Терапія раку дендритними клітинами: новий напрямок імунотерапії

Дендритні клітини (ДК) все частіше використовують у розвинених країнах для лікування раку. Більшість розроблених вакцин на основі ДК все ще не входять до стандартних протоколів надання медичної допомоги пацієнтам, але терапія дендритними клітинами вже успішно застосовується в окремих спеціалізованих центрах. Розповідаємо, що таке ДК та як вони допомагають лікувати рак.

ДК для імунної терапії раку: як це працює

Імунна система зазнає труднощів для того, щоб відрізнити нормальну тканину від пухлини. Тому вона слабко атакує ракові клітини. Такої імунної відповіді недостатньо, щоб знищити пухлину або хоча б зменшити її у розмірах.

Але імунітет людини здатний багато на що, якщо його підстебнути і навчити. Тому імунотерапевтичні методики раку стають все більш поширеними у розвинених країнах.

Застосування ДК – один із найперспективніших напрямів імунотерапії. Вже розроблені дендритно-клітинні вакцини на лікування практично всіх видів онкозахворювань, і зараз вони проходять клінічні дослідження.

ДК є імунними клітинами, завдання яких полягає в тому, щоб захопити антиген, розділити його на частини та продемонструвати Т-клітин. В результаті Т-клітини розуміють, які цілі їм потрібно атакувати. У ході лікування лікарі використовують ДК, щоб навчити їх розпізнавати антигени пухлини. Потім ПК вводять в організм людини, щоб вони передали інформацію Т-клітин. Внаслідок такого лікування запускається системна імунна реакція, яка зменшує як первинну пухлину, так і метастази.

Кому підходить лікування та як воно проводиться

Найчастіше ДК використовують на останній стадії раку, оскільки це системний метод лікування, який впливає весь організм. Також методику все частіше застосовують для ад'ювантного (післяопераційного) лікування, щоб знизити ризик рецидиву або збільшити тривалість безрецидивного періоду.

Клітинна терапія раку безпечна та зручна для пацієнта. У людини беруть кров, із якої виділяють моноцити. Потім фахівці забезпечують їх трансформацію в ДК та обробляють антигенами (стандартними або отриманими з пухлини пацієнта). Виробництво вакцини займає 2-3 тижні. Її вводять підшкірно 3-5 разів з інтервалами кілька тижнів.

Терапія ДК поєднується з будь-якими методами лікування раку, і особливо хороші результати забезпечує у комбінації з інгібіторами контрольних точок імунної відповіді та онколітичними вірусами. Вона не викликає тяжких побічних ефектів і добре переноситься.

Якщо ви хочете пройти діагностику та лікування за кордоном із використанням ДК, скористайтесь сервісом Booking Health. Співробітники компанії підберуть вам відповідний медичний центр, який спеціалізується на імунної терапії раку і демонструє видатні результати. На сайті Booking Health можна дізнатися актуальні ціни та записатися на лікування на зручні дати. Фахівці з медичного туризму організують для вас подорож. Лікування під час запису через Booking Health обійдеться вам дешевше за рахунок відсутності додаткових зборів із іноземних пацієнтів.

Реклама


25.04.2024 443
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

341
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13889 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1587
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

878
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6156
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1730

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

645

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1472

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1281

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1171
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

527
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

665
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1585
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

608
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

893
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5929
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13699
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

258
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

556
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

491
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

801 2