«Тепле Різдво» об’єднає серця у Надвірній

 

/data/blog/94643/9ecb57d593a76b52224e5b1add162b92.13f48bf3287d5a303b22e8d8622b3109

 

«Тепле Різдво» завітає у Надвірну, щоб об’єднати і зігріти серця.

 

Ідейники культурно-мистецького проекту вперше у прикарпатському містечку прикрасять ялинку іграшками виготовленими виключно на гуцульський манер, також облаштують стилізоване ярмаркове містечко. А найголовніше, що кожен мешканець міг долучитися до підготовки свята.



«Тепле Різдво» стартуватиме з відкриття новорічної ялинки, яке відбудеться 22 грудня на центральній площі Надвірної, майдані Шевченка, і триватимуть аж до середини січня.



«Ідея започаткувати проект «Тепле Різдво» у Надвірній виникла вже давно. Ми хочемо організувати різдвяний ярмарок на центральній площі міста як це роблять у європейських столицях, привернути увагу туристів, які проїжджають Надвірною, прямуючи на гірськолижні курорти , до нашого міста, - розповідає ідейник проекту Тетяна Пришляк. – На ярмарку будуть продавати концептуальну різдвяну продукцію, тут можна буде поласувати та придбати різноманітні смаколики і, звичайно ж, в різдвяному містечку щодня відбуватимуться мистецькі атракції, майстер-класи, конкурси, розваги. Таку ідею охоче підтримали депутати міської ради, мер і районна державна адміністрація».



Організаторам свята, щоб одягти головну ялинку Надвірної знадобилося майже сотня новорічно-різдвяних іграшок. Їх власноруч виготовляли діти місцевої художньої школи, вчителі та волонтери, які підтримали проект. 



«Ідея оновлення нашої ялинки з’явилася торік, коли був створений вертеп з сіна, який встановили біля головного Собору міста. Цього разу перенесемо його до ялинки і вже в комплексі з новими іграшками облаштуємо ярмаркове містечко», - каже координатор проекту Микола Зузанський



«Тепле Різдво» дивуватиме гостей та жителів міста унікальною шопкою, персонажі якої виготовлені із сіна. А під час ярмарку кожен охочий зможе взяти участь у майстер-класі, і на згадку про свято зробити сувенір. Як працювати із сіном, чи зробити гуцульську ялинкову прикрасу, покажуть майстрині з Надвірнянської художньої школи.



«Ми з дітьми вже робили на майстер-класах вироби з сіна. Плануємо показати іншим дітям, які прийдуть на ярмарку, що можна виготовити своїми руками з такого простого матеріалу, - розповідає директор художньої школи Жанна Бондаренко. – Це буде логічне продовження нашої ідеї, що будь-хто може зробити таку ж прикрасу, як і на головній ялинці, і взяти її з собою додому».



Майстриня переконана, що є безліч альтернатив «китайській» новорічній іграшці. 



«Концепція «Теплого Різдва» так само полягає в тому, що б ми зробили гуцульську ялинку. Дітям така ідея надзвичайно сподобалось, - продовжує Бондаренко. –  Ми демонструємо, що китайський ширпотреб вже давно нам не потрібен, бо все можна робити своїми руками. Вибирали форму і кольори, які притаманні гуцульському килиму і гармоніювали з яворівською іграшкою».



Ідейники проекту «Тепле Різдво» хочуть познайомити  мешканців гірського містечка і туристів з унікальними новорічно-різдвяними прикрасами у гуцульському стилі. 

 

Як розповідають Надвірнянські майстри навіть святкову ялинку у Ватикані прикрашають яворівськими іграшками.



«Яворівська іграшка особлива тим, що вона просто формою, їй притаманні всі українські символи і кольори, які є в писанці, у вишивці, - залюбки пояснює вчитель художньої школи Наталія Пак. – Яворівські іграшки використовувалися перш за все як забавки для дітей. Це були коники, пташки, півники, янголи. Але український народ і практичний, іграшками також прикрашали ялинка та вікна».

 

Ще одна ідея «Теплого Різдва» - згуртувати довкола роботи і підготовки до новорічно-різдвяних свят мешканців міста та активістів. 



«Нам надзвичайно зараз бракує тепла і єдності. Ми живемо у нелегкий час, і я думаю, що якраз в кожній українській родині, коли близькі гуртуються навколо приготування до Різдва, коли вони разом щось роблять, тоді святкування стає особливим і величним, - переконана Тетяна Пришляк. – Ми так само хочемо і в надвірнянській родині згуртувати волонтерів, активістів, небайдужих мешканців.Ми кинули клич по соціальних мережах і багато людей  дійсно приходили допомагати малювати іграшки і лагодити ярмаркові будиночки, дівчата та жінки добровільно зголошується пекти пампухи та різдвяні пряники. Доречі саме пряник став символом фестивалю.Тому в чомусь ми вже якусь місію виконали, тобто згуртували молодих, небайдужих людей, виявили свої творчі здібності, таланти. А тепер повинні перетворити Різдво в рідному місті на щось таке смачне, тепле, цікаве та гостинне. Перетворити Надвірну на місце, де безумовно живе Різдво.. А там, де Різдво, там казка і стаються дива".

 

/data/blog/94643/4868a46ca0793b51cce83590f2a1c107.6a1a6ab45409961adfee184967396d0d

 


16.12.2015 831 0
Коментарі (0)

09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1389
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1049
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2070
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3553
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1340
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1331

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1687

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

500

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1138

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1307
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

393
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24253
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

500
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

439
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

619
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1508
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

676
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

4609
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

602
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1522 2
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

614
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

525