Тарас Случик: Цьогорічна виборча кампанія на Прикарпатті матиме три основні тенденції

 

На Івано-Франківщині стартувала передвиборча кампанія. На думку експертів, цьогорічна виборча кампанія на Прикарпатті матиме три основні тенденції.

 

Прикарпаття поділили на 7 одномандатних виборчих округів з центрами в місті Івано-Франківськ (округ №83), Тисмениця (округ №84), Калуш (округ №85), Долина (округ №86), Надвірна (округ №87), Коломия (округ №88) та місто Снятин (округ №89).

 

«Нарізка» округів отримала одразу прискіпливу увагу аналітиків. Члени Комітету виборців України дослідили кілька аспектів творення «мажоритарних» округів. За словами голови Івано-Франківського обласного відділення КВУ Юрія Лисюка, вона має кілька недоліків. «Зокрема, на Франківщині відділені села довкола Івано-Франківська від самого обласного центру. Так само недоцільним є факт відділення Коломиї і Отинії. Такий поділ має чимало логістичних «промахів», пов’язаних із довозом бюлетенів до окружних комісії. Наприклад, поділ Богородчанського району між двома «мажоритарними» округами» - говорить Юрій Лисюк.

 

«Цьогорічна виборча кампанія на Прикарпатті матиме три основні тенденції, - говорить регіональний представник руху «Чесно» на Прикарпатті Тарас Случик, -  Перша – ми так і не побачили повністю узгоджених кандидатів на кожному одномандатному окрузі від опозиційних сил. Друга –  це велика кількість чорного «піару» та замовних матеріалів у пресі. І, на жаль, третє – системне розбещення виборців через непрямий підкуп виборців який називають благодійністю».

 

Згідно закону, який регламентує ведення передвиборчої кампанії, на час передвиборчої гонки заборонена благодійна діяльність. Адже будь-який подарунок, вартість якого становитиме більше 50 гривень вважатиметься підкупом виборців. Так, виборцям можна дарувати символіку політичної сили, сувеніри з прізвищем кандидата тощо. Проте, за словами Юрія Лисюка, уже є випадки, коли у цю суму намагалися включити пакети з гречкою й інші суттєві речі. Тож час до офіційного старту передвиборчої кампанії кандидати використовували «на повну».

 

За підрахунками членів КВУ, прикарпатські кандидати витратили не однин мільйон гривень на таку діяльність. «Варто відзначити високу активність потенційних кандидатів у депутати ще задовго до виборчого процесу, особливо що стосується їх участі у політичних масових заходах, а також діяльність благодійних фондів кандидатів, - відзначив голова Івано-Франківського обласного «Комітету виборців України» Юрій Лисюк. - Ми десь намагалися підрахувати суму і одноразова благодійність коливалася у розмірах від 2 до 50 тисяч гривень. На загал сума, яку ми вирахували сягає десь 5 мільйонів гривень. При цьому, кандидати часто витрачали на інформаційний супровід значно більше, ніж вартість самого подарунку».

 

Сьогоднішня передвиборча кампанія відрізняється великою кількістю «бруду» та чорних піар-технологій. На Івано-Франківщині навіть застосували технологію «клонування» кандидатів. Так, в одномандатному виборчому окрузі №83 з центром в місті Івано-Франківськ зареєстровано двох Олександрів Сичів. Один – Олександр Максимович Сич  (голова Івано-Франківської обласної ради), інший – Олександр Володимирович Сич. Останній якраз і є «клоном» першого. Тож виборцям треба бути напрочуд уважними. Крім цього, ледь не кожного тижня з’являються нова агітаційна друкована продукція із «брудом» щодо кандидатів-конкурентів.

 

«Політтехнологи повернулись до старих чорних технологій, а саме створення клонів рейтингових кандидатів. Але насправді вони не дуже впливають на кінцевий результат, забрати можуть у реального кандидата лише соті відсотки, - вважає координатор громадського руху «Чесно» Тарас Случик. - Також почалось розповсюдження фальшивих листівок та маніпулятивних інформаційних кампаній із неправомірним застосуванням імені громадянського руху «Чесно». На жаль, такі технології досить ефективні. Виборці через відсутність інформації можуть повірити написаному».

