Тіло померлого франківського професора Володимира Грабовецького пролежало на вулиці близько трьох годин (фото)

 

 

Як повідомляла Фіртка, на вулиці Пилипа Орлика, 5 біля під’їзду свого будинку помер видатний український історик, професор Володимир Грабовецький.

 

Тіло пролежало на вулиці близько трьох годин, поки поліція нарешті не організувала транспортування тіла. Приїжджала швидка допомога, яка не забрала тіло до моргу, повідомляє новинар Фіртки.

 

Старший слідчий Івано-Франківського відділу поліції Віталій Бакай категорично відмовився від коментарів і «порадив» звернутися в Центр зв’язків з громадськістю.

 

Головний лікар Івано-Франківської поліклініки №2 Оксана Ткачук пояснила, що якщо людина помирає на вулиці, то тіло має забрати поліція, де й проводиться судмедекспертиза.

 

«Згідно спільного наказу прокуратури, міністерства охорони здоров’я та поліції ми не маємо права виписувати посмертні довідки тим людям, які померли на вулиці. Тому доктор і не може нічого виписувати, бо наступного дня на дільничого терапевта прокуратурою буде заведено кримінальну справу. Посмертна довідка заповнюється у трьох екземплярах. Один залишається в поліклініці, інший надається для поховання в СОВБЕЗ і остання йде в міліцію. Отже, міліціонер написав у акті «помер на вулиці», а ми в посмертній довідці теж маєм написати місце смерті, і не можемо написати, що смерть настала вдома. В такому випадку ми вже нічого не виписуємо, а лише в кінці року знімаємо людину з обліку. Є законодавство і ми не можемо його порушувати», - прокоментувала головний лікар Івано-Франківської поліклініки №2 Оксана Ткачук.

 

Мешканці будинку повідомили, що чоловік проживав у квартирі сам. Його дочка мешкає у Львові. Подейкують, що у чоловіка з дочкою був конфлікт.

 

«Пана Володимира я знаю як пацієнта вже 35 років. У нього була хронічна серцева недостатність, але від чого він помер я не можу сказати, то треба проводити судмедекспертизу», - зазначила дільничий терапевт.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Довідка:

Народився Володимир Грабовецький 24 липня 1928 року у селищі Печеніжин Коломийського району Івано-Франківської області. Науково-педагогічна діяльність Грабовецького поділяється на два періоди — львівський та івано-франківський. 22 роки працював у Львові, а з 1975 року - в Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника. З 1990 року очолював 17 років кафедру історії України.

Опублікував понад 1000 наукових і науково-популярних праць, серед яких 45 монографій, зокрема, «Західно-Українські землі в період народно-визвольної війни 1648-1654рр.", 75 окремих видань, 900 статей з історії України, в тому числі і Прикарпаття, автор шести опублікованих «Нарисів історії Прикарпаття»  та трилогії «Ілюстрована історія Прикарпаття» , дві монографії про життя і творчість та вшанування Маркіяна Шашкевича і Тараса Шевченка (2006—2007 рр.).

П'ятдесят років досліджував наукову проблему «Карпатське опришківство XVI—XIX ст.» та життя і діяльність легендарного героя України Олекси Довбуша, видав про нього 150 праць і протягом півстоліття збирав історико-літературно-мистецькі експонати, на базі яких спромігся відкрити Івано-Франківський державний історико-меморіальний музей Олекси Довбуша. Крім того, був ініціатором і організатором встановлення пам'ятника і пам'ятних місць на місці, де народився і загинув народний герой , організував музей історії міста Івано-Франківська та музей кафедри історії України в Інституті історії і політології Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.

Наукові праці друкувалися в ряді країн Європи і Америки. Володимир Грабовецький створив Прикарпатську історичну школу.


04.12.2015 2618 3
Коментарі (3)

Панас Мирний 2015.12.04, 18:08
Покійний, Царство йому Небесне,зробив для України більше ніж сотні дармоїдів у ВР Кабміні та місцевих князьків.Звідки і коли у міліції чи тепер у поліції були авто для транспортування?? Відповідь проста - не будл й нема. А возили людей до моргу, які померли не вдома чи у лікарні, а на вулиці чим попало, тобто що ДАІшник зміх зорганізути, будь то грузовий бус чи самосвал. Як було це 20 років назад так, на жаль, і зараз. Бо є дибільні Інструкція написана ще мабудь за Щербицького і НІХТО не додумається її змінити. От так і живемо. Як худоба ба навіть гірше , бо в Європі до тварин у рази ставлення краще.
Світлана Мазак 2015.12.04, 19:35
Вічна пам'ять видатній людині Володимиру Васильовичу. Це велика втрата для української історичної науки.
Nika LasVegas 2015.12.04, 20:24
Жах!
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

214
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

793
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1792
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3347
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2273 4
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4469

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

630

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

554

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

544

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

578
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10181
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1020
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

4752
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

815
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2615
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1036
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34276 1
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

467
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

535
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

876 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

1094