Тарас Клим: "На Прикарпатті футбол і церква - надзвичайно важливі речі"

 

/data/blog/44873/0cabccb50cc63aba58c2ddc7d9f0dc15.jpg

 

Футбол Прикарпаття вже другий рік не представлений у турнірах України. Ми одна з чотирьох областей, які не мають професійної команди. І це при тому, що Івано-Франківський "Спартак" залишив в історії спорту славну  сторінку. Про наболіле спілкуємося з виконуючим обов'язки голови обласної федерації футболу Тарасом Климом.

- Недавно міський голова Віктор Анушкевичус склав повноваження керівника федерації. З чим це пов'язано?

- Жодних передумов тут нема. Це була його громадська діяльність. Під час своєї першої каденції на посаді міського голови Віктор Андрюсович приділяв багато уваги футболу. Але тепер він вирішив сконцентруватися на проблемах міста. Саме так і написав у заяві. Адже виявилося, не є панацеєю, коли керівник міста чи області очолює федерацію футболу. Місцева влада не може утримувати команду. Не той час.

Давайте розмежуємо поняття професійного футболу  і функції обласної федерації. Це різні речі. Ми обома руками за створення професійної команди. Коли я був одним із заступників голови федерації, йшов до керівників області, міста. Закликав зберегти "Спартак". Брав на себе ту ношу, входив у керівний склад професійної команди. Але тепер це не робитиму.

Завдання федерації футболу - всіма силами створити громадську думку. Звертаємося до очільників області з проханням шукати генеральних спонсорів, меценатів, аби відродити професійну команду. Прикарпаття не може бути без футболу.

Хтось повинен стати господарем клубу. Дехто називає Олега Бахматюка. Він у когорті найбагатших людей України. Якби взявся за цю справу, призначив менеджерів, котрі не крадуть, а грамотно використовують і розподіляють гроші, то на утримання команди другої ліги великих коштів не потрібно.

Ми повинні сісти і порахувати витрати на дитячо-юнацький футбол, створення клубу, матеріальну базу. У нас нема стадіону. Тридцять років будуємо його. Це, напевно, унікальний випадок в Україні. Ганьба! Хто лише не обіцяв завершити об'єкт. Де має грати професійна команда?

- Яким бачите розвиток футболу в Україні?

- Повинні бути вища і перша ліги. Для нашої бідної  країни цього на нині досить. Усі інші команди фактично напівпрофесійні. Хай грають у другій лізі. Вона в нинішньому форматі себе віджила. Давайте зробимо, як, приміром, у Німеччині чи Польщі. Там є регіональна напівпрофесійна ліга. Переваги очевидні: менше їздити, менший кошторис, менше людей на утриманні. Країну варто розбити на чотири території - Схід, Захід, Південь і Центр, - де гратимуть по 16 команд.

Хочеш - береш кілька осіб на контракт. Решта можуть працювати перукарями, вчителями, лікарями, як у цілому світі. Чомусь боїмося осоромитися перед Європою, що в нас буде менше професійних команд. Проте порядку стане більше.

- Тарасе Петровичу, як оцінюєте результати чемпіонату минулого року першої ліги області?

- У нас боротьба триває до останнього матчу. Було не зрозуміло, хто саме стане чемпіоном - Коломийські "Карпати" чи Богородчанський "Газовик". Загалом ці дві провідні команди за підбором футболістів, організаційною роботою рівні. Втім, перемога заслужено дісталася коломиянам.

- За кубок області змагалися на стадіоні в Тлумачі. Ліга чемпіонів проходила в Бурштині. Чому не відбуваються ігри в обласному центрі?

- Бо з керівництвом стадіону не можемо знайти порозуміння, налагодити співпрацю. Як наслідок - там ніхто не грає. Скажімо, у вихідні адміністрація арени не спроможна викликати працівників на роботу. А в Бурштині чи Тлумачі радо ідуть нам назустріч.

- Чи є плани щодо кількості команд чемпіонату області?

- Ми зустрічалися з президентами клубів два місяці тому. Мали розмову щодо реорганізації нашого елітного дивізіону. Є проблема: не набираємо 16 повноцінних команд за різними параметрами. Хочемо, щоб стадіони відповідали сучасним вимогам. Аби там були прапори, роздягальні, гаряча вода, чисті лавочки для глядачів, туалети, відповідний газон.

Тому йдемо на те, щоб визначити 12 команд, спроможних їздити і гідно приймати гостей. Тут потрібне бажання і відповідне ставлення до цієї справи.

На Прикарпатті футбол і церква - надзвичайно важливі речі. Бо село без них неповноцінне. У нас завжди був масовий футбол. Це традиція і ми зберегли її.

Плекаємо дитячий футбол, проте у нас нема вершини піраміди. Куди наші талановиті спортсмени повинні іти розвиватися? Їх розбирають по цілому світу. І в першу чергу сусіди: Тернопіль, Львів, Чернівці. Навіть Донецьк і Дніпропетровськ. Наші хлопці всюди затребувані, а своєї команди не маємо.

 

За матеріалами: sport.if.ua


15.12.2013 1305 0
Коментарі (0)

30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

998
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

2591 1
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

2178
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

3028
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

2629
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

2352 1

Перша з історій занепаду про народ, що вирішив замінити філософію піснею. Найбільше тому народу подобалися пісні про поразки. Народ слухав їх і плакав.

483

Християнство називають релігією любові, і здається ми знаємо все про цю релігію, але все-таки є моменти, які  незрозумілі  та потребують глибшого осмислення.

487

Реабілітація захисників стала одним із головних завдань суспільства, і ми прагнемо робити все можливе, щоб забезпечити їм гідний шлях до відновлення.

984

За день до інавгурації новообраного президента США, тоді ще чинний президент Джо Байден був прийнятий в Майстри-масони Великої Ложі американського штату Південна Кароліна.

2204
27.01.2025

У холодну пору року нам хочеться не лише тепла, а й особливого затишку, який можна створити навіть за допомогою звичних продуктів.  

684
22.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

1950
18.01.2025

Зима — це час, коли наш організм потребує особливої підтримки, адже холодна погода, короткі дні та обмежений доступ до свіжих фруктів і овочів можуть знижувати наш імунітет.  

2048
04.02.2025

Відносна ж більшість (41%) тих, хто відвідує релігійні служби, відвідують їх лише на релігійні свята.   

222
30.01.2025

Тридцятого січня християни відзначають свято Трьох Святих.  

834
26.01.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

5535
22.01.2025

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

7397
29.01.2025

У Городенківському Палаці культури вдруге відбулося свято хореографічного мистецтва, присвячене дню народженню народного артиста України Івана Курилюка.  

1410
31.01.2025

Верховна рада у грудні 2024 року прийняла за основу законопроєкт про запровадження інституту множинного громадянства в Україні. На розгляд цей законопроєкт виніс Президент Володимир Зеленський.  

687
28.01.2025

На думку президента, Україні не треба було віддавати ядерну зброю, але якщо вже країну змусили це зробити, то треба було обмінювати [ядерну зброю] на реальні гарантії безпеки, зокрема на членство в НАТО.  

1065 2
24.01.2025

Голова Івано-Франківська Руслан Марцінків прокоментував корупційні скандали щодо керівника управління транспорту і керівника міської ритуальної служби.  

1570 1
21.01.2025

У свій перший день підписав близько сто указів з найрізноманітніших питань — від імміграції чи клімату до помилування.

1427