Tesla засвоює уроки після скандалу у Китаї

Tesla потрапила в черговий скандал в Китаї, коли компанія намагається завоювати нових клієнтів там за допомогою автомобілів, які, за її словами, будуть розроблені відповідно до їхніх уподобань.

Цього тижня стенд Tesla на Шанхайському автосалоні ненадовго опинився в облозі протестуючих, які скаржились на проблеми з його автомобілями, критику, що вже кілька місяців переслідує компанію Ілона Маска на найбільшому світовому ринку.

Відеокадри інциденту в понеділок, який пізніше став вірусним у Китаї, демонструють, як жінка вказуючи на транспортний засіб Tesla, стверджує, що в її машині були несправні гальма. Пізніше демонстранта, на якому була біла футболка з логотипом Tesla та напис "відмова гальма", схопили працівники охорони.

Інцидент затьмарив оголошення, яке американська компанія зробила того ж дня, коли керівник компанії Tesla заявив китайській газеті 21st Century Business Herald, що автовиробник почне розробляти деякі свої машини в Китаї з нуля - з новими моделями, які включатимуть "багато китайських елементів."

Хоча транспортні засоби будуть розроблені на основі китайських споживчих досліджень, вони також будуть продаватися по всьому світу, повідомляє Грейс Тао Лін, віцепрезидент з питань зовнішніх справ у Китаї Тесла.

Ця новина повинна була ознаменувати важливу віху в планах експансії Тесли в Китай, що є критичним для її глобальної стратегії. Китай припадає на п'яту частину доходу Tesla (TSLA) і є його другим за величиною ринком після США, згідно з недавньою заявкою компанії.

Сам Маск заявив, що Китай може стати "найбільшим ринком" для автовиробників у довгостроковій перспективі.

Але хоча в минулому компанія насолоджувалась теплим прийомом у Китаї - особливо після відкриття гігафабрики на околиці Шанхаю - її репутація за останні місяці постраждала, вирішуючи різні питання - від того, як виготовляються її машини, до проблем з тим, що він збирає.


"Немає можливості" йти на компроміси

Деякі з цих зауважень знову спасти на думку в понеділок на Шанхайському автосалоні, де Тао, керівник Tesla, виступав для ЗМІ.

Пізніше жінка, яка піднялася на машину, була заарештована поліцією Шанхаю на п'ять днів за порушення громадського порядку, тоді як співвласник автомобіля Tesla, який також поїхав на конференцію на знак протесту, отримав адміністративне попередження на тій же підставі.

У вівторок у заяві поліції йдеться, що демонстранти поїхали на автосалон, щоб "висловити своє невдоволення".

Протестуючого чоловіка поліція ідентифікувала лише за прізвищем, Чжан, "ігнорував" спроби співробітників конференції заспокоїтися, і виліз на дах демонстраційного автомобіля, пошкодивши транспортний засіб".

Після інциденту Тао звернулася до цього питання з місцевими ЗМІ, сказавши, що її команда "запропонувала багато рішень" для вирішення суперечки з цим замовником.

Але Тао, здавалося, також прокоментував дії протестуючих і припустив, що їх, можливо, найняли для виконання трюку.

"Дії були дуже професійними - за цим можуть стояти зацікавленні люди", - сказав він журналісту фінансового журналу в Пекіні.

Замовник "не приймає перевірку транспортних засобів і наполягає на високій компенсації", додав Тао.

"Я думаю, що для нас немає можливості піти на компроміс".

Ті самі настрої були відображені в офіційній заяві компанії, яку опублікували у понеділок. Tesla пообіцяла розглядати скарги щодо своїх автомобілів, але попередила, що буде твердо виступати проти, на його думку, невиправданої критики.

"Для нас цінний кожен клієнт, тому ми готові дати публічну обіцянку: якщо це проблема з продуктами Tesla, Tesla буде ... твердо виконувати взяті на себе обов'язки до кінця", - заявила компанія у дописі на соціальній мережі "Weibo"

"В той самий час нам потрібно пояснити: наша позиція полягає в тому, щоб не йти на компроміси з необґрунтованими вимогами".

