Тетяна Терсенова-Заводовська: Знання етикету — запорука успіху в особистому і професійному житті

За два тижні стартує вже третій сезон “Школи етикету”. Близько 10 годин лекцій, десятки корисних порад та ексклюзивні секрети. Виховання, мода, стиль, розмова, культура — це  маленька частинка тем, які обговорюються на лекціях.

За підтримки народного депутата України Олександра Шевченка, кілька сотень людей мають змогу абсолютно безкоштовно відвідувати лекції на різноманітну тематику.

Чому етикет відіграє таку важливу роль та кого чекають у “Школі етикету” розповіла засновниця школи краси "Ювента", експерт з етикету, стилю і краси, один із тренерів на шоу "Від пацанки до панянки" Тетяна Терсенова-Заводовська.


“Етикет я викладаю вже 18 років. Вважаю, що етикет — потрібне, я б сказала необхідне, знання. Етикетом треба зайнятися раніше, ніж етикет займеться тобою. Ще відомий актор Джек Ніколсон казав, що етикет – це не абстракція і не снобізм, етикет – це доступна форма ввічливої поведінки.

У наш час люди багато їздять, подорожують, спілкуються, зустрічаються і часом припускаються дуже прикрих помилок, які інколи можуть коштувати кар'єри чи знайомства. У “Школі етикету” хочемо навчити прикарпатців одягатися стильно, вишукано, спілкуватися грамотно, правильно. Як вдягнутися на співбесіду, як тримати виделку, ніж — це базові знання, які потрібні будь-якій людині у сучасному світі”, - розповідає викладачка “Школи етикету”.

- Хто приходить на Ваші лекції?

- Чоловіки, жінки, молодь, професори, цілі родини, студенти, підлітки. Ми не обмежуємо наших учнів ні у статі, ні у віці, ні у професії. Раді бачити усіх, хто розуміє важливість цього навчання.

- З чого починається навчання у “Школі етикету”?

Найперше — теорія. Виникнення етикету, його зародження, історичні факти. Потім вивчаємо столовий етикет — основу гарних манер. Саме зі столовим етикетом у більшості українців виникають проблеми. Найчастіше вони припускаються трьох помилок — неправильно тримають прибори, не знають що робити з серветкою, чи класти її на коліна чи ховати за комір та неправильно сидять за столом.

- Чи бачите Ви еволюцію ваших учнів під час навчання, скажімо в одязі?

-Звісно! Якщо на першу лекцію дівчина ще може прийти вся у паєтках, камінні, рюшах, мереживі. То під кінець навчання — її одяг вишуканий, стриманий.

- Чому Ви долучилися до команди Олександра Шевченка та викладаєте у “Школі етикету, яка відбувається за його сприяння?

- Олександр Леонідович робить ставку на молодь, молодих креативних новаторів, він зацікавлений у їх розвитку та навчанні. Не дарма ж кажуть, що діти — то наше майбутнє. Мені імпонує такий підхід.

- На лекціях Школи Ви неодноразово піднімали тему зовнішнього вигляду. Що для Вас табу в одязі?

- На жаль, люди часто не усвідомлюють, що їх зовнішньому вигляду оточуючі надають надто велике значення. Часом це може зіграти з ними злий жарт, особливо якщо одяг, макіяж чи аксесуари не доречні у тій чи іншій ситуації. Особисто я не люблю епатаж, різнокольорове волосся, велику кількість блискіток, стразів, особливо це недоречно в офіційних установах чи на ділових зустрічах. Часом заходжу у приміщення міської ради і складається враження, що потрапила у “Мулен Руж” (знамените класичне кабаре в Парижі). У секретарок високі ботфорти, великі волани, рюші, дешева яскрава біжутерія, а замість зачіски — розпущене волосся.

Також мені дуже не подобається яскравий довгий манікюр. Переконана, що чим прозоріший лак на нігтях у дівчини, тим вона вишуканіша.

Кожна дівчина, жінка має знайти або створити свій власний стиль. Стиль — це тиша,  а крик — це несмак. Модним бути не можливо. Бо мода “ходить”  лише на подіумі і вона дуже мінлива. А от стильно вдягатися можна завжди. Для цього не потрібні шалені статки.

- Сучасний графік життя часом не дозволяє ретельно дотримуватись усіх тонкощів етикету чи стилю в одязі. Наостанок, поділіться своїми правилами бездоганного вигляду за будь-яких умов?

- Навіть якщо я з потяга чи після довгої дороги — макіяж все одно має бути свіжим, одяг чистим,  напрасованим. Також звертаю увагу на чистоту взуття та його стан. Це базові поради, які допоможуть завжди бути на висоті. Є ще одне правило, яким я здивую більшість жінок — мій чоловік не бачить мене з бігуді на голові чи з маскою на обличчі, коли я вдома. Для мене це неприпустимо. Жіночі “метаморфози” ніхто не має бачити. Чому? Про це та інше я розповім на лекціях “Школи етикету”.


Заняття стартують уже на початку листопада  - 6, 13, 20 та 27 о 18:00 у готелі "Станіславів", що по вул. Чорновола.

Заняття безкоштовні! Запрошуємо всіх, незалежно від віку і статі.


24.10.2018 8539 4
Коментарі (4)

29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

626
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

1160
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

2486
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1342
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1979 9
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2913

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

665

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

747

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1654

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1638
28.11.2024

Багато хто, бажаючи схуднути чи поліпшити здоров'я, звертається до модних дієт. Але правда в тому, що більшість дієт не дають тривалого результату і навіть можуть нашкодити організму.  

335
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

445
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18360
30.11.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

7473
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3651
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

1037
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10774
26.11.2024

Оцінюватимуть фіналістів члени міжнародного журі з п'яти європейських країн.

283
29.11.2024

Цей закон набуде чинності з 1 грудня.

281
28.11.2024

2024 рік — це рік, коли у громад забрали військовий податок на доходи, військове ПДФО.

470
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

445
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

677