Тяжке розлучення по-комунальному

 

 /data/blog/119902/184e2d5a6edbf675b5bdf9d78a3a6942.jpg

 

Івано-франківська влада з одного боку підтримує створення ОСББ, а з іншого – заганяє співвласників багатоквартирних будинків знову до комунального управителя, пише Галицький Кореспондент. Мова йде про дольову участь власників квартир у співфінансуванні поточних і капітальних ремонтів у будинках. Адже для того, щоб міський бюджет профінансував якийсь відсоток цих робіт, ОСББ треба укласти договір з КП «Муніципальна інвестиційна управляюча компанія» (МІУК) і фактично знову повернутися до його управління. Співвласники багатоквартирних будинків вважають це дискримінацією і вимагають змін.

 

 

Пора покінчити з «рішаловом»

Голова правління об’єднання співвласників найвищого в Івано-Франківську багатоквартирного будинку по вул. Набережна, 32 Сергій Шевченко розповідає, що ОСББ мешканці будинку створили у квітні цього року. Відтак вони подали заяву на конкурс міської ради зі співфінансування та отримали 35 тис. грн. з міського бюджету на встановлення дверей. Місто профінансувало свою частку – 85%, а решта – мешканці. Проте за ці гроші змогли поміняти двері тільки на 2-6 поверхах 14-поверхового будинку.

 

На зборах, які відбулися у червні, мешканці прийняли рішення брати участь у програмі «Тепле місто», щоб завершити розпочате. Однак у відповіді виконавчого комітету міськради від 11 серпня йшлося про те, що на виконання Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» рішенням міської ради від 25.12. 2015 р. затверджено «Положення про дольову участь власників квартир (квартиронаймачів) у капітальному та поточному ремонті в багатоквартирних житлових будинках м. Івано-Франківська» та «Програму модернізації багатоквартирних житлових будинків м. Івано-Франківська на 2016-2020 рр.»). Тож виконком порадив Сергієві Шевченку для виконання робіт із заміни дверей надати КП «Муніципальна інвестиційна управляюча компанія» підтвердження готовності до дольової участі та укласти угоду про повне або часткове управління будинком.

 

Ще 12 серпня голови правлінь ОСББ Івано-Франківська написали звернення до депутатів міської ради, закликавши їх внести зміни в наявне положення. Адже ОСББ фактично позбавили можливості провести у своїх будинках поточні та капітальні ремонти. «Незважаючи на задеклароване – «відповідно до затверджених бюджетних програм, допомога може надаватись співвласникам всіх будинків житлового фонду, незалежно від форми управління такими будинками», фактично, такі роботи можуть бути проведені тільки на будинках, які залишились під управлінням МІУК, так як допомога може надаватись через розпорядника коштів. Питання допомоги співвласникам розглядається комісією зі співфінансуваня, яка утворена тим же МІУК», – сказано у зверненні.

 

Голови правлінь ОСББ міста вважають, що таким чином для тих, хто створив ОСББ, щоб самостійно управляти своїм майном, депутатами створено дискримінаційні умови доступу до співфінансування ремонтів з міського бюджету. Відтак їм залишається або укладати угоди з МІУК і фактично передавати свій будинок під її управління, або ж бути без співфінансування. «Ми пішли від МІУК, щоб повернутись до нього? Що це, як не дискримінація міською владою?» – обурюється Сергій Шевченко.

 

Тому голови правлінь ОСББ просять внести зміни в наявне «Положення» та передбачити участь ОСББ у співфінансуванні робіт поточного та капітального ремонтів житлових будинків з міського бюджету, а також передбачити участь їхніх представників у роботі відповідних комісій зі співфінансування.

 

«Свободівська частина влади хоче і далі заробляти через МІУК, через їхніх підрядників. А щоб було співфінансування напряму з бюджету і я сам знайшов собі підрядника, постачальника – таке неможливо, – продовжує Шевченко. – Депутат Стефан Магас подав запит, щоб внесли зміни у співфінансування. Але він для свого ОСББ «Китайська стіна» на якихось цікавих умовах «50 на 50» добився ремонту даху на кількох секціях. А самому добитися цього неможливо. У нас немає свого депутата, то Магас запропонував зібрати підписи, щоб він був нашим депутатом. Я йому відповів, що «рішалово», коли всі питання вирішувалися через когось, пора в державі завершувати».

