ТарасИ Степановичі - Возняк і Стецьків в Івано-Франківську поговорили про блогосферу та громадську ініціативу (фото)

 

Редактор журналу "Ї" Тарас Возняк та активісти відомого громадського руху "Зарваницька ініціатива" Тарас Стецьків і Ярослав Мандрук вчора, 21 січня, в Івано-Франківському прес-центрі "Вектор" провели семінар для блогерів та журналістів.

 

Громадські діячі запевняють, що максимальна монополізація українського інформаційного простору окремими групами впливу та олігархами призвела до того, що суспільство має змогу вільно виражати себе тільки за допомогою соціальних мереж та інтернет-ресурсів.

 

На думку політолога Тараса Возняка, нині в Україні чи не єдиною територією свободи (не партії!:)) є Інтернет, який не обмежує людину і дозволяє виходити за рамки цензури. А технічні можливості взагалі розвинули "світову павутину" до меж журналістики і соціальної сфери.

 

"...В кінці 80-х - на початку 90-х років минулого століття головними засобами масової інформації, які надавали альтернативну до офіційної інформацію та цим розхитували "совок" були так звані товсті журнали - "Новий мір", "Аврора", "Октябрь", "Жовтень" ("Дзвін"), - згадував Тарас Возняк, - Потім роль інформаторів перейняли газети - спочатку самвидавські, а пізніше, коли "стало можна" - і офіційні. Після них , десь з 2000-го року, головну роль поширювача інформації перейняло більш оперативне телебачення. Але зараз в офіційних ЗМІ все "утряслося". Всі ці ЗМІ мають власника - владу чи олігарха. Для прикладу - у Львові є пул ЗМІ (телебачення, газета, радіо), який належить Петру Димінському, є інший подібний пул, що належить меру, Андрієві Садовому. Відповідно ці ЗМІ обслуговують інтереси тих двох осіб. На загальнодержавному рівні - всі телеканали належать олігархам. Відносно вільним, але з нехорошими тенденціями, залишається "5 канал" і ТВі зі своїми, нав'язаними ззовні, проблемами - фінансовими, податковими, з проблемою мережі розповсюдження... Друковані ЗМІ вмирають, телебачення - "попсує". Ці ЗМІ відносно легко контролювати. Але набагато складніше контролювати 150 тисяч інтернет-сайтів... Крім того інтернет є найбільш оперативним і динамічним... Поки газета надрукує інформацію що хтось оженився, то інтернет вже може подати інформацію, що той "хтось" розлучився :)".

 

"Печінка - орган, який не має нервових закінчень... Українське суспільство нині нагадує якраз печінку. Що з ним тільки не роблять, а воно не реагує. Реагентами суспільства мають стати саме інтернет-сайти, в тому числі й громадських організацій," - стверджує Возняк. Тому він і запропонував спочатку в межах Галичини, а далі - ширше, - в межах Західної України створити на базі місцевих сайтів спільний "блогосферний простір", в якому обмінюватися цікавими текстами, аналітичними матеріалами...

 

"Важливо максимально розширити мережу контактів регіональних інтернет-ресурсів, наразі в умовах українських реалій надзвичайно важливим є також завдання перетворити сайти окремих громадських організацій у новинні та аналітичні платформи, тобто на джерела інформації. І чим більше їх буде, тим краще та ефективніше буде розповсюджуватися альтернативна інформація" - переконаний Тарас Возняк.

 

Тарас Стецьків також зауажив і про певні ризики "інтернетизації" суспільства нагадавши загадку-анекдот: " - Чи відбулася б Помарачева революція, якби в той час існував Фейсбук? - Ні, бо на вулицю вийшли б тільки 3 тисячі осіб, а інші 10 мільйонів лише б "лайкнули" в Фейсбуці!"  Тарас Возняк, жартуючи, погодився з ним: "Справді, я щодня провожу по 10 годин в інтернеті, замість того, щоб пити горілку... і далі "по списку"...:)"

 

Згадав також Тарас Стецьків, що важливу роль в мобілізації 2004 року зіграв мобільний телефон з СМС-ками.

 

Також Тарас Стецьків розповів про запит суспільства на мораль та доброчесність, як альтернативу до сучасного стану справ у суспільстві та до аморальної влади. Цей запит намагається реалізувати "Зарваницькка ініціатива", до співпраці з якою він закликав івано-франкцівців.

 

 

Гості: Тарас Стецьків, Ярослав Мандрук, Тарас Возняк

 

 

Тарас Возняк: Нині уся інформація йде через Київ... Вона є централізована... Потрібно розбудовувати міжрегіональні інформаційні зв'язки

 

Політолог: Мова йде про перезаснування країни. І початися воно може із фундаменту громадського суспільсва, громадських організацій

 

 

 

Випускники франківської школи журналістики також прийшли послухати старших колег

 

 

 

Тарас Возняк малює картину правильної комунікації в українському суспільстві. Схоже, нам є над чим працювати...Довідково: Навесні 2010 року близько ста громадських активістів Західної України зібралися в Зарваниці, щоб скоординувати свою діяльність в нових реаліях. "Зарваницька ініціатива" взяла на себе обов’язок реально оцінити стан справ у державі і запропонувати українцям власне бачення виходу країни з кризи, насамперед кризи духовної та світоглядної. Сьогодні автори цієї ідеї у різних регіонах Західної України зустрічаються із людьми для того, аби запропонувати вихід, порадитися і залучити до пропаганди української справи найактивніших.

