Свіжа преса про Івано-Франківську ОТГ, нову науку, внутрішній туризм та амбітні транспортні плани

Огляд прикарпатської преси за період з 18 по 24 січня 2019 року.


Західний кур'єр

Як стерти межі, щоб не звести мури

Івано-Франківськ намагається створити потужну ОТГ, об'єднавши навколо себе 23 села і місто Тисменицю. Перші громадські збори з цього приводу відбулися в обласному центрі минулої суботи, дали фактично одностайну згоду на таке об'єднання.

Наука йде і без бука

Без табеля, «домашок», викликів «до дошки»…З іграшками, «ЛЕГО» та мультфільмами. Які результати за півроку навчання у новій школі на Прикарпатті.

«Мораторій» на мораторій

Львівський окружний адміністративний суд визнав незаконним та недійсним рішення Львівської облради  про мораторій на публічне використання російськомовного  культурного продукту на території області. Чи (не) буде скасований подібний мораторій і на території Івано-Франківської області?


Репортер

Про повітря дбають школярі

Технічна освіта в Україні не має особливого попиту. Це вирішили змінити ініціативні франківці, запровадивши у школах безкоштовні курси з робототехніки. І вже є результат: учні створили прилади для вимірювання якості повітря та рівня шуму, які встановлюють по місту.

Вовчинець набиває ціну

Збори громади у Вовчинці 20 січня виявилися значно гарячішими. До сільського Будинку культури прийшли мешканці багатоповерхівок мікрорайону Каскад, частина якого нині опинилась в селі, селяни, депутати Івано-Франківська та Вовчинця, Руслан Марцінків, голова сільради Михайло Назар та експерти з децентралізації. Михайло Назар одразу розповів, що під час перемовин із міською радою їх «не почули».

Гори люблять обережних

Нещодавно майже вся країна стежила за долею лижника Ігоря Грищенка, який загубився у Карпатах. Він з другом вирішили відсвяткувати Різдво у горах і заблукали. Друга Ігоря знайшли швидко, а от його самого рятувальники, волонтери, лісники, поліція шукали впродовж чотирьох днів.


Галицький кореспондент

Внутрішній туризм в Україні: перешкоди та перспективи

Соціологічні дослідження свідчать про те, що дві третини українців жодного разу не були за кордоном, а протягом останніх п'яти років більшість не вирушали ані до Європи, ані до країн СНД. Оптимістичною виглядає статистика міжрегіональних подорожей: так, 75% франківців і 59% харків'ян хоча б раз виїжджали в інший регіон.

Віталій Голутяк: Такого низького тарифу уже ніде нема

За останні два роки івано-франківське КП «Електроавтотранс» поповнилося 19 тролейбусами і 18 автобусами. Проте це дрібниці у порівнянні з амбітними планами, адже передбачається, що уже через кілька років в Івано-Франківську буде 120 автобусів та 80 тролейбусів.

Оборонці Донецького аеропорту

20 січня минулого п'ять років з дня завершення оборони Донецького аеропорту українськими військовими. 242 дні наші бійці протистояли проросійським сепаратистам та мужньо відстоювали незалежність України. Вони  зробили те, що, здавалося, звичайним людям не під силу.


Вікна

Калуський трубний завод закупив у Китаї нове обладнання

Кілька днів тому директор ТОВ «Калуський трубний завод» Андрій Найда повернувся з відрядження до Китайської Народної Республіки. Там він приймав щойно придбане технологічне обладнання, на якому випускатимуть унікальну в Україні продукцію.

Чи існує поняття «нефотогенічний»?

Калуські фотографи розкривають секрети вдалої фотосесії. Сьогодні фотографія, як мистецтво перебуває на вершині популярності. З розвитком технологій будь-яка зйомка може наповнюватися новим змістом і сенсом. Більшість із нас вважає, що формула вдалої фотосесії проста — хороший фотограф + красиві декорації + фотогенічна модель. Проте калуські фотографи стверджують, що гарантією успішних фото є впевненість і любов до себе. Звісно, не кожен може почувати себе вільно перед чужою і малознайомою людиною. Однак справжні професіонали мають свої методи, які допомагають клієнтам розкритися.

60 вершин – до 60 років

Калушанин Петро Матуляк 21 січня святкує своє 60-ліття. До ювілейної дати він задумав підкорити 60 карпатських вершин і досяг свого. Причому більшість сходжень здійснив за останніх п’ять років. На досягнутому Петро Матуляк зупинятися не збирається, вже планує нові маршрути. «До 100 років – 100 вершин. А чому б і ні? У Карпатах їх вистачить», – каже ювіляр. Сьогодні він – гість реакції «Вікон».


24.01.2019 1196 1
Коментарі (1)

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

257
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13474 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1513
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

830
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6044
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1682

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

604

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1428

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1239

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1138
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

488
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

622
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1535
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

569
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

848
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5889
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13467
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

199
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

505
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

449
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

759 2