ТарасИ Степановичі - Возняк і Стецьків в Івано-Франківську поговорили про блогосферу та громадську ініціативу (фото)

 

Редактор журналу "Ї" Тарас Возняк та активісти відомого громадського руху "Зарваницька ініціатива" Тарас Стецьків і Ярослав Мандрук вчора, 21 січня, в Івано-Франківському прес-центрі "Вектор" провели семінар для блогерів та журналістів.

 

Громадські діячі запевняють, що максимальна монополізація українського інформаційного простору окремими групами впливу та олігархами призвела до того, що суспільство має змогу вільно виражати себе тільки за допомогою соціальних мереж та інтернет-ресурсів.

 

На думку політолога Тараса Возняка, нині в Україні чи не єдиною територією свободи (не партії!:)) є Інтернет, який не обмежує людину і дозволяє виходити за рамки цензури. А технічні можливості взагалі розвинули "світову павутину" до меж журналістики і соціальної сфери.

 

"...В кінці 80-х - на початку 90-х років минулого століття головними засобами масової інформації, які надавали альтернативну до офіційної інформацію та цим розхитували "совок" були так звані товсті журнали - "Новий мір", "Аврора", "Октябрь", "Жовтень" ("Дзвін"), - згадував Тарас Возняк, - Потім роль інформаторів перейняли газети - спочатку самвидавські, а пізніше, коли "стало можна" - і офіційні. Після них , десь з 2000-го року, головну роль поширювача інформації перейняло більш оперативне телебачення. Але зараз в офіційних ЗМІ все "утряслося". Всі ці ЗМІ мають власника - владу чи олігарха. Для прикладу - у Львові є пул ЗМІ (телебачення, газета, радіо), який належить Петру Димінському, є інший подібний пул, що належить меру, Андрієві Садовому. Відповідно ці ЗМІ обслуговують інтереси тих двох осіб. На загальнодержавному рівні - всі телеканали належать олігархам. Відносно вільним, але з нехорошими тенденціями, залишається "5 канал" і ТВі зі своїми, нав'язаними ззовні, проблемами - фінансовими, податковими, з проблемою мережі розповсюдження... Друковані ЗМІ вмирають, телебачення - "попсує". Ці ЗМІ відносно легко контролювати. Але набагато складніше контролювати 150 тисяч інтернет-сайтів... Крім того інтернет є найбільш оперативним і динамічним... Поки газета надрукує інформацію що хтось оженився, то інтернет вже може подати інформацію, що той "хтось" розлучився :)".

 

"Печінка - орган, який не має нервових закінчень... Українське суспільство нині нагадує якраз печінку. Що з ним тільки не роблять, а воно не реагує. Реагентами суспільства мають стати саме інтернет-сайти, в тому числі й громадських організацій," - стверджує Возняк. Тому він і запропонував спочатку в межах Галичини, а далі - ширше, - в межах Західної України створити на базі місцевих сайтів спільний "блогосферний простір", в якому обмінюватися цікавими текстами, аналітичними матеріалами...

 

"Важливо максимально розширити мережу контактів регіональних інтернет-ресурсів, наразі в умовах українських реалій надзвичайно важливим є також завдання перетворити сайти окремих громадських організацій у новинні та аналітичні платформи, тобто на джерела інформації. І чим більше їх буде, тим краще та ефективніше буде розповсюджуватися альтернативна інформація" - переконаний Тарас Возняк.

 

Тарас Стецьків також зауажив і про певні ризики "інтернетизації" суспільства нагадавши загадку-анекдот: " - Чи відбулася б Помарачева революція, якби в той час існував Фейсбук? - Ні, бо на вулицю вийшли б тільки 3 тисячі осіб, а інші 10 мільйонів лише б "лайкнули" в Фейсбуці!"  Тарас Возняк, жартуючи, погодився з ним: "Справді, я щодня провожу по 10 годин в інтернеті, замість того, щоб пити горілку... і далі "по списку"...:)"

 

Згадав також Тарас Стецьків, що важливу роль в мобілізації 2004 року зіграв мобільний телефон з СМС-ками.

 

Також Тарас Стецьків розповів про запит суспільства на мораль та доброчесність, як альтернативу до сучасного стану справ у суспільстві та до аморальної влади. Цей запит намагається реалізувати "Зарваницькка ініціатива", до співпраці з якою він закликав івано-франкцівців.

 

 

Гості: Тарас Стецьків, Ярослав Мандрук, Тарас Возняк

 

 

Тарас Возняк: Нині уся інформація йде через Київ... Вона є централізована... Потрібно розбудовувати міжрегіональні інформаційні зв'язки

 

Політолог: Мова йде про перезаснування країни. І початися воно може із фундаменту громадського суспільсва, громадських організацій

 

 

 

Випускники франківської школи журналістики також прийшли послухати старших колег

 

 

 

Тарас Возняк малює картину правильної комунікації в українському суспільстві. Схоже, нам є над чим працювати...



Довідково: Навесні 2010 року близько ста громадських активістів Західної України зібралися в Зарваниці, щоб скоординувати свою діяльність в нових реаліях. "Зарваницька ініціатива" взяла на себе обов’язок реально оцінити стан справ у державі і запропонувати українцям власне бачення виходу країни з кризи, насамперед кризи духовної та світоглядної. Сьогодні автори цієї ідеї у різних регіонах Західної України зустрічаються із людьми для того, аби запропонувати вихід, порадитися і залучити до пропаганди української справи найактивніших.

Активістами "Зарваницької ініціативи" є такі відомі українці як Мирослав Маринович, Тарас Стецьків, Тарас Возняк...

 


22.01.2013 2403 1
Коментарі (1)

гість2 2013.01.23, 12:40
о Боже, ото людям нема чим зайняся.
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2427
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19540
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1748
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1221 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2269
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3875

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

140

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2011

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

698

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1312
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

381
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

908
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24404
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

639
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

612
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

749
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1643
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8053
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

492
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

782
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2057 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

739