The Telegraph: Нас чекає глобальний спад по всіх фронтах, прийде кінець того жалюгідного відновлення

 

 

Британська газета The Telegraph прогнозує подальший розвиток кризи, причому вже в більш жорсткій формі. В орбіті її аналізу ‘ в тому числі і Україна, яка ризикує отримати потужний удар через кризу в єврозоні.



Отже, починається четвертий рік "затяжного падіння", найжорстокіший, але аж ніяк не найвирішальныший. Не буде ні вибухового зростання кредитування в Китаї, ні реальної допомоги від Індії, ні підмоги від Бразилії, яка ледве зводить кінці з кінцями. Нас чекає глобальний спад по всіх фронтах, прийде кінець того жалюгідного відновлення, яке так і не змогло повернути обсяг виробництва в розвинених країнах на попередні рівні. Україна в цьому році також відчує по-справжньому холодний подих смертельно хворого євро.




Друга хвиля кризи «харчується» безробіттям серед молоді на рівні 45% у Греції і 49% в Іспанії; гнітючими показниками частки робочої сили серед дорослого населення США - всього 64%.

 

Ми ще почуємо про витівки Червоної бригади в Італії (терористична організація Італії), Революційної секти в Греції, і груп бойовиків в Америці, а також дізнаємося, чи зможе демократія дати їм гідну демократичну відсіч. В Угорщині зріють профашистські настрої. Китай зазнає невдачі в спробі організувати м'яку посадку.

 

Ситуація вийде з-під контролю, як це було у ФРС в 1929 і 2007 роках, або у Японії в 1990-ті. Як тільки в будівельному секторі почнуться безумства, ведмеді візьмуть владу в свої руки.

 

Всім відомо, що новорічні прогнози роблять для того, щоб виділитися. Скористаюсь і я цим шансом. Отже, Китай девальвує юань в 2012 році. Він продовжить активно експортувати в зовнішній світ вільні виробничі потужності, до тих пір, поки охоплений дефляцією Захід не збунтується і не плюне на принципи глобалізації.

 

Посилиться відтік капіталу. Думка про те, що Китай може когось врятувати, здасться абсурдною. Зміцнення ієни вже призвело до дефляції і нової рецесії в Японії. За даними токійського рейтингового агентства, R & I, знизив минулого місяця рейтинг Японії борг досяг одного квадрильйона ієн. Це 12,8 трлн. доларів, або Італія та Іспанія разом узяті і помножені на чотири.



У Японії ціле кладовище іноземних коментаторів, які занадто рано списали з рахунків Японію. Чи збудуться страшні пророцтва цього року, коли податкові збори не покриватимуть і половини витрат, а держборг досягне позначки 237% від ВВП, число працівників неухильно падатиме, а державний пенсійний фонд продаватиме держоблігації? Можливо. На думку R & I, проблеми Європи зробили держборг дуже популярною темою і предметом для ретельного вивчення.

 

Америка буде здаватися стійкою в цьому плані ще кілька місяців, але не більше. Угода про податок на трудовий дохід допомогла уникнути фіскального шоку, але не вирішила проблему. Грошова маса перестала рости. Політики на Капітолійському пагорбі будуть з усіх сил вставляти палиці в колеса Бену Бернанке, щоб не допустити нового раунду кількісного ослаблення, до тих пір, поки Чайна партія не побачить загрозу дефляції. У серпні шестимісячна інфляція РСЕ становила 2,9%, у вересні - 2,4%, в Жовтні - 1,6%, а в листопаді 1,2%. І це ще не межа. Можливо, першою викине білий прапор Уолл-стріт…

 

І все ж, чи збудуться похмурі прогнози на 2012 рік, залежить від ступеня міцності нервів у політиків. Поглиначі шокових наслідків потендітнішали, але не втратили своєї функціональності. У Центробанків є можливість запобігти повторення подій 1930-х, навіть з нульовими ставками. Для цього потрібно запровадити монетарний стимул, який полягає в купівлі активів небанківського сектора і прагненні до номінального дефіциту ВВП на рівні 5%. На жаль, політики з усього світу готові визнати поразку і скласти зброю, зате фаталісти святкують перемогу.



Друга частина нашої зими Кондратьєва (циклічного економічного багаторічного спаду – Фіртка) настає в страшний час для Європи, в годину незворотного розколу між Північчю і Півднем.