 

 

Якісь зміни колись будуть

Директор департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою Михайло Смушак підтверджує, що така проблема справді є. Він переконує, що можливість співфінансування таки є, однак механізм влаштовує не всі ОСББ, тому його треба відкоригувати. Чиновник запевняє, що вже на наступній сесії міськради у положення внесуть зміни.

 

«Буде винесено проект рішення про внесення змін в наявне положення, де буде дана можливість всім без винятку співвласникам будинків незалежно від того, хто є управителем, брати участь у співфінансуванні на рівні з МІУК чи «Дирекцією замовника», – стверджує Смушак.

 

Але, за його словами, ще точно невідомо, як саме врегулюють це положення. Або буде розподіл коштів: частина йтиме на будинки комунальних управителів, частина – на інших управителів, або буде якийсь інший механізм для того, щоб рівні можливості були у всіх.

 

Як розповідає начальник управління житлової політики Геннадій Пономаренко, станом на 1 жовтня у місті зареєстровано 265 ОСББ. З них приблизно 65 створено за останніх 9 місяців. Це більше, ніж за чотири попередні роки. «Місто зацікавлене в якісному обслуговуванні житла. Чи це буде комунальний управитель, чи приватний, чи ОСББ – головне, щоб будинок кимось обслуговувався», – каже він.

 

За словами чиновника, якщо дивитися на положення про дольову участь у співфінансуванні з боку ОСББ, то справді незрозуміло, чому це раптом кошти виділяються не безпосередньо їм, а через якогось розпорядника. Однак у грудні депутати затвердили саме таке положення, оскільки за бюджетними коштами потрібен контроль. «На той момент вбачалося за правильне це робити через комунального управителя. Там не написано «МІУК». У нас є ще КП «Дирекція замовника», але воно здебільшого займається гуртожитками, і їм не дуже це потрібно. Чому комісія при МІУК? Бо сказано, що хто є розпорядником коштів, той і створює комісію», – розповідає Пономаренко.

 

Відтак він також наводить варіанти змін, які, правда, відрізняються від тих, що називав Смушак. Так, за одним із них, зі словосполучення «комунальний управитель» заберуть слово «комунальний». Тобто розпорядником коштів зможе стати будь-який управитель. За іншим варіантом, з положення та програми виключать поки що обов’язкову умову – укладення договору управління. Тобто якщо навіть розпорядником коштів залишатиметься комунальний управитель, то при цьому не буде необхідності укладати з ним договір.

 

«Зараз основна маса ОСББ опирається на те, що це неправильно, коли їм потрібно укладати договір з управителем, від якого вони тільки недавно пішли. Вони самі хочуть керувати. По суті, ОСББ, коли підписує договір з МІУК чи з «Дирекцією замовника» на управління, то воно просто передає генеральну довіреність на керування цим будинком. А щоб знову піти, має бути та сама процедура: збори і так далі. Тому це, можливо, й неправильно. Але на той момент управителів так і не було, це вони навесні вже почали формуватись», – підкреслює Пономаренко.

 

Втім він каже, що декілька ОСББ, в яких раніше МІУК не була управителем, таки уклали з ним договір на управління будинком задля дольової участі у сіпвфінансуванні. Однак ті, які пішли від МІУК, зараз принципово не укладуть договорів з нею. «Управителі дуже різношерсті – що приватний ЖЕК, що ОСББ, що обслуговуючі кооперативи, що комунальне підприємство. Це таке слизьке питання, яке треба так прописати, щоб було всім добре», – додає начальник управління житлової політики.

 

Що ж стосується відсоткового відношення у співфінансуванні, то це визначає комісія, яку створює розпорядник коштів. Тому цифри можуть відрізнятися, залежно від пріоритетності ремонту. Більшу частку місто фінансує тоді, коли мова йде про ремонт дахів, ліфтів, підвальних розгалужень чи енергозбереження.

 

Втім на сесію, яка відбулася 21 жовтня, проект змін до положення так і не був внесений. Однак головний комунальник міста Михайло Смушак запевнив, що його винесуть вже на наступну сесію.

 

Наталія ДЕРКЕВИЧ

Галицький Кореспондент


11.11.2016 1650 0
Коментарі (0)

17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

1693
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

1068
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1317 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3812 5
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33904
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2876

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

382

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

788

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1743

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

1102
17.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

1091
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

662
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

535
17.01.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

2019
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12233
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1532
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1319
14.01.2025

Івано-Франківський національний драмтеатр запрошує мешканців та гостей міста на чергову прем'єру 86 театрального сезону — хореографічну виставу "Біла тінь".  

576
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

287
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

357
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

405
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1293