Тарас Вонярха: Молодь "Урагану" прогресує

 

 /data/blog/76636/b0f2dd2b8b2fe2fd8d8e9235e43149d4.jpg

 

Капітан збірної України зразка 1996-го року, бронзового призера чемпіонату світу, екс-наставник "Енергії" і "Урагану" Тарас Вонярха - про підсумки півфіналів чемпіонату України та глобальні проблеми цьогорічного турніру.

 

"ЛОКОМОТИВ" - "ЕНЕРГІЯ" (3:0 в серії)
- Чесно кажучи, ці команди повинні були зустрітися у фіналі. Навіть незважаючи на програш у цій серії, "Енергія" мені більше сподобалася, ніж "Локомотив". Харківська команда стоїть осібно в чемпіонаті України, оскільки на сьогоднішній день це єдиний клуб, який зберіг кістяк. Причому у складі харків'ян виступають футзалісти, які представляють в основному нашу країну на міжнародній арені. А досвід, як відомо, вирішує все. Так, львів'яни виглядали цікавіше в цій серії. Але для того, щоб вигравати, треба забивати. От як раз холоднокровності в завершальній стадії гравцям "Енергії" не вистачало. І якщо відверто, воротарі "енергетиків" пропускали необов'язкові м'ячі.

"СПОРТЛІДЕР+" - "УРАГАН" (3:2 в серії)
- Рівень чемпіонату України такий, що на місці цих команд цілком могли грати і "Титан-Зоря", і "ЛТК". Тому нічого дивного, що це протистояння так затягнулося. У парі все вирішило те, що "Спортлідер+" в цьому складі виступає вже пару сезонів. І зіграність в ключових моментах вирішила багато. Не розумію, як в останній грі у Хмельницькому господарі, ведучи в першому таймі 4:1 і втративши ще кілька моментів, примудрилися довести в підсумку матч до серії пенальті.

І все ж хотів би відзначити роботу головного тренера "Урагану" Івана Скіцка. Незважаючи на помилки, молоді гравці івано-франківців помітно прогресують. Це видно в першу чергу за розіграшами стандартних положень. Коли я працював в Івано-Франківську, то від мене надходила пропозиція керівникам клубу витратити пару сезонів для обкатки молодих гравців, щоб "Ураган" грав своїми вихованцями і як можна менше запрошував легіонерів. Але в той момент керівництво обрало інший шлях. І радий, що, зрештою, сталося все так, як і повинно було статися.

- Кого з гравців у цьому чемпіонаті Ви хотіли б виділити?
- Зі "стариків" не хочеться когось виділяти, тому як не вони прогресують, а чемпіонат регресує. А от серед молоді є кілька перспективних хлопців. Але говорити про них ще рано.

- Для Вас як захисника, які, насамперед, видно помилки в оборонних діях українських команд?
Насамперед в очі впадає те, що при обороні футзалісти часто втрачають своїх візаві. Нерідко голи в чемпіонаті влітають після того, як форвард вільним опиняється на дальній штанзі. І йому залишається просто підставити ногу. Іноді у мене таке відчуття, що в обороні гравці просто дивляться футзал. Вірніше дивляться спочатку на м'яч, а потім на того, за ким вони повинні стежити в даний момент. Дуже слабка підстраховка. Четвірка, що захищається, не вміє "передавати" суперника. Гравець, який повинен номінально керувати обороною, сам провалюється і дозволяє розстрілювати ворота мало не з лінії штрафної.

Також хотів би відзначити, що команди погано розбираються, як виконувати жорсткий пресинг і як виходити з-під нього. Не кажучи вже про те, щоб варіювати різні схеми залежно від ситуації на майданчику. Загалом, в тактичному плані суцільні проблеми. Але це не дивно, в більшості команд грає молодь. Їй доводиться освоювати ази футзалу по ходу чемпіонату.

 

Сергій ЧАЙКА, Футбол-Рев'ю


13.05.2015 890 0
Коментарі (0)

07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

743
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

5210 5
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

1692
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

1717
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

2850
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

2491

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

425

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

1631

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

2363

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

3104
07.10.2024

Макаронні вироби бувають різних форм та розмірів, і кожен з них ідеально підходить для конкретних типів страв.  

189
01.10.2024

Ягідництво на Прикарпатті, завдяки сприятливим особливостям регіону, набирає дуже серйозних обертів.  

737
28.09.2024

Чи дозволені банани після видалення жовчного міхура? Дієтологи дають поради про особливості харчування після операції.

917
04.10.2024

Від початку повномасштабного вторгнення Росії 1 123 релігійні громади перейшли з Української православної церкви московського патріархату до Православної церкви України.  

492
30.09.2024

Згромадження Сестер Пресвятої родини виникло у 911 році, засновницею є сестра Теклі Юзефів.  

679
25.09.2024

Гошівський монастир — греко-католицький монастир Чину святого Василія Великого у селі Гошеві, що на Івано-Франківщині.  

16150
20.09.2024

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

3034
08.10.2024

У програмі концерту — добре знайомі та незабутні пісні Володимира Івасюка, Мирослава Скорика, Богдана Весоловського, Кузьми Скрябіна, Ігоря Білозіра, Володимира Якимця, Ярослава Нудика, повідомили організатори.   

316
30.09.2024

Оксана Савчук заявила, що йдеться про постанову Центральної виборчої комісії України від 20 вересня щодо впорядкування та зміни виборчих дільниць.  

1154
27.09.2024

Пропозиції Асоціації міст України до проєкту Держбюджету-2025 підтримав Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування 26 вересня 2024 року.  

1005 2
24.09.2024

Національна рада Швейцарії визнала Голодомор 1932–1933 років в Україні актом геноциду. Про це повідомила пресслужба Музею Голодомору, пише Фіртка. Відповідну декларацію було схвалено у вівторок, 24 вересня, 123 голосами «за».

804