фото: news.if.ua
Домбровський кар’єр знову нагадав про себе і вже з середи практично щодня науковці моніторять процеси на цьому об’єкті екологічної небезпеки Калущини.
Науковці поки що не зійшлися на думці про природу цього явища. Між тим, у місті уже з’явилася інформація про те, що річка Сівка прорвалася до кар’єру, а, отже почалися загрозливі незворотні процеси.
Як пишуть Вікна, цього тижня науковці розробили та подали свої висновки та пропозиції щодо усунення надзвичайної ситуації на Домбровському кар’єрі.
Технологія, яку пропонують науковці, вже впроваджена на шахтах Донбасу і Львівсько-Волинського басейнів, Донецькому метрополітені, тунелях «Укрзалізниці», шламосховищах Нікопольського феросплавного заводу, у Чорнобильській зоні відчуження, у Чехії — для захисту термальних мінеральних вод санаторіїв Карлови Вари, у США — для захисту довкілля від забруднення гідросфери важкими металами та у Тайвані — для запобігання потрапляння підземних вод при будівництві глибоких вентиляційних стволів і тунелів.
Технологія призначена для захисту й охорони навколишнього природного середовища від забруднення небезпечними речовинами, і передбачає здійснення гідроізоляції підземних гірничих виробок, кар’єрів, солевідвалів, сховищ небезпечних токсичних речовин за рахунок використання у ролі тампонажного матеріалу спеціальних розчинів.
Йдеться про створення протифільтраційної завіси.
Науковці пропонують 2 варіанти усунення ситуації на Домбровському кар’єрі, які дещо різняться за технологією, строками виконання та обсягами фінансування.
Науковці стверджують: процеси можуть як раптово зупинитися, так і стрімко зрости, затопивши Домбровський кар’єр.
Читайте також:
Домбровський кар’єр може раптово затопити?
Екологічні проблеми Прикарпаття вивчають учасники виїзного засідання Комітету Верховної Ради України