Це викликало роздратування у багатьох людей у ​​Китаї, які звернулись до соціальних мереж, щоб висловити власні скарги на відповідь Тесли.

Хоча деякі користувачі заявляли, що не згодні з силовим підходом Чжан, багато хто також хвалив її, називаючи "сміливою" щодо протистояння Tesla.

Інцидент також підбадьорив критиків Tesla в китайських державних ЗМІ.

У вівторок державне інформаційне агентство "Сіньхуа" вдарило по Теслі бурхливим коментарем під назвою: "Хто надає Tesla впевненість бути безкомпромісним?"

Відповідь Дао у статті назвали "зарозумілою", яка не показала "жодної щирості у розв'язанні проблеми".

"Прокурорська щоденна газета", офіційна газета найвищого прокурорського складу Китаю, також підривала авторитет Tesla.

"Автомобільні компанії повинні проявляти щирість у розв'язанні проблем, працювати з відгуками споживачів, забезпечувати ефективні канали зв'язку та активно співпрацювати з розслідуваннями для з'ясування фактів. В іншому випадку дотримання жорсткої позиції лише зашкодить обом сторонам", - написано в редакційній статті.

Tesla не відразу відповіла на запит CNN Business про додаткові коментарі. Але до вівторка ввечері компанія вже розпочала огляд.

У новій заяві, розміщеній на Weibo, вибачилися перед "власниками автомобілів" і пообіцяли "проводити сувору самоперевірку та самокорекцію, одночасно співпрацюючи з розслідуванням відповідних державних департаментів".


Виклики, що виникають

Скандал виник в особливо складний час для Tesla.

У лютому Tesla викликали регулятори для обговорення якості своїх автомобілів, виготовлених у Шанхаї. Влада заявила, що стурбована кількома проблемами з автомобілями, включаючи "ненормальне прискорення" та "пожежі акумулятора".

Наступного місяця з'явилися повідомлення про те, що військові країни заборонили в'їзд автомобілів до її комплексів через побоювання щодо того, що камери на борту можуть бути використані для шпигунства.

Зовсім недавно компанія зазнала критики за низку проблем, пов'язаних з її автомобілями. У лютому вона була змушена вибачитися після того, як на відео видно, як один зі співробітників китайського міста Наньчан розповідає клієнту, що потенційне перевантаження державної мережі могло спричинити проблеми у його електромобіля після зарядки.

"Ми просимо вибачення за непорозуміння", - сказала тоді Tesla в публікації Weibo. "Ми [зараз] розв'язуємо проблему, а також тестуємо та розслідуємо причину цієї помилки".

Tesla намагався запевнити чиновників у Китаї, безпосередньо відповідаючи на критику. Минулого тижня Тао заявив владі, що будь-які дані, які компанія збирає в Китаї, будуть зберігатися в межах країни, повідомляють китайські державні ЗМІ.

Навіть Маск втрутився. Минулого місяця генеральний директор-мільярдер з'явився в рідкісному інтерв'ю державному мовнику China Central Television (CCTV), висловлюючи вдячність китайському уряду і прогнозуючи, що країна може "стати найбільшою економікою у світі".

Кілька днів тому він особисто взяв участь у важливому урядовому засіданні, заявивши, що машини його компанії ніколи не будуть використовуватися для шпигунства в країні.

А цього тижня Маск планує взяти участь у китайському форумі Боао для Азії, згідно зі списком гостей, опублікованим організатором конференції на WeChat. Впливовий форум, як правило, відвідують тисячі керівників та політичних лідерів, і у вівторок він включав звернення президента Китаю Сі Цзіньпіна.

Також компанія, здається, усвідомлює, наскільки високі ставки, як показує її швидка корекція курсу цього тижня.

"Виходячи з цього досвіду, - зазначає компанія у своєму дописі на вебсайті Weibo, - ми намагатимемось усіляко засвоювати уроки".

за матеріалами CNN


22.04.2021 1264
23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

133
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1332 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

1987
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2061 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7433
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15172 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

216

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

964

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1033

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1823
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

222
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

600
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

835
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3081
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

841
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1902
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

933
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35083 1
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

426
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

571
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

897
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

800