Активістами "Зарваницької ініціативи" є такі відомі українці як Мирослав Маринович, Тарас Стецьків, Тарас Возняк...

 


22.01.2013 1756 1
Коментарі (1)

гість2 2013.01.23, 12:40
о Боже, ото людям нема чим зайняся.
25.09.2020

Максим Корнієнко очолив Івано-Франківський молодіжний осередок політичної партії «Голос».

537
24.09.2020
Олена Британська

Однією з найуспішніших територіальних громад на Прикарпатті є Брошнів-Осадська. Розповідаємо про її перші кроки та отримані здобутки за три роки. 

1709
17.09.2020

В Україні 5 вересня офіційно стартував виборчий процес з проведення місцевих виборів, що заплановані на 25 жовтня. Сьогодні політичні сили проводять конференції, на яких відкривають імена людей, які представлятимуть їх на місцях. Фіртка дізналася ім'я людини, яка в Івано-Франківську буде номером один у списку політичної сили "Голос".

2778 1
02.09.2020
Люся Грибик

Високо у горах, на полонинах Карпат, впродовж століть народжується легендарна гуцульська коров’яча бриндза.

3118
01.09.2020
Люся Грибик

Своїми спогадами про свято Першого дзвоника та смішними шкільними історіями з Фірткою поділилися відомі прикарпатці.

2467
01.09.2020

У Конституції України прописаний обов’язок батьків піклуватися про своїх неповнолітніх дітей та обов’язок дітей піклуватись про своїх непрацездатних батьків. Усі ми маємо прикладати максимум зусиль, щоб кожна дитина почувала себе у безпеці.

3140 1

Кілька слів про сьогоднішню соціологію від "Рейтингу". Іноді достатньо співставити два-три факти, щоб картковий будинок розвалився.

3114

Через масштаби стихії на Західній Україні парламентський екологічний комітет за моєї ініціативи створив робочу групу, яка напрацює стратегію протипаводкових заходів.

2323 1

Під час волонтерства, медики міста неодноразово скаржились мені, зосібна, на несправедливість розподілу надбавок міської влади для медиків лікувальних установ, які знаходяться на передовій боротьби з коронавірусом. Щоб хоч якось підстрахувати медиків ви

6530

Нещодавно на Фіртці започаткував свій блог Олег Саїк, де описав, що місцеві сайти державних установ, які потенційно мали б приваблювати інвесторів, у ганебному стані.

5928
23.09.2020

Якщо ви захочете приготувати на десерт щось швидке і смачне, то цей сливовий пиріг саме те, що ви шукали. А бонусом - ще й історія про нього. Кажуть, що газета The New York Times декілька років поспіль на численні прохання американських домогоспода

455
02.09.2020

На Івано-Франківщині створять громадську спілку «Дорога смаку Прикарпаття». Вона об’єднає виробників традиційних локальних продуктів, заклади харчування, розміщення та інших операторів туристичного ринку області у мережу гастрономічних

1605
26.08.2020

Що відчуває людина, коли востаннє замовляє їжу перед стратою за злочин, який вона скоїла, а, можливо, й ні?

2944 1
08.09.2020

Статую Матері Божої з Меджугор’я освятили в першу неділю вересня у с. Вільхівка Перегінського деканату.

1000
18.08.2020

Студія "Арт Відео" продовжує створювати серію мультфільмів, що допомагають в цікавій і доступній формі розповісти дітям про головні свята в церковному календарі.

1808
12.08.2020

Учасники зустрічі ділилися думками, як Церква має жити й діяти в сучасних умовах посткоронавірусного світу.

1935
05.08.2020

Вперше, починаючи з 1897 року, Свідки Єгови відмовилися від проведення своїх масових богослужінь на стадіонах та в  орендованих приміщеннях.

2487 1
21.09.2020

Нещодавно відбулася прем’єра серіалу «І будуть люди»― екранізації однойменної книги Анатолія Дімарова. Події серіалу відбуваються на Полтавщині та охоплюють період з 1901 по 1932 роки, пише Фіртка з посиланням на сайт серіалу.

915
03.09.2020

3 вересня, біля Івано-Франківської ОДА відбулась пресконференція, ініційована представниками індустрії надання послуг закладів громадського харчування.

2827
02.09.2020

Як повідомляла Фіртка 1 вересня правоохоронці затримали 34-річного мешканця Тисмениці, який займався систематичним збутом вогнепальної зброї.  

3346
01.09.2020

За наступні півтора року дорожники планують  відремонтувати та впорядкувати всі дороги державного значення в області.

1860
31.08.2020

Під час пленарного засідання депутати планують розглянути ряд питань.

1251