
Вперше з 1654 року, коли українські козаки уклали з Москвою фатальний союз проти правителів Польщі, українці прямують назад на Захід.
Про це пише член редакційної ради The Wall Street Journal Меттью Камінський. Він нарікає, що зараз момент невдалий: "Євросоюз з ослаблою економікою обжирається енергією і брудними грошима з Росії, при цьому читає Україні нотації про західні цінності, але відмовляється її захищати". У США при владі Обама, який двічі виграв вибори завдяки обіцянці, що Америка піде з "гарячих точок".
Зі свого боку, Путін бачить м'якотілий Захід, яким керують слабаки. Путін анексував Крим, а минулими вихідними Росія вдерлася у Східну Україну, зазначає автор. Камінський пояснює: "Російська розвідка та спеціальні сили в суботу керували місцевими кримінальними авторитетами і бандитами у скоординованих атаках на відділки міліції та інші урядові будівлі".
У відповідь Брюссель і Вашингтон зробили "беззубі заяви", на думку автора. Українці напевно вирішили, що їх залишили на самоті.
Зрада Заходу - несподіваний удар для українців, пише Камінський. ЄС завжди знаходив приводи, щоб відмовляти Україні в перспективі приєднання. Але США надавали Україні колосальну допомогу і обіцяли захистити її суверенітет, Україна натомість брала участь в дискусіях і місіях НАТО.
І ось тепер, коли Україна попросила у "старого друга" зброю і розвіддані, Вашингтон погодився надати тільки армійські пайки.
Камінський вважає: у 2008 році адміністрація Буша врятувала Грузію, направивши туди свої військові кораблі і транспортні літаки. "Навпаки, адміністрація Обами, здається, вважає, що Путіна умиротворять превентивні поступки", - пише автор. У березні Обама відкинув ймовірність військової допомоги США Україні, а також прийом Грузії та України до НАТО.
"Наступним дипломатичним "з'їздом з естакади", який розхвалює адміністрація Обами, стануть переговори Росії, України , ЄС і США", - пише автор. На думку автора, сліпа віра в дипломатію зриває справжню дипломатію.
Тим часом мільйони українців об'єдналися проти Росії, але багато жителів Сходу України вагаються. "Історична пам'ять вчить місцевих жителів поважати силу і переходити на бік переможців", - стверджує автор.
"Армія США не врятує Слов'янськ. Але Україна чекає і заслуговує на американську підтримку у всіх інших формах - підтримку, в якій Вашингтон їй поки що відмовляє. Зрада - негарне слово і ще більш негарний вчинок. В Україні Європа і США дорого за нього заплатять", - застерігає автор статті, перекладеної InoPressa.