Тарас Случик: Цьогорічна виборча кампанія на Прикарпатті матиме три основні тенденції

 

На Івано-Франківщині стартувала передвиборча кампанія. На думку експертів, цьогорічна виборча кампанія на Прикарпатті матиме три основні тенденції.

 

Прикарпаття поділили на 7 одномандатних виборчих округів з центрами в місті Івано-Франківськ (округ №83), Тисмениця (округ №84), Калуш (округ №85), Долина (округ №86), Надвірна (округ №87), Коломия (округ №88) та місто Снятин (округ №89).

 

«Нарізка» округів отримала одразу прискіпливу увагу аналітиків. Члени Комітету виборців України дослідили кілька аспектів творення «мажоритарних» округів. За словами голови Івано-Франківського обласного відділення КВУ Юрія Лисюка, вона має кілька недоліків. «Зокрема, на Франківщині відділені села довкола Івано-Франківська від самого обласного центру. Так само недоцільним є факт відділення Коломиї і Отинії. Такий поділ має чимало логістичних «промахів», пов’язаних із довозом бюлетенів до окружних комісії. Наприклад, поділ Богородчанського району між двома «мажоритарними» округами» - говорить Юрій Лисюк.

 

«Цьогорічна виборча кампанія на Прикарпатті матиме три основні тенденції, - говорить регіональний представник руху «Чесно» на Прикарпатті Тарас Случик, -  Перша – ми так і не побачили повністю узгоджених кандидатів на кожному одномандатному окрузі від опозиційних сил. Друга –  це велика кількість чорного «піару» та замовних матеріалів у пресі. І, на жаль, третє – системне розбещення виборців через непрямий підкуп виборців який називають благодійністю».

 

Згідно закону, який регламентує ведення передвиборчої кампанії, на час передвиборчої гонки заборонена благодійна діяльність. Адже будь-який подарунок, вартість якого становитиме більше 50 гривень вважатиметься підкупом виборців. Так, виборцям можна дарувати символіку політичної сили, сувеніри з прізвищем кандидата тощо. Проте, за словами Юрія Лисюка, уже є випадки, коли у цю суму намагалися включити пакети з гречкою й інші суттєві речі. Тож час до офіційного старту передвиборчої кампанії кандидати використовували «на повну».

 

За підрахунками членів КВУ, прикарпатські кандидати витратили не однин мільйон гривень на таку діяльність. «Варто відзначити високу активність потенційних кандидатів у депутати ще задовго до виборчого процесу, особливо що стосується їх участі у політичних масових заходах, а також діяльність благодійних фондів кандидатів, - відзначив голова Івано-Франківського обласного «Комітету виборців України» Юрій Лисюк. - Ми десь намагалися підрахувати суму і одноразова благодійність коливалася у розмірах від 2 до 50 тисяч гривень. На загал сума, яку ми вирахували сягає десь 5 мільйонів гривень. При цьому, кандидати часто витрачали на інформаційний супровід значно більше, ніж вартість самого подарунку».

 

Сьогоднішня передвиборча кампанія відрізняється великою кількістю «бруду» та чорних піар-технологій. На Івано-Франківщині навіть застосували технологію «клонування» кандидатів. Так, в одномандатному виборчому окрузі №83 з центром в місті Івано-Франківськ зареєстровано двох Олександрів Сичів. Один – Олександр Максимович Сич  (голова Івано-Франківської обласної ради), інший – Олександр Володимирович Сич. Останній якраз і є «клоном» першого. Тож виборцям треба бути напрочуд уважними. Крім цього, ледь не кожного тижня з’являються нова агітаційна друкована продукція із «брудом» щодо кандидатів-конкурентів.

 

«Політтехнологи повернулись до старих чорних технологій, а саме створення клонів рейтингових кандидатів. Але насправді вони не дуже впливають на кінцевий результат, забрати можуть у реального кандидата лише соті відсотки, - вважає координатор громадського руху «Чесно» Тарас Случик. - Також почалось розповсюдження фальшивих листівок та маніпулятивних інформаційних кампаній із неправомірним застосуванням імені громадянського руху «Чесно». На жаль, такі технології досить ефективні. Виборці через відсутність інформації можуть повірити написаному».

 

Загалом, експерти відзначають зниження загального рівня довіри до політиків. Тому, після виборів, передбачається, початок процесу делигітимізації Парламенту та створення якісних альтернатив у великій українській політиці. 

 

«Якщо проаналізувати особливості Прикарпаття то бачимо, що влада йде двома колонами. Одна колона – це публічні члени Партії регіонів, які йдуть під її прапорами, але практично не мають шансів виграти. А інша колона – це формально незалежні самовисуванці, які реально претендують на місце у Парламенті нового скликання. Ці люди переважно дистанціюються від влади, і позиціонують себе як хороші управлінці та патріоти свого округу» - розповідає Тарас Случик. 

 

«Щодо опозиції, - веде далі Случик, - то вона не змогла домовитись про висування одного найрейтинговішого кандидата на кодному з округів, винятком є хіба що 83 мажоритарний округ з центром в Івано-Франківську. На інших округах ми бачимо коли йдуть представники від УДАРу, об'єднаної опозиції та незалежні самовисуванці. Яскравим прикладом є округи з центром в Коломиї, Снятині, Долині та Надвірній».

 

Експерти підсумовують, що результати виборів на Прикарпатті ми побачимо під час формування фракцій та груп під куполом Верховної Ради України після 28 жовтня. І він може бути зовсім не втішним для представників опозиції, адже ці вибори є стартом виборчої кампанії на крісло Президента України 2015-го року.


22.08.2012 2084 2
Коментарі (2)

гоцули 2012.09.09, 13:47
деревянкови пора правду сказати скільки він уже винен регіналам
ігор 2012.09.09, 13:50
люди деревянко уже продав нас владі наш регіон уже винен яникам дякуючи такому васалови
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

165
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

525
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5388
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1439
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1316
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2597

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

363

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1204

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1039

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

956
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

269
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10642
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

346
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

616
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5660
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1435
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

325
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

226
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

580 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1017
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

883