Таїнство Хрещення та пов’язані з ним забобони

Така урочиста та важлива подія в християнській сім’ї як хрещення немовляти часто стає проблематичною для батьків, які підпадають під вплив багатьох забобонів, пов’язаних з хрещенням дитини.

Часто молоді сім’ї, наслухаючись «повчань» своїх "псевдовоцерковлених" бабусь або подружок, які кажуть, що нібито з неохрещеною дитиною не можна виходити на прогулянку, мовляв, вречуть і в дитинки будуть проблеми, бо вона без захисту Бога. Окрім цього, є ще безліч вебсайтів, на сторінках яких безліч порад, прикмет, а по суті — примітивних забобонів, які не мають ніякого відношення до таїнства Хрещення.

Забобонів, пов'язаних з хрещенням є безліч — все залежить від людської фантазії та марновірства людини. Вони з’являються здебільшого через слабку віру або неосвіченість людини. Часто до таїнства хрещення ставляться як до якогось магічного ритуалу або обряду. Незнання і не розуміння людини суті цього таїнства приводить до поширення марновірств, які пов'язані з ним.

Так, саме таїнства, а не обряду, як часто вживають далекі від Церкви люди. Та́їнство або лат.  sacramentum — в християнстві це священнодія, через яку невидимо діє на людину благодать Святого Духа. Хрещення — це є двері в Царство Благодаті, з нього починається християнське життя. В хрещенні змивається первородний гріх, ми зодягаємося в Христа: «Бо ви всі, що в Христа охрестилися, у Христа зодягнулися!». (Гал.3:27).

У хрещенні людина помирає для гріховного життя і воскресає в новому духовному житті: «Невже не знаєте, що всі ми, хто хрестилися у Христа Ісуса, у смерть Його хрестилися? Отже, ми поховані з Ним хрещенням у смерть, щоб, як воскрес Христос із мертвих славою Отця, так і ми в обновленому житті ходити почали». (Рим.6:3-4).

Таке ставлення до Церковних Таїнств частково можна пояснити проведеною комуністичною антирелігійною пропагандою та як наслідок частковим духовним голодуванням, коли священники не могли нормально служити та проповідувати, живучими язичницькими віруваннями. Тому знаходились певні особи, які «краще знали за всіх», саме вони до певних церковних правил додали свої, понавигадували нісенітниць та всяких псевдоправил, які пов'язані із хрещенням, де священник, немов той шаман знає та прочитає якісь заклинання, що врятують дитину від плачу, болю в животі та всіх «недобрих» очей сусідів.

Завжди знаходяться люди, які діляться якоюсь «сильною захисною молитвою», тим самим підігріваючи запит на шаманство, а не обдуману віру. На превеликий жаль, серед людей з'явилась потреба на так зване "церковне шаманство": багато хто не йде послухати проповідь повчання, щоб віра стала міцнішою та зрозумілішою, а йдуть за свяченою водичкою, «сильними» захисними молитвами тощо. Таке відношення до Церкви з живої віри легко може перетворитись на мракобісся, як у наших північних сусідів.


19.06.2023 Роман Тадра 2556
24.11.2023
Вікторія Матіїв

«Було це дуже страшно і був великий ризик. Бо якраз на Запорізькому напрямку розстрілювали колони автобусів та автомобілів», — ділиться переселенка.

1565 4
10.11.2023
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки поспілкувалася з психологинею Валерією Худзіцькою та військовослужбовцем Дмитром, а також провела опитування, щоб дізнатись думки людей щодо цієї теми.

3549
02.11.2023

Компанія AURUM з радістю пропонує поринути у світ елегантності та розкоші з ювелірними виробами найвищої якості та знижками, які роблять їх ще більш бажаними.

3946
30.10.2023
Вікторія Матіїв

Про те, як стала монахинею та робить все на більшу славу Божу з журналісткою Фіртки поспілкувалася сестра Софія, яка проживає у монастирі Згромадження Пресвятої Родини у селі Гошів.

5042
24.10.2023
Тіна Любчик

Івано-Франківський національний медичний університет стане першим закладом в системі МОЗ, що має свій басейн, який залучатимуть для відновлення здоров'я українських бійців.  

4541
20.10.2023
Тетяна Дармограй

Як українські енергетики провели наймасштабнішу за всю історію незалежності ремонтну кампанію на енергооб’єктах та чи можливі відключення світла взимку — дізнавалась Фіртка.   

4744

Розглянемо суть і роль старозавітних та новозавітних священників у контексті двох різних поглядів на це. 

170

Беззаперечно, довгі роки священники були й залишаються важливою складовою суспільства, маючи авторитет та суттєвий вплив на його думку. 

885

Як РПЦ і пропагандисти з Дмитрія Донського ліпили образ борця з Золотою Ордою.

1328

На основі праць російських істориків минулого і сучасності демонструється, як з допомогою брехні, фейків і маніпуляцій російською церквою і пропагандистами створювався героїчний образ Олександра Невського. 

2084
28.11.2023

Зберігання моркви — не проста справа. Щоб вона зберігалася всю зиму, потрібно вчасно її зібрати, правильно підготувати до зберігання.  

99
26.11.2023

Реформа шкільного харчування: найближчим часом громади мають розробити локальну стратегію та місцевий план реалізації змін до 2027 року.  

569
20.11.2023

З настанням холодної пори року створюються сприятливі умови для поширення збудників гострих респіраторних вірусних інфекцій, що призводить до зростання рівня захворюваності на ці інфекції, а також виникає загроза епідемії грипу та коронавірусної інфекції.  

1972
26.11.2023

Церква в умовах війни зміцнює ментальне здоров'я, допомагає стати стійкішими та подолати ті виклики, які стоять перед українською державою та її громадянами.  

500
20.11.2023

З початку повномасштабного російського вторгнення Згромадження Сестер Пресвятої Родини у Гошеві прихистили десятки внутрішньо переміщених осіб.  

5100
16.11.2023

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

19896
11.11.2023

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

7168
26.11.2023

Головні туристичні пам’ятки Вінниці очолює музей-садиба Миколи Пирогова. На запитання: «Що подивитися в першу чергу у Вінниці?» кожен місцевий житель впевнено назве це культове місце. Музейно-садибний комплекс ім. Пирогова присвяче

1697
24.11.2023

Діяльністю голови обласної військово-цивільної адміністрації Світлани Онищук задоволені 37%, незадоволені – 16%, майже половина – не визначилися з оцінкою.  

937
15.11.2023

Власне виробництво зброї в Україні є пріоритетом.  

2553
11.11.2023

У ВР зареєстрували шість проєктів постанов про скасування рішення щодо ухвалення закону №10037, згідно з яким податок на доходи фізосіб з забезпечення військових переспрямують з місцевих до держбюджету.  

2817