Свіжа преса про річницю Майдану, храм для військових, аграрний колапс та фармацію Калуша

Огляд прикарпатської преси за період з 15 по 21 лютого 2019 року.


Галицький кореспондент

Пташко, більше не лети!

Франківчанка випала з 10-го поверху і вижила. Довгі місяці в лікарняних  палатах, досі мордують пекельні болі, але живе надією випростатися на повен ріст і знову самотужки ходити.

Місцева влада і російська мова: від заборони до підтримки

За Конституцією єдиною державною мовою в Україні є українська, а мовами національних меншин, зокрема російській, гарантується, «вільний розвиток, використання і захист».

Комунальним транспортом - до Європи

Івано-Франківськ взяв курс на поступову ліквідацію маршруток і розширення мережі комунального громадського транспорту. У міській раді кажуть: це робиться як через численні скарги на приватних перевізників, так і з огляду на практику європейських міст.


Репортер

Майдан нічого не забув

П’ять років тому у Києві перемогла Революція Гідності. Але перемога дісталась дуже дорого і прийшла тільки після великої крові.

Вовчинецька буде в червні

Поки франківці скаржаться на місцеві дороги, чиновники розповідають про плани на рік. На оперативній нараді у міського голови начальник управління капітального будівництва Роман Галіпчак повідав про вулиці, на яких таки з’явиться новий асфальт.

Військові хочуть храм

В Івано-Франківську хочуть побудувати перший на Прикарпатті військовий гарнізонний храм – при 114 бригаді тактичної авіації повітряного командування «Захід».

Няня буде офіційною

Народження й виховання дитини завжди недешево. З 1 січня цього року в Україні стартувала нова урядова програма «Муніципальна няня», яка мала б зменшити витрати сімей на няню.


Західний кур'єр

Самі собі експерти

Кандидати із «зомбоящика» солодко обіцяють райське життя десь там, у майбутньому, проплачені політексперти їм підспівують, але віри уже немає нікому.

Банкіри старого Станиславова

Гості сучасного Івано-Франківська нерідко зауважують, що тут багато фінансових установ. І це зовсім не дивно, адже місто має давню банківську історію.

«Кубок міського голови – 2019»: час вирішальних двобоїв

Перший поєдинок Команди рідного краю викликав чималий інтерес уболівальників, які завітали на «Хет-трик Арену», щоб наживо побачити гру «Прикарпаття»- «Верес».


Галичина

Для аграріїв – колапс, для «Укрзалізниці» - «оптимізація»…

На першому пленарному засіданні 27-ї сесії обласної ради депутати занепокоєно говорили про те, що хоча 2018-й рік був для прикарпатських аграріїв роком рекордного врожаю зернових, однак позитивні моменти від цього можуть бути нівельовані.

Космач: дороги – хоч сядь та й плач

Об'єднана територіальна громада потерпає від чиновницького марнослів'я. Уже кілька місяців соціальна ситуація у Космацькій ОТГ дуже напружена – на межі вибухової, а її голові Дмитру Бербеничуку – непереливки і вже добре перепало на горіхи.

Зміни і перспективи. Едуард Прощук: у світі, де вільну боротьбу культивують понад 100 країн, дуже велика конкуренція

Олімпійська вільна боротьба належить до числа популярних в Україні, зокрема і серед наших борцівських видів спорту. Свідченням цього є результати  наших спортсменів на міжнародній арені в різні роки.


Вікна

І знову «Укрмедекспорт»

Калуська ЦРЛ вже провела тендери на більшу частину коштів міської програми безкоштовного медикаментозного забезпечення. ТОВ «Укрмедекспорт» у 2019 році поставить Калуській ЦРЛ фармацевтичної продукції більш ніж на 5,6 млн гривень. За шість років було проведено тендерів майже на 90 млн гривень. Левову частку бюджетних коштів за цей період освоював саме «Укрмедекспорт» — майже 70 млн гривень. Компанія — не чужа колишньому міському голові Ігореві Насалику.

Бюджет участі: міська рада змінює правила

На офіційному сайті міської ради оприлюднили проект нової редакції Положення про бюджетування за участі громадськості (Бюджет участі). У разі його затвердження, конкурс проектів Бюджету участі у цьому році буде суттєво різнитися від попередніх. Нагадаємо, що вперше в Калуші конкурс проектів бюджету участі провели у 2017 році. Тоді ж було затверджено і відповідне положення. Бюджет участі становив 1,5 млн гривень, а максимальна вартість реалізації одного проекту – 300 тис. гривень. Відтак переможцями стали шість проектів, половина з яких були реалізовані на території закладів освіти. Вже тоді йшлося про те, що освітянські проекти мають найбільші шанси на перемогу, оскільки тут є можливість залучити до голосування велику кількість людей, зокрема батьків.

Половина лікарів стоматполіклініки не заробила навіть на мінімальну зарплату

З вересня минулого року Калуська стоматологічна поліклініка працює як комунальне некомерційне підприємство. Заклад не фінансується з міського бюджету, а має самостійно заробити на себе. Зараз тут працює 42 лікарів. Жоден із тих, хто працює на повну ставку,  фінансовий план у січні не виконав. А 20 — не заробили собі навіть на мінімальну зарплату. Йдеться про попередження, а згодом — і звільнення медиків.


21.02.2019 921 1
Коментарі (1)

09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

9620 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1251
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

649
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5748
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1562
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1422

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

496

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1310

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1144

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1038
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

387
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

463
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1407
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

459
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

729
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5774
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

483
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

346
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

673 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1118
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

974