 

Загалом, експерти відзначають зниження загального рівня довіри до політиків. Тому, після виборів, передбачається, початок процесу делигітимізації Парламенту та створення якісних альтернатив у великій українській політиці. 

 

«Якщо проаналізувати особливості Прикарпаття то бачимо, що влада йде двома колонами. Одна колона – це публічні члени Партії регіонів, які йдуть під її прапорами, але практично не мають шансів виграти. А інша колона – це формально незалежні самовисуванці, які реально претендують на місце у Парламенті нового скликання. Ці люди переважно дистанціюються від влади, і позиціонують себе як хороші управлінці та патріоти свого округу» - розповідає Тарас Случик. 

 

«Щодо опозиції, - веде далі Случик, - то вона не змогла домовитись про висування одного найрейтинговішого кандидата на кодному з округів, винятком є хіба що 83 мажоритарний округ з центром в Івано-Франківську. На інших округах ми бачимо коли йдуть представники від УДАРу, об'єднаної опозиції та незалежні самовисуванці. Яскравим прикладом є округи з центром в Коломиї, Снятині, Долині та Надвірній».

 

Експерти підсумовують, що результати виборів на Прикарпатті ми побачимо під час формування фракцій та груп під куполом Верховної Ради України після 28 жовтня. І він може бути зовсім не втішним для представників опозиції, адже ці вибори є стартом виборчої кампанії на крісло Президента України 2015-го року.


22.08.2012 2050 2
Коментарі (2)

гоцули 2012.09.09, 13:47
деревянкови пора правду сказати скільки він уже винен регіналам
ігор 2012.09.09, 13:50
люди деревянко уже продав нас владі наш регіон уже винен яникам дякуючи такому васалови
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

1105
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

2719 1
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

2269
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

3132
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

2717
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

2435 1

Перша з історій занепаду про народ, що вирішив замінити філософію піснею. Найбільше тому народу подобалися пісні про поразки. Народ слухав їх і плакав.

548

Християнство називають релігією любові, і здається, ми знаємо все про цю релігію, але все-таки є моменти, які  незрозумілі  та потребують глибшого осмислення.

560

Реабілітація захисників стала одним із головних завдань суспільства, і ми прагнемо робити все можливе, щоб забезпечити їм гідний шлях до відновлення.

1072

За день до інавгурації новообраного президента США, тоді ще чинний президент Джо Байден був прийнятий в Майстри-масони Великої Ложі американського штату Південна Кароліна.

2297
01.02.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

20512
27.01.2025

У холодну пору року нам хочеться не лише тепла, а й особливого затишку, який можна створити навіть за допомогою звичних продуктів.  

734
22.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

2004
04.02.2025

Відносна ж більшість (41%) тих, хто відвідує релігійні служби, відвідують їх лише на релігійні свята.   

289
30.01.2025

Тридцятого січня християни відзначають свято Трьох Святих.  

893
26.01.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

5589
22.01.2025

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

7461
03.02.2025

Колективи Івано-Франківського театру драми та комедії та Івано-Франківський драмтеатр підтримали протест у "Молодому театрі".  

1019
31.01.2025

Верховна рада у грудні 2024 року прийняла за основу законопроєкт про запровадження інституту множинного громадянства в Україні. На розгляд цей законопроєкт виніс Президент Володимир Зеленський.  

764
28.01.2025

На думку президента, Україні не треба було віддавати ядерну зброю, але якщо вже країну змусили це зробити, то треба було обмінювати [ядерну зброю] на реальні гарантії безпеки, зокрема на членство в НАТО.  

1123 2
24.01.2025

Голова Івано-Франківська Руслан Марцінків прокоментував корупційні скандали щодо керівника управління транспорту і керівника міської ритуальної служби.  

1629 1
21.01.2025

У свій перший день підписав близько сто указів з найрізноманітніших питань — від імміграції чи клімату до помилування.

1485