TEDx Івано-Франківськ: Творці фестивалю «Porto Franko» розповіли про його створення і цінність (фото+відео)

 

 

Запальні Роман Григорів та Ілля Разумейко стали спікерами четвертої конференції TEDxIvanoFrankivsk.

 

Роман Григорів – композитор, диригент, автор камерних, вокальних, симфонічних творів, а також опер та музики до вистав, перформер формації NOVA OPERA.

Ілля Разумейко – композитор, автор опер, електронної та вокальної музики, арт-менеджер, перфомер формації NOVA OPERA, студент віденської консерваторії.

 

Франківцям митці добре відомі як засновники та організатори сучасного мистецького фестивалю PORTO FRANKO.

 

Під час конференції спікери розповіли історію створення фестивалю.

 

"Всі великі проекти зароджуються на кухні у тьоті Валі. Але щоб вони далі розвивалися, треба вміти домовлятися з людьми з різних сфер. І не забувати про те, що всі драйвові ідеї та творчі люди приводять до випадковостей, які насправді зовсім не випадкові!" - такими словами розпочали виступ композитори.

 

Спікери відмітили, спочатку найважче було домовитись у цій будівлі :

 

 

Зокрема пригадали, як минулого року робили експеримент з «Децентралізацією», провівши акцію, коли музиканти грали у франківських маршрутках.

 

 

 

Цьогоріч Івано-Франківськ став відкритим портом «PORTO Franko» для мистецьких кораблів та пароплавів з усього світу.

 

Втім ще до початку фестивалю запустили маркетингову фішку, яка згодом стала відомою в інших міста. В центрі міста чоловічки в жовтих костюмах вигрузили жовтий контейнер без жодної символіки.

 

 

 

Відкривався фестиваль на даху драмтеатру звучанням частин з опер в першу чергу «HAMLET», «IYOV», «Непрості» та фрагментів з опери-цирк «BABYLON».

 

Пригадали як в Художньому музеї проходив унікальний ритуальний перформанс, який поєднав космічні звуки органу Bambuso sonoro із звуками ортодоксального хору, ісламськими наспівами сенегальського музиканта Кеба Ціссохо та буддиською ритуальною музикою для китайських народних інструментів Гуджену та Піпи, поєднуючи таким чином три релігійні практики в єдиний просторовий перформанс.

 

 

Також композитори Роман Григорів та Ілля Разумейко розповіли про гру на toy piano. Цей маленький інструмент подорожував з ними по світу. Почали тур в Києві, також були в Івано-Франківську, Чернівцях, на Коломийщині, а потім відправились У Відень, Копенгаген, Будапешт, Париж. Згодом в Китай, Австралію, Вашингтон. Ідея в тому, що цей маленький інструмент подорожує світом і на ньому грають різні люди.

 

 


30.09.2017 1278 0
Коментарі (0)

21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

134
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1319
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

2406 2
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

3571
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

2892
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2106

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

574

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

424

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1595

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

1752
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

246
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

469
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

764
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

325
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

837
07.12.2024

Перша святиня у селі була зведена далекого 1852 року. Споруда згоріла у роки І світової війни. Але попри складні часи прикарпатці взялись на її місці відновлювати храм. І нова церква була зведена 1924 року.  

10086
06.12.2024

Про День Святого Миколая, журналістка Фіртки розпитала в отця Миколая Микосовського, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1111
18.12.2024

У суботу, 21 грудня 2024 року, в приміщенні Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери відбудеться благодійний захід "Традиції Різдва в часі боротьби".  

460
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

214
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

339
13.12.2024

Литва є одним із найбільших прибічників й адвокатів України на міжнародній арені.

367
11.12.2024

В Україні продовжують цифровізацію послуг для чинних і колишніх військовослужбовців та їхніх рідних.  

685