Терапія раку дендритними клітинами: новий напрямок імунотерапії

Дендритні клітини (ДК) все частіше використовують у розвинених країнах для лікування раку. Більшість розроблених вакцин на основі ДК все ще не входять до стандартних протоколів надання медичної допомоги пацієнтам, але терапія дендритними клітинами вже успішно застосовується в окремих спеціалізованих центрах. Розповідаємо, що таке ДК та як вони допомагають лікувати рак.

ДК для імунної терапії раку: як це працює

Імунна система зазнає труднощів для того, щоб відрізнити нормальну тканину від пухлини. Тому вона слабко атакує ракові клітини. Такої імунної відповіді недостатньо, щоб знищити пухлину або хоча б зменшити її у розмірах.

Але імунітет людини здатний багато на що, якщо його підстебнути і навчити. Тому імунотерапевтичні методики раку стають все більш поширеними у розвинених країнах.

Застосування ДК – один із найперспективніших напрямів імунотерапії. Вже розроблені дендритно-клітинні вакцини на лікування практично всіх видів онкозахворювань, і зараз вони проходять клінічні дослідження.

ДК є імунними клітинами, завдання яких полягає в тому, щоб захопити антиген, розділити його на частини та продемонструвати Т-клітин. В результаті Т-клітини розуміють, які цілі їм потрібно атакувати. У ході лікування лікарі використовують ДК, щоб навчити їх розпізнавати антигени пухлини. Потім ПК вводять в організм людини, щоб вони передали інформацію Т-клітин. Внаслідок такого лікування запускається системна імунна реакція, яка зменшує як первинну пухлину, так і метастази.

Кому підходить лікування та як воно проводиться

Найчастіше ДК використовують на останній стадії раку, оскільки це системний метод лікування, який впливає весь організм. Також методику все частіше застосовують для ад'ювантного (післяопераційного) лікування, щоб знизити ризик рецидиву або збільшити тривалість безрецидивного періоду.

Клітинна терапія раку безпечна та зручна для пацієнта. У людини беруть кров, із якої виділяють моноцити. Потім фахівці забезпечують їх трансформацію в ДК та обробляють антигенами (стандартними або отриманими з пухлини пацієнта). Виробництво вакцини займає 2-3 тижні. Її вводять підшкірно 3-5 разів з інтервалами кілька тижнів.

Терапія ДК поєднується з будь-якими методами лікування раку, і особливо хороші результати забезпечує у комбінації з інгібіторами контрольних точок імунної відповіді та онколітичними вірусами. Вона не викликає тяжких побічних ефектів і добре переноситься.

Якщо ви хочете пройти діагностику та лікування за кордоном із використанням ДК, скористайтесь сервісом Booking Health. Співробітники компанії підберуть вам відповідний медичний центр, який спеціалізується на імунної терапії раку і демонструє видатні результати. На сайті Booking Health можна дізнатися актуальні ціни та записатися на лікування на зручні дати. Фахівці з медичного туризму організують для вас подорож. Лікування під час запису через Booking Health обійдеться вам дешевше за рахунок відсутності додаткових зборів із іноземних пацієнтів.

Реклама


25.04.2024 186
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

2192 1
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

1541
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

5322
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

15261 11
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

3648 1
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

3476

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

186

13 червня 2024 року США та Україна підписали двосторонню безпекову угоду, яка має декларативний характер. Документ не буде ратифікований Конгресом США, бо являє собою декларацію про наміри без чітких гарантій безпеки.

259

Війна росії проти України зірвала всі маски, і нарешті весь світ побачив жорстокість росіян, які використовують всі методи задля поневолення українського народу. Одним із цих інструментів є російське православ’я — а саме РПЦ з їх філією в Україні УПЦ МП.  

1397

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

2744
19.06.2024

Часті дощі та висока вологість повітря сприяють розвитку фітофтори на томатах. Це — грибкове захворювання, яке вражає листки, стебла й плоди.

806
14.06.2024

Причин швидкого набору ваги може бути багато. Це може бути спричинене зміною способу життя або ж вказувати на серйозні проблеми зі здоровʼям.

409
08.06.2024

У Богородчанах на Івано-Франківщині з вересня 2024 року відновить роботу місцеве тепличне господарство, що простоювало вісім років.

1573
17.06.2024

Монастир Успіння Матері Божої — чинний чоловічий греко-католицький монастир Чину Св. Василія Великого у селі Погоня.   

817
13.06.2024

Вознесіння Спасителя — це один із великих Господських празників літургійного (церковного) року.

555
09.06.2024

Війна змусила багатьох замислитись, чому Бог допускає таку страшну ситуацію в Україні?  

711
04.06.2024

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

1064
20.06.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

21999
20.06.2024

Під час опитування респондентів просили висловити згоду або незгодну з рядом тверджень. Одне з тверджень: «Зеленський має бути Президентом до кінця воєнного стану».   

127
17.06.2024

Івано-Франківська ОВА посіла дев'яте місце у рейтингу.    

534
12.06.2024

Більшість українців — 63% — вважають, що критика окремих дій влади має бути або бути в конструктивних рамках, які б не розхитували ситуацію в країні (50%).  

544 1
08.06.2024

Більшість українців віддають перевагу демократичній системі, аніж сильному лідерству.

1006 1