Тарас Масляк: Дитяча поліклініка - це прекрасне приміщення у центрі міста, яке треба оздоровити

 

/data/blog/46996/b9a765fbeac075bf32c453b2905177a1.jpg

 

Декілька днів тому з'явилася інформація, буцімто Івано-Франківська міська дитяча поліклініка перебуває у надто аварійному стані. Мовляв, фундамент тріснув настільки небезпечно, що потрібно в першу чергу займатися роботами щодо порятунку поліклініки.

 

Чи насправді це так і наскільки катастрофічною є ситуація у поліклініці, з’ясовував «ЗК».



Як повідомили нас у міському управлінні капітального будівництва, спеціально розроблений проект збереження фундаменту поліклініки вже давно є. От тільки за його реалізацію ніхто не береться. Чому так, ми намагалися з’ясувати у головного лікаря міста Тараса Масляка.

 

Головний медик не заперечує того факту, що насправді із поліклінікою на вулиці Тичини не все так, як би цього хотілося. Проте й не називає цю ситуацію аж настільки критичною, щоб треба було кричати «караул, рятуйте».

 

Усю вину Тарас Романович чемно списує на депутатів міської ради, котрі, за його словами, мали би бути більш розсудливими і виділяти кошти саме на ті проблеми, котрі потребують вирішення. До переліку таких питань головний медик Івано-Франківська відносить і тріщину у фундаменті міської дитячої поліклініки.

 

До речі, питання тріщини у фундаменті, як виявилося, «не свіже». Про це деякі засоби масової інформації повідомляли ще два роки тому, посилаючись на тодішнього керівника департаменту містобудування та архітектури Олега Гаркота. Саме тоді й було розроблено проектну документацію, котра досі припадає пилюкою.

 

Побутує версія, що фундамент тріснув два роки тому, не витримавши сильного натиску морозів. Щоправда, цю інформацію головний медик міста спростовує.

 

«Цей фундамент стоїть ще від самого початку, тобто, відколи існує сама будівля. Ми провели там усі технічні та технологічні обстеження. Цілком очевидно, що причиною тріщини могло стати зведення поблизу приватної будівлі, – наголошує Тарас Масляк. – Тоді, найбільш імовірно, сталися певні ґрунтові вібрації».

 

За словами Тараса Масляка, на території дитячої поліклініки проводилися навіть заміри ґрунтів. Експертиза нічого поганого не знайшла.

 

«Люблять» мене деякі жителі Івано-Франківська, а тому був такий час, коли мені приписували оте будівництво біля поліклініки. Але я до нього не маю ніякого стосунку», – з іронією продовжує Тарас Романович.

 

Збереження міської дитячої поліклініки для Івано-Франківська  – важливе питання, зрештою, як і збереження усіх лікувальних установ міста. Зважаючи навіть на реформування медичної галузі, головний медик обласного центру переконаний, що не можна через байдужість та безгосподарність втрачати майно.

 

За його словами, навіть якщо на цьому місці не буде збережено поліклініки, то принаймні буде де розташувати новостворений центр надання первинної медико-санітарної допомоги.

 

Час невпинно спливає, тріщина у фундаменті більше нікому не нагадує про себе, або у всякому випадку «не муляє очі», а маленькі іванофранківці разом із своїми батьками щодня приходять до поліклініки, аби оздоровитися. Тим часом головний лікар міста переконує, що й сам медичний заклад пора оздоровити.

 

«Проблема, без сумніву, є, – переконаний головний лікар і не заперечує, що міська дитяча поліклініка потребує набагато кращих умов. – Там треба зробити нормальні ліфти, басейн. На ту поліклініку треба і треба. Це прекрасне приміщення у центрі міста, яке треба оздоровити. Там не вистачає тільки капіталовкладень».

 

Свого часу міська дитяча поліклініка зазнала мізерних ремонтних втручань. Декілька років тому тут на двох поверхах поміняли підлогу, бо вона вже була прогнила. На запитання, коли можна очікувати ремонту тріщини у фундаменті, головний лікар тільки розводить руками і зітхає.

 

«Якщо депутати міської ради не будуть піклуватися про здоров’я нашого населення і виділяти більше коштів, то це нічого не дасть. На медичну галузь минулого року виділили мінімум, а цього року казали, що ще менше дадуть», – бідкається Тарас Масляк.


03.02.2014 839 1
Коментарі (1)

Валерій Павлович 2014.02.27, 23:24
Коли Ви почнети говорити правду людям! І до вас люди доберуться, майдан почистить всіх...
23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

866
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1567 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2333
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2172 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7512
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15226 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

275

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1006

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1073

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1861
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

257
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

634
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

878
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3110
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

892
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1930
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

976
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35124 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

228
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

458
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

600
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

926