ТарасИ Степановичі - Возняк і Стецьків в Івано-Франківську поговорили про блогосферу та громадську ініціативу (фото)

 

Редактор журналу "Ї" Тарас Возняк та активісти відомого громадського руху "Зарваницька ініціатива" Тарас Стецьків і Ярослав Мандрук вчора, 21 січня, в Івано-Франківському прес-центрі "Вектор" провели семінар для блогерів та журналістів.

 

Громадські діячі запевняють, що максимальна монополізація українського інформаційного простору окремими групами впливу та олігархами призвела до того, що суспільство має змогу вільно виражати себе тільки за допомогою соціальних мереж та інтернет-ресурсів.

 

На думку політолога Тараса Возняка, нині в Україні чи не єдиною територією свободи (не партії!:)) є Інтернет, який не обмежує людину і дозволяє виходити за рамки цензури. А технічні можливості взагалі розвинули "світову павутину" до меж журналістики і соціальної сфери.

 

"...В кінці 80-х - на початку 90-х років минулого століття головними засобами масової інформації, які надавали альтернативну до офіційної інформацію та цим розхитували "совок" були так звані товсті журнали - "Новий мір", "Аврора", "Октябрь", "Жовтень" ("Дзвін"), - згадував Тарас Возняк, - Потім роль інформаторів перейняли газети - спочатку самвидавські, а пізніше, коли "стало можна" - і офіційні. Після них , десь з 2000-го року, головну роль поширювача інформації перейняло більш оперативне телебачення. Але зараз в офіційних ЗМІ все "утряслося". Всі ці ЗМІ мають власника - владу чи олігарха. Для прикладу - у Львові є пул ЗМІ (телебачення, газета, радіо), який належить Петру Димінському, є інший подібний пул, що належить меру, Андрієві Садовому. Відповідно ці ЗМІ обслуговують інтереси тих двох осіб. На загальнодержавному рівні - всі телеканали належать олігархам. Відносно вільним, але з нехорошими тенденціями, залишається "5 канал" і ТВі зі своїми, нав'язаними ззовні, проблемами - фінансовими, податковими, з проблемою мережі розповсюдження... Друковані ЗМІ вмирають, телебачення - "попсує". Ці ЗМІ відносно легко контролювати. Але набагато складніше контролювати 150 тисяч інтернет-сайтів... Крім того інтернет є найбільш оперативним і динамічним... Поки газета надрукує інформацію що хтось оженився, то інтернет вже може подати інформацію, що той "хтось" розлучився :)".

 

"Печінка - орган, який не має нервових закінчень... Українське суспільство нині нагадує якраз печінку. Що з ним тільки не роблять, а воно не реагує. Реагентами суспільства мають стати саме інтернет-сайти, в тому числі й громадських організацій," - стверджує Возняк. Тому він і запропонував спочатку в межах Галичини, а далі - ширше, - в межах Західної України створити на базі місцевих сайтів спільний "блогосферний простір", в якому обмінюватися цікавими текстами, аналітичними матеріалами...

 

"Важливо максимально розширити мережу контактів регіональних інтернет-ресурсів, наразі в умовах українських реалій надзвичайно важливим є також завдання перетворити сайти окремих громадських організацій у новинні та аналітичні платформи, тобто на джерела інформації. І чим більше їх буде, тим краще та ефективніше буде розповсюджуватися альтернативна інформація" - переконаний Тарас Возняк.

 

Тарас Стецьків також зауажив і про певні ризики "інтернетизації" суспільства нагадавши загадку-анекдот: " - Чи відбулася б Помарачева революція, якби в той час існував Фейсбук? - Ні, бо на вулицю вийшли б тільки 3 тисячі осіб, а інші 10 мільйонів лише б "лайкнули" в Фейсбуці!"  Тарас Возняк, жартуючи, погодився з ним: "Справді, я щодня провожу по 10 годин в інтернеті, замість того, щоб пити горілку... і далі "по списку"...:)"

 

Згадав також Тарас Стецьків, що важливу роль в мобілізації 2004 року зіграв мобільний телефон з СМС-ками.

 

Також Тарас Стецьків розповів про запит суспільства на мораль та доброчесність, як альтернативу до сучасного стану справ у суспільстві та до аморальної влади. Цей запит намагається реалізувати "Зарваницькка ініціатива", до співпраці з якою він закликав івано-франкцівців.

 

 

Гості: Тарас Стецьків, Ярослав Мандрук, Тарас Возняк

 

 

Тарас Возняк: Нині уся інформація йде через Київ... Вона є централізована... Потрібно розбудовувати міжрегіональні інформаційні зв'язки

 

Політолог: Мова йде про перезаснування країни. І початися воно може із фундаменту громадського суспільсва, громадських організацій

 

 

 

Випускники франківської школи журналістики також прийшли послухати старших колег

 

 

 

Тарас Возняк малює картину правильної комунікації в українському суспільстві. Схоже, нам є над чим працювати...



Довідково: Навесні 2010 року близько ста громадських активістів Західної України зібралися в Зарваниці, щоб скоординувати свою діяльність в нових реаліях. "Зарваницька ініціатива" взяла на себе обов’язок реально оцінити стан справ у державі і запропонувати українцям власне бачення виходу країни з кризи, насамперед кризи духовної та світоглядної. Сьогодні автори цієї ідеї у різних регіонах Західної України зустрічаються із людьми для того, аби запропонувати вихід, порадитися і залучити до пропаганди української справи найактивніших.

Активістами "Зарваницької ініціативи" є такі відомі українці як Мирослав Маринович, Тарас Стецьків, Тарас Возняк...

 


22.01.2013 2296 1
Коментарі (1)

гість2 2013.01.23, 12:40
о Боже, ото людям нема чим зайняся.
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

643
07.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

2090
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33403
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2295
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

3026
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

5131 9

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

398

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1170

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

757

Безсумнівно  Новий рік є абсолютно світським святом, але так було не завжди. В різноманітних культурах та народах Новий рік був міцно пов'язаний з релігією.

963
09.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

260
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

560
02.01.2025

Уряд розподілив між бюджетами громад субвенцію 2,83 млрд грн на харчування учнів початкових класів у 2025 році.  

630 1
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1144
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

953
04.01.2025

В Івано-Франківську п'ятого та шостого січня з нагоди Хрещення Господнього у храмах відбудуться святкові богослужіння та йорданське освячення води.  

1043
01.01.2025

Такі відвідини однієї парафіяльної сім’ї перед спільним подячним молінням — це традиція, яка триває вже 12 років. 

812
04.01.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

30185 1
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

903
07.01.2025

У всіх регіонах України ситуація досить подібна і баланс довіри-недовіри — позитивний.  

3871
06.01.2025

Президент також наголосив на важливості того, аби Європа мала голос.

488
02.01.2025

Європейський Союз готовий до припинення транзиту російського газу через Україну з першого січня.  

522