 

Європейський центральний банк вніс в це свою лепту, дозволивши грошовій масі скоротитися. Фіскальне посилення на тлі розкручування низхідної спіралі, лише ускладнить справу. Банки швидше скоротять обсяг видаваних кредитів приблизно на 1 трлн. євро, щоб виконати нові вимоги до підтримання капіталу, ніж посилять кредитну кризу. Загалом, всі політики запрограмовані на глибоку рецесію. Її ми й отримаємо. Монетарний союз занадто ослаблений, щоб протистояти цим ударам. У лютому Маріо Драгі, глава ЄЦБ, знизить процентну ставку до 0,5%, щоб зберегти темп пасивного посилювання. Непродумані покупки італійських та іспанських облігацій швидше зашкодять, ніж принесуть користь. Скоротивши кількість існуючих власників облігацій до мінімумів, ЄЦБ спровокує повільний відхід інвесторів з ринку. Драгі знає про це, але у нього зв'язані руки.



Бундесбанк буде спонсорувати партизанську війну проти друкування грошей через видання Die Welt і Handelsblatt, і паралізує керуючу рада ЄЦБ. Він припинить свою підривну діяльність тільки коли Ангела Меркель скаже Дженс Уідманну, що «вже досить». Але тоді буде надто пізно. Економічний спад зіпсує бюджети Італії, Іспанії, Португалії і Франції. Фінансова консолідація сама по собі вже буде виглядати як сізіфова праця. Лідерам Середземноморських країн не вдасться переконати громадськість у необхідності таких середньовічних варварських економічних стратегій. Розкол в політиці поглибиться, підсиляться ультраправі й ультраліві партії. У Франції дочка націоналіста Жан-Марі Ле Пен переможе Саркозі на виборах, в країні почнеться терор і перехід до старого франку. Щоб зберегти Проект, потрібно подвоїти сили для придушення невдоволення, при цьому комісари ЄС виявляться «ізгоями» в адміністративних колах Греції та Італії. Своєю руйнівною політикою Європа не тільки не зможе зберегти свої кредитні рейтинги, але й спровокує серію знижень. Франція втратить рейтинг ААА, Австрія теж, особливо, якщо ситуація в Хорватії, Угорщині та Україні буде погіршуватися. Інвестори звернуть увагу на борг домогосподарств в Голландії, який перевищує 270% наявного доходу.




Число країн з рейтингом ААА буде швидко скорочуватися, тому Німеччині доведеться фінансувати EFSF до тих пір, поки сума умовних зобов'язань не досягне загрозливих розмірів. Це змусить Європу сконцентруватися. Франція об'єднається з іншими країнами і розіграє "латинську" карту, щоб нанести удар по Берліну і силою змусити його змінити політику. Жертви Португалії на догоду Трійці виявляться настільки ж марними, як і потуги Греції.

 

Коли Лісабон домовиться про другу програму допомоги, Греція вже пройде через масові заворушення і державний переворот, в Італії Сильвіо Берлусконі спробує повернути собі владу, роздуваючи ненависть до Тедечі.

 

Бундестаг буде безуспішно намагатися закликати всіх до порядку. Німеччина більше не зможе підтримувати валютний союз. Їй доведеться або пожертвувати своїми принципами і прийняти борговий союз і внутрішню інфляцію для порятунку валюти, якої вона ніколи не хотіла і ніколи не любила, або визнати фіскальний суверинітет країн, дозволивши ЄвропейськомуПроекту просто померти. Розважливий залізний Канцлер без зайвого шуму вижене еврофіла Вольфганга Шойбле (міністра фінансів Німеччини – Фіртка) і дозволить Проекту померти, при цьому роблячи вигляд, що рятує його з усіх сил. Ось такі от здогадки.


 

Джерело: The Telegraph


06.01.2012 1032 0
Коментарі (0)

16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2216
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1459
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3570
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5330
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1614
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

1985

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

100

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

380

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

819

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

1595
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

387
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

722
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2413 1
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

386
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

810
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4861
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

678
16.04.2025

Це перша в історії країни експозиція, де на кожній писанці зображено герб одного з історичних регіонів України — від кожної області до великого державного герба.  

540
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

476
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

348
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

668
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

831 2