Таїнство Хрещення та пов’язані з ним забобони

Така урочиста та важлива подія в християнській сім’ї як хрещення немовляти часто стає проблематичною для батьків, які підпадають під вплив багатьох забобонів, пов’язаних з хрещенням дитини.

Часто молоді сім’ї, наслухаючись «повчань» своїх "псевдовоцерковлених" бабусь або подружок, які кажуть, що нібито з неохрещеною дитиною не можна виходити на прогулянку, мовляв, вречуть і в дитинки будуть проблеми, бо вона без захисту Бога. Окрім цього, є ще безліч вебсайтів, на сторінках яких безліч порад, прикмет, а по суті — примітивних забобонів, які не мають ніякого відношення до таїнства Хрещення.

Забобонів, пов'язаних з хрещенням є безліч — все залежить від людської фантазії та марновірства людини. Вони з’являються здебільшого через слабку віру або неосвіченість людини. Часто до таїнства хрещення ставляться як до якогось магічного ритуалу або обряду. Незнання і не розуміння людини суті цього таїнства приводить до поширення марновірств, які пов'язані з ним.

Так, саме таїнства, а не обряду, як часто вживають далекі від Церкви люди. Та́їнство або лат.  sacramentum — в християнстві це священнодія, через яку невидимо діє на людину благодать Святого Духа. Хрещення — це є двері в Царство Благодаті, з нього починається християнське життя. В хрещенні змивається первородний гріх, ми зодягаємося в Христа: «Бо ви всі, що в Христа охрестилися, у Христа зодягнулися!». (Гал.3:27).

У хрещенні людина помирає для гріховного життя і воскресає в новому духовному житті: «Невже не знаєте, що всі ми, хто хрестилися у Христа Ісуса, у смерть Його хрестилися? Отже, ми поховані з Ним хрещенням у смерть, щоб, як воскрес Христос із мертвих славою Отця, так і ми в обновленому житті ходити почали». (Рим.6:3-4).

Таке ставлення до Церковних Таїнств частково можна пояснити проведеною комуністичною антирелігійною пропагандою та як наслідок частковим духовним голодуванням, коли священники не могли нормально служити та проповідувати, живучими язичницькими віруваннями. Тому знаходились певні особи, які «краще знали за всіх», саме вони до певних церковних правил додали свої, понавигадували нісенітниць та всяких псевдоправил, які пов'язані із хрещенням, де священник, немов той шаман знає та прочитає якісь заклинання, що врятують дитину від плачу, болю в животі та всіх «недобрих» очей сусідів.

Завжди знаходяться люди, які діляться якоюсь «сильною захисною молитвою», тим самим підігріваючи запит на шаманство, а не обдуману віру. На превеликий жаль, серед людей з'явилась потреба на так зване "церковне шаманство": багато хто не йде послухати проповідь повчання, щоб віра стала міцнішою та зрозумілішою, а йдуть за свяченою водичкою, «сильними» захисними молитвами тощо. Таке відношення до Церкви з живої віри легко може перетворитись на мракобісся, як у наших північних сусідів.


19.06.2023 Роман Тадра 3052
15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

5200 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

1836 4
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

4045 3
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

3170 2
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

7960 2
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

20293 29

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

275

Поняття святості, як певної інакшості, духовної досконалості присутнє у різних релігіях.   

818

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

1912

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

2391
24.07.2024

Гречаний чай — це корисний і смачний напій, який поєднує у собі багатство вітамінів і мінералів з приємним ароматом. Корисні властивості роблять його незамінним джерелом здоров'я людини.

187
20.07.2024

Влітку під час тривалих вимкнень електроенергії деякі продукти в холодильнику можуть зіпсуватися за чотири години, без нього — за дві.  

694
17.07.2024

Інфляція на споживчому ринку у червні 2024 року порівняно із травнем цього року на Прикарпатті становила 2,5%, з початку року — 4,9%, в Україні — 2,2% та 4,3% відповідно.  

476
23.07.2024

На початку серпня відбудеться Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої в Крилосі, яка щороку об’єднує у молитві тисячі вірян.  

18378
19.07.2024

У суботу, 20 липня, християни відзначатимуть День пророка Іллі.  

976
15.07.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

1215 1
11.07.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

6099 3
20.07.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

23390 1
24.07.2024

Майже третина (32%) опитаних українців у травні 2024 року висловили готовність до територіальних поступок для якнайшвидшого досягнення миру та збереження незалежності.   

292
20.07.2024

Депутати Верховної ради у першому читанні підтримали законопроєкт, в якому йдеться про угоду зі слідством у провадженнях про корупційні злочини. Сім із десяти обранців з Івано-Франківщини проголосували "за".  

989 1
18.07.2024

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №11340, який дозволятиме підозрюваним у корупційних злочинах чиновникам йти на угоду зі слідством та сплачувати штраф за скоєне правопорушення.  

1169 4
16.07.2024

Зауважимо, соціологи, які опитали понад дві тисячі респондентів, наголошують, що «це думка тилу».

497