуратури, міністерства охорони здоров’я та поліції ми не маємо права виписувати посмертні довідки тим людям, які померли на вулиці. Тому доктор і не може нічого виписувати, бо наступного дня на дільничого терапевта прокуратурою буде заведено кримінальну справу. Посмертна довідка заповнюється у трьох екземплярах. Один залишається в поліклініці, інший надається для поховання в СОВБЕЗ і остання йде в міліцію. Отже, міліціонер написав у акті «помер на вулиці», а ми в посмертній довідці теж маєм написати місце смерті, і не можемо написати, що смерть настала вдома. В такому випадку ми вже нічого не виписуємо, а лише в кінці року знімаємо людину з обліку. Є законодавство і ми не можемо його порушувати», - прокоментувала головний лікар Івано-Франківської поліклініки №2 Оксана Ткачук.

 

Мешканці будинку повідомили, що чоловік проживав у квартирі сам. Його дочка мешкає у Львові. Подейкують, що у чоловіка з дочкою був конфлікт.

 

«Пана Володимира я знаю як пацієнта вже 35 років. У нього була хронічна серцева недостатність, але від чого він помер я не можу сказати, то треба проводити судмедекспертизу», - зазначила дільничий терапевт.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Довідка:

Народився Володимир Грабовецький 24 липня 1928 року у селищі Печеніжин Коломийського району Івано-Франківської області. Науково-педагогічна діяльність Грабовецького поділяється на два періоди — львівський та івано-франківський. 22 роки працював у Львові, а з 1975 року - в Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника. З 1990 року очолював 17 років кафедру історії України.

Опублікував понад 1000 наукових і науково-популярних праць, серед яких 45 монографій, зокрема, «Західно-Українські землі в період народно-визвольної війни 1648-1654рр.", 75 окремих видань, 900 статей з історії України, в тому числі і Прикарпаття, автор шести опублікованих «Нарисів історії Прикарпаття»  та трилогії «Ілюстрована історія Прикарпаття» , дві монографії про життя і творчість та вшанування Маркіяна Шашкевича і Тараса Шевченка (2006—2007 рр.).

П'ятдесят років досліджував наукову проблему «Карпатське опришківство XVI—XIX ст.» та життя і діяльність легендарного героя України Олекси Довбуша, видав про нього 150 праць і протягом півстоліття збирав історико-літературно-мистецькі експонати, на базі яких спромігся відкрити Івано-Франківський державний історико-меморіальний музей Олекси Довбуша. Крім того, був ініціатором і організатором встановлення пам'ятника і пам'ятних місць на місці, де народився і загинув народний герой , організував музей історії міста Івано-Франківська та музей кафедри історії України в Інституті історії і політології Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.

Наукові праці друкувалися в ряді країн Європи і Америки. Володимир Грабовецький створив Прикарпатську історичну школу.


04.12.2015 2597 3
Коментарі (3)

Панас Мирний 2015.12.04, 18:08
Покійний, Царство йому Небесне,зробив для України більше ніж сотні дармоїдів у ВР Кабміні та місцевих князьків.Звідки і коли у міліції чи тепер у поліції були авто для транспортування?? Відповідь проста - не будл й нема. А возили людей до моргу, які померли не вдома чи у лікарні, а на вулиці чим попало, тобто що ДАІшник зміх зорганізути, будь то грузовий бус чи самосвал. Як було це 20 років назад так, на жаль, і зараз. Бо є дибільні Інструкція написана ще мабудь за Щербицького і НІХТО не додумається її змінити. От так і живемо. Як худоба ба навіть гірше , бо в Європі до тварин у рази ставлення краще.
Світлана Мазак 2015.12.04, 19:35
Вічна пам'ять видатній людині Володимиру Васильовичу. Це велика втрата для української історичної науки.
Nika LasVegas 2015.12.04, 20:24
Жах!
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

927
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

1944 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

896
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

2829
08.03.2025
Тетяна Ткаченко

Про найчастіші запити від батьків та дітей, складні емоції підлітків, доцільність покарання та потребу любові, журналістка Фіртки поспілкувалась із івано-франківською психологинею Іриною Волощук.  

1929
07.03.2025
Олег Головенський

Грем Пероллз (Graham Perolls) — Офіцер Найвидатнішого Ордену Британської Імперії (Officer of the Most Excellent Order of the British Empire) та Кавалер Найвищого Ордена Святого Михайла та Святого Георгія (Companion of the Most Distinguished Order of St. Michael and St. George).  

3176

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

703

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

882

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1300

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

1899
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

596
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

800
17.03.2025

Інфляція на споживчому ринку Івано-Франківщини в лютому 2025 року порівняно із січнем як в області, так і в Україні складала 0,8%, з початку року — 2,0% відповідно.  

1276
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1045
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

781
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1040
15.03.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

7673
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

1005
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

3809
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

896
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1475
20.03.2025

Під час опитування респондентам зачитали перелік з 12 емоцій, з яких просили респондентів обрати до трьох відповідей (або ж респондент міг назвати свій варіант).  

1243 1