Тетяна Терсенова-Заводовська: Знання етикету — запорука успіху в особистому і професійному житті

За два тижні стартує вже третій сезон “Школи етикету”. Близько 10 годин лекцій, десятки корисних порад та ексклюзивні секрети. Виховання, мода, стиль, розмова, культура — це  маленька частинка тем, які обговорюються на лекціях.

За підтримки народного депутата України Олександра Шевченка, кілька сотень людей мають змогу абсолютно безкоштовно відвідувати лекції на різноманітну тематику.

Чому етикет відіграє таку важливу роль та кого чекають у “Школі етикету” розповіла засновниця школи краси "Ювента", експерт з етикету, стилю і краси, один із тренерів на шоу "Від пацанки до панянки" Тетяна Терсенова-Заводовська.


“Етикет я викладаю вже 18 років. Вважаю, що етикет — потрібне, я б сказала необхідне, знання. Етикетом треба зайнятися раніше, ніж етикет займеться тобою. Ще відомий актор Джек Ніколсон казав, що етикет – це не абстракція і не снобізм, етикет – це доступна форма ввічливої поведінки.

У наш час люди багато їздять, подорожують, спілкуються, зустрічаються і часом припускаються дуже прикрих помилок, які інколи можуть коштувати кар'єри чи знайомства. У “Школі етикету” хочемо навчити прикарпатців одягатися стильно, вишукано, спілкуватися грамотно, правильно. Як вдягнутися на співбесіду, як тримати виделку, ніж — це базові знання, які потрібні будь-якій людині у сучасному світі”, - розповідає викладачка “Школи етикету”.

- Хто приходить на Ваші лекції?

- Чоловіки, жінки, молодь, професори, цілі родини, студенти, підлітки. Ми не обмежуємо наших учнів ні у статі, ні у віці, ні у професії. Раді бачити усіх, хто розуміє важливість цього навчання.

- З чого починається навчання у “Школі етикету”?

Найперше — теорія. Виникнення етикету, його зародження, історичні факти. Потім вивчаємо столовий етикет — основу гарних манер. Саме зі столовим етикетом у більшості українців виникають проблеми. Найчастіше вони припускаються трьох помилок — неправильно тримають прибори, не знають що робити з серветкою, чи класти її на коліна чи ховати за комір та неправильно сидять за столом.

- Чи бачите Ви еволюцію ваших учнів під час навчання, скажімо в одязі?

-Звісно! Якщо на першу лекцію дівчина ще може прийти вся у паєтках, камінні, рюшах, мереживі. То під кінець навчання — її одяг вишуканий, стриманий.

- Чому Ви долучилися до команди Олександра Шевченка та викладаєте у “Школі етикету, яка відбувається за його сприяння?

- Олександр Леонідович робить ставку на молодь, молодих креативних новаторів, він зацікавлений у їх розвитку та навчанні. Не дарма ж кажуть, що діти — то наше майбутнє. Мені імпонує такий підхід.

- На лекціях Школи Ви неодноразово піднімали тему зовнішнього вигляду. Що для Вас табу в одязі?

- На жаль, люди часто не усвідомлюють, що їх зовнішньому вигляду оточуючі надають надто велике значення. Часом це може зіграти з ними злий жарт, особливо якщо одяг, макіяж чи аксесуари не доречні у тій чи іншій ситуації. Особисто я не люблю епатаж, різнокольорове волосся, велику кількість блискіток, стразів, особливо це недоречно в офіційних установах чи на ділових зустрічах. Часом заходжу у приміщення міської ради і складається враження, що потрапила у “Мулен Руж” (знамените класичне кабаре в Парижі). У секретарок високі ботфорти, великі волани, рюші, дешева яскрава біжутерія, а замість зачіски — розпущене волосся.

Також мені дуже не подобається яскравий довгий манікюр. Переконана, що чим прозоріший лак на нігтях у дівчини, тим вона вишуканіша.

Кожна дівчина, жінка має знайти або створити свій власний стиль. Стиль — це тиша,  а крик — це несмак. Модним бути не можливо. Бо мода “ходить”  лише на подіумі і вона дуже мінлива. А от стильно вдягатися можна завжди. Для цього не потрібні шалені статки.

- Сучасний графік життя часом не дозволяє ретельно дотримуватись усіх тонкощів етикету чи стилю в одязі. Наостанок, поділіться своїми правилами бездоганного вигляду за будь-яких умов?

- Навіть якщо я з потяга чи після довгої дороги — макіяж все одно має бути свіжим, одяг чистим,  напрасованим. Також звертаю увагу на чистоту взуття та його стан. Це базові поради, які допоможуть завжди бути на висоті. Є ще одне правило, яким я здивую більшість жінок — мій чоловік не бачить мене з бігуді на голові чи з маскою на обличчі, коли я вдома. Для мене це неприпустимо. Жіночі “метаморфози” ніхто не має бачити. Чому? Про це та інше я розповім на лекціях “Школи етикету”.


Заняття стартують уже на початку листопада  - 6, 13, 20 та 27 о 18:00 у готелі "Станіславів", що по вул. Чорновола.

Заняття безкоштовні! Запрошуємо всіх, незалежно від віку і статі.


24.10.2018 8330 4
Коментарі (4)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1802
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1790
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1774
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5275 42
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2076 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1457

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

612

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

707

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

904

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

935
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1670
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3600
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10181
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26056
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10087 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7654
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

841
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1343
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

316
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1204
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

792
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

1018