Тарас Вонярха: Молодь "Урагану" прогресує

 

 /data/blog/76636/b0f2dd2b8b2fe2fd8d8e9235e43149d4.jpg

 

Капітан збірної України зразка 1996-го року, бронзового призера чемпіонату світу, екс-наставник "Енергії" і "Урагану" Тарас Вонярха - про підсумки півфіналів чемпіонату України та глобальні проблеми цьогорічного турніру.

 

"ЛОКОМОТИВ" - "ЕНЕРГІЯ" (3:0 в серії)
- Чесно кажучи, ці команди повинні були зустрітися у фіналі. Навіть незважаючи на програш у цій серії, "Енергія" мені більше сподобалася, ніж "Локомотив". Харківська команда стоїть осібно в чемпіонаті України, оскільки на сьогоднішній день це єдиний клуб, який зберіг кістяк. Причому у складі харків'ян виступають футзалісти, які представляють в основному нашу країну на міжнародній арені. А досвід, як відомо, вирішує все. Так, львів'яни виглядали цікавіше в цій серії. Але для того, щоб вигравати, треба забивати. От як раз холоднокровності в завершальній стадії гравцям "Енергії" не вистачало. І якщо відверто, воротарі "енергетиків" пропускали необов'язкові м'ячі.

"СПОРТЛІДЕР+" - "УРАГАН" (3:2 в серії)
- Рівень чемпіонату України такий, що на місці цих команд цілком могли грати і "Титан-Зоря", і "ЛТК". Тому нічого дивного, що це протистояння так затягнулося. У парі все вирішило те, що "Спортлідер+" в цьому складі виступає вже пару сезонів. І зіграність в ключових моментах вирішила багато. Не розумію, як в останній грі у Хмельницькому господарі, ведучи в першому таймі 4:1 і втративши ще кілька моментів, примудрилися довести в підсумку матч до серії пенальті.

І все ж хотів би відзначити роботу головного тренера "Урагану" Івана Скіцка. Незважаючи на помилки, молоді гравці івано-франківців помітно прогресують. Це видно в першу чергу за розіграшами стандартних положень. Коли я працював в Івано-Франківську, то від мене надходила пропозиція керівникам клубу витратити пару сезонів для обкатки молодих гравців, щоб "Ураган" грав своїми вихованцями і як можна менше запрошував легіонерів. Але в той момент керівництво обрало інший шлях. І радий, що, зрештою, сталося все так, як і повинно було статися.

- Кого з гравців у цьому чемпіонаті Ви хотіли б виділити?
- Зі "стариків" не хочеться когось виділяти, тому як не вони прогресують, а чемпіонат регресує. А от серед молоді є кілька перспективних хлопців. Але говорити про них ще рано.

- Для Вас як захисника, які, насамперед, видно помилки в оборонних діях українських команд?
Насамперед в очі впадає те, що при обороні футзалісти часто втрачають своїх візаві. Нерідко голи в чемпіонаті влітають після того, як форвард вільним опиняється на дальній штанзі. І йому залишається просто підставити ногу. Іноді у мене таке відчуття, що в обороні гравці просто дивляться футзал. Вірніше дивляться спочатку на м'яч, а потім на того, за ким вони повинні стежити в даний момент. Дуже слабка підстраховка. Четвірка, що захищається, не вміє "передавати" суперника. Гравець, який повинен номінально керувати обороною, сам провалюється і дозволяє розстрілювати ворота мало не з лінії штрафної.

Також хотів би відзначити, що команди погано розбираються, як виконувати жорсткий пресинг і як виходити з-під нього. Не кажучи вже про те, щоб варіювати різні схеми залежно від ситуації на майданчику. Загалом, в тактичному плані суцільні проблеми. Але це не дивно, в більшості команд грає молодь. Їй доводиться освоювати ази футзалу по ходу чемпіонату.

 

Сергій ЧАЙКА, Футбол-Рев'ю


13.05.2015 1054 0
Коментарі (0)

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2585
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

20019
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1775
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1263 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2285
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3912

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

380

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2034

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

715

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1329
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

400
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

927
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24423
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

662
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

622
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

767
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1656
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8082
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

545
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

795
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2084